bugün

gerçek panda değildir, alemsiniz ayol kadıköyde orijinal panda ne arasın. bu pandalar "kangal beslediydik küçükken." diyerekten muhabbete dalar ve kıza yavşar. buzul altında kalasıcadır.

iktidarsız pezevenk.
bir de yoldan geçen kızlara sarkan greenpeace broşürü dağıtan pandalar vardır kadıköyde.
(bkz: dostum panda demişsin ama bu manda)
soyu bir türlü tükenmeyen pandadır.
(bkz: çok hakaret yedim ama bu bambaşka)
-hani siz böyle cıbıldak olup protesto yapıyorsunuz ya..
+ee?
-şimdi ben onlara abone olmak istiyorum mümkün mü acaba?
+!'^+%&/
greenpeace brosuru dagitan kiza yavsayan kisi, mandadir ama ben hicgreenpeace brosuru dagitan a rastlamadim bununla birlikte ankara'da, istanbul'da ve londra'da greenpeace dergisine uye yapmak icin insan arayan ne dusundugunu bilmeyen sozde cevrecilere cok rastaladim. 3 sene once ezberletilmis kaliplarla karsilastigim bir greenpeace uyesi bana nukleerden bahsetnek istedi ama allahtan daha once cevre kimyasi ve cekirdek kimyasi almistimda anlattiklarinin bilinen yalan kaliplar oldugunun farkindaydim yoksa insanlik ve cevre icin soylediklerine aldanabilirdim. bu kizcagiza "sera gazi etkisini yoketmenin en ucuz ve guvenilir yolunun nukleer tesis kurmak oldugunu" anlatmaya calisiyordum ama anlamadi. gecen sene greenpeace ayni aciklamayi yaptiginda acaba bu genc kiz hala para icin dergi uyesi ariyor muydu, yoksa manda gibi soyu tukenme durumuna gelmis midir merak ettim. manda hangisidir, panda hangisidir merak ettim. o kiz kac para aliyordu uye basina merak ettim.
türünün yaşam mücadelesi veren örneklerindendir *
zorlu doğa koşulları****, dişi bulmada ki yaşadıkalrı güçlükleri, küresel ısınma ve gitgide genişleyen şehirler, bu türlerin yokuluşa götürmeyip, aksine giderek çoğalmalarına sebep olmaktadır. kendi habitatları dışında takılan sürü üyeleri toplu halde gezerken karşılarına çıkan ve asıl amacı kendi türünün tamamen dışında kalan pandaları korumak* olan greenpeace broşürü dağıtan kızla iletişime geçmeye çalışır.

doğası gereği, koku alma*, yiyecek bulma*, yön tayin etme gibi konularda çok gelişmiş olsalarda, iletişim kurma konusunda ki zayıflıkları çoğu zaman yanlış anlaşılmalrına sebep olabilir. aslında tek istediği türünü devam ettirmektir. unesco tarafından yok olan kültür mantarları kategorisinde koruma altına alınmıştır. o kadar da hor görmeyin, yazıktır.***