bugün

sanal şehirlerde geçen suç simulasyonu. görev yapma mecburiyetiniz yoktur. sonuza kadar gezip araba çalabilir, birilerini öldürebilir, oyun içindeki diğer atraksyonlara katılablirsiniz. oynamaya başladıktan bir süre sona o şehre alışırsınız kendinizi oraya ait hisetmeye başlarsınız. her sokağını öğrendiğiniz şehirde artık neyi nerde bulacağınızı çok iyi biliyorsunuzdur. kazanılan paralar yemeğe, kıyafete ve çokça silahlara akıp gider.
Oyunun kralı.
kaç tane oyun çıkartırsa çıkartsın, bundan güzel trailer çıkartamamıştır, çıkartamayacaktır.
bahsi geçen trailer= http://www.youtube.com/watch?v=gPOrDtZYDfU
Fena bağımlılık yapar.Bir oynarsın kapattığında diğer oyunlar umrunda olmaz küçükken bilgisiyara yükleyemedim diye çıldırmıştım...
"vay anasını ne kadar gerçekçi lan, her bi haltı yapabiliyosun" tarzındaki ünlemlerin ilk defa duyulduğu bilgisayar oyunudur tahminimce. aynı oyun içinde hem cinsellik, hem adam öldürme, hem ambulans şöförlüğü yapıldığını gören bünyenin, bu tepkiyi vermesi doğaldır haliyle.
sanal oyun dünyasında devrim yaratan oyun.
bigbangla araba ve tankları patlama eğlenceli olan oyun.
günümüzde her çocuğun mutlaka oynadığı hatta oynaması gereken oyun. internet kafeye gidip '' abi masa 4, 1 saat '' diyip az gta oynamadık.* * .
en sıkıntılı anımda yanımda bulduğum beni alıp uzaklara götüren neyse güzel oyun canım.
yeni versiyonu gta v resmen duyurulmuştur.
gta gelir akla.
diablodan sonra çıkması istenen oyundur. ama öyle bir oyun olsunki vice city aranmasın. yoksa bi sikime yaramaz.
insanın psikolojik sorunları varsa oynamamalıdır bu oyunu. mesela ben, masum adamları öldürüp parasını aldıktan sonra tövbe edip ambulans şoförlüğü yapmış insanım.
Grand theft auto
Gerçekten büyük bir firmanın ürünü sahibi take 2 tarafından geliştirilen bir oyun.
Son zamanlarda gta nın son serisini çıkartmakta gerçekten zorlanacağını açıkladı.
Take 2 suçu korsan, sahte, kopya ürün satan maluklara attı.
kim oynamadı ki ? sorusunun baş muhatabı.
Görevlerin dışında genelde şehri karıştırdığımız intenet cafeye gittiğimizde ilk girdiğimiz oyun serisidir.
Gta vice city çocukluğumun oyunu sabahlara kadar oynardım. Şehirde neler mi yapmadım: Arabaları kaçırıp fahişeleri ezdim, Malibu isimli bara gidip insanları taradım, polis istasyonunu bastım polisleri öldürdüm baktım polisler hiç bitmiyor 'leavemealone' yazdım polisleri başımdan defettim. Ama sonra iyi bir insan olup ambulans şöförlüğü yaptım, taksiyle insanlara bedava hizmet verdiğim de doğrudur. Kısacası bugün bile oynayasımın geldiği harika bir oyundur.
tam bir fantezi oyunudur herkeze önerilir .
an itibariyle steam'de hafta sonu kampanyası olarak ilk oyundan (grand theft auto) son oyuna (grand theft auto iv episodes from liberty city) dek tüm oyunları paket hâlinde 12,49$'a satılan efsane seri.
gta oynayan herkes en az bir kereliğine kırmızı ışıkta beklemiştir.
bir jenerasyonun ağzına sıçmıştır vesselam.

gta 2 vardı çok önceleri ve o anlamadığımız, çözemediğimiz, grafikleri itibari ile sıçmış, kontrolleri olarak sıvamış oyunda dahi zevkli vakit geçirebilir durumdaydık.

sonra gta3 çıkageldi ve bizim "şu oyunu tomb rider gibi yapsalar ya heamuğagoyum" feryadımız rockstar tarafından duyulmuş gibiydi. 2d kalitesi, yerini 3d grafik kalitesine bırakıyor, oyuna bir de "türkçe altyazı eklentisi" yapıştırılabilir durumda olunca dadundan yinmaz bir hâl alıyordu. bilgisayar için çıktığı dönemin kış dönemi olması ve liberty city dediğimiz mekânın da bunalımlı-kasvetli bir kış havasını yaşatması hasebiyle epeyce sarmıştık bu oyuna.

derken takip eden yaz dönemi vice city çıkageldi ki o da tam yaz formatına uygun bir ambiyansa sahipti. hatırlarım o yaz tatili artık oyunun içine nasıl gömülmüşsek, oyun bitince üzülmüştük heamınagoyyuim. hatta furkan, daha beter olmuştu(bildiğin kabardı lan sağı-solu stressten).

velhasılı bir dünyadır grand theft auto. en son san andreas oynamışlığım vardır(gta4 kurcaladım da yaşlanmışız artık be hacım) hiç sevmediğim bir şehirden kaçış için. hala o ryder piçi nasıl olup da satar benim gibi ahbabı anlamıyorum...*

edit: hiç öyle bu oyun olmasaydı ben, doktor olurdum geyiklerine girmiyorum. zira doktor olacak adam değilim ben. okuyacak adam bile değildim de işte bi bok yedik söylemesi ayıp...
Cidden hastalik. Hangisi hangi yasta oynanirsa oynansin oynandigi zaman dilimini ablukaya alan muazzam bir tutku.

Buyuduk lan artik ne bilgisayar oyunu cumlesinin kurulamama sebebi.
5'i çıkan oyun. Ayrıca her gün 20 saniyede milyonlarca insan öldürülen oyun.
Keske filmi cekilse.

Diyeceksin ki zaten uc boyutlu oldugu gibi konular filmlerden gelmis..

Kismen dogru.

Ama mesela 4'teki gorevlerden gayet baba bir film yapilabilirdi.

Niko'yu kimse sevmese de.
tüm oynları tek bir yapı altında toplayan, zevkten ağız sulandıran bir oyundur.
not: annem bile oynuyor.