bugün

bugünkü gazi koşusuyla birlikte tekrar akla gelen vefatının üzerinden yaklaşık 3 yıl geçmiş olan efsane attır.
Ne attı yahu. 75. Gazi koşusunda sahibine 350 milyon kazandırmıştı. Ve 3 temmuz 2019' da yani dün uyutuldu. Üzmüştür.

Bir efsaneydi.
2001 gazı şampiyonu , son triple crown sahibi Grand Ekinoks uyutuldu.
Güle güle şampiyon .
Omurgasında hafif eğrilik olduğu için tay iken burun kıvrılan fakat koştukça efsaneleşen safkan ingiliz.
birinci nesil yazar. nerdesin.
Gazi koşusu kazanmış beygir, te ce tarihinin en iyi atlarından biridir işin garibi bu at güççükken boynu eğri olduğu için tay alan bir hayvansevere!! Diğer tayların yanında bedava verilmiş.
aramızdaki yarışseverleri ortaya çıkaran gazi şampiyonu ingiliz atı.
Eski efsane safkan. Evet.
yanlış hatırlamıyorsam savcıydı bu yazar. en son 2 sene önce entry girmiş. eksi karmaya sahip -yani kimine göre troll olarak nitelendirilebilinir- olmasına rağmen gayet efendi bi insandı. napıyor acaba şu anda?
Yokluğu hissedilen kaliteli yazar arkadaş.
nicedir sözlükte yoktu gelmiş yavru ceylanım. e hoşgelmiş sefa gelmiş.
görüşlerini, yazdıklarını beğenmezsiniz sevmezsiniz orası size kalmıştır lakin 10 numero insandır.**
Eskilerden bir uuser'dır. Hukuk falan okudu galiba. 6-7 yıl öncedeki hallerini de bilirdim. Sözlüğün gediklisi. Yaz arada da okuyalım.
Birinci nesil fosil pardon yazar. Neyse. Böyle birinci nesil yazarlar görünce cidden tatlı bi gülümseme geliyor suratima. Aktif olarak hala sözlükte yazıyor.
eskiden yazdıklarıma baktım, hani şu kendimi sildirdikten sonra kalanlara neyse işte sende bi tek bu kalmış. (#3825693) helal olsun dedim kendime, öptüm kendimi. kalacak entry kendini biliyor. öptüm senide. iyisin iyi.
(#3345320)

bu sene, ayran * içerek izlemiş. öyle duyduk.
(#9785614) ile düşünce konuşan yazar arkadaşımız..
bugün dinlediğim tüm türküler hakkında kötü yorumda bulunan entrylerine rastladığım garip yazar. allah allah.
koştuğu 51 yarışın 18 ini kazanmıştır. diğer efsane atlardan örnek vermek gerekirse; (bkz: johny guitar) 19 yarışta 13, (bkz: trapper) 38 yarışta 20, (bkz: bold pilot) 30 yarışta 21 birincilik, (bkz: sabırlı) 52 yarışta 26 birincilik almıştır. yarış istatistiği olarak diğerlerinin yanında sönük kalıyor.
(bkz: metrobüs/#5478615) ayar ustası.
bir uludağ sözlük değeri. korunma altına alınması gereken bir harikadır efendim.
kapalı gözlüğü, iri yapısı ve tren gibi gelişiyle kendisini özleten, büyük şampiyon.
at yarışı bülteni gibi bir birinci nesil yazar. koşularla, atlarla ilgili bilmediği bir şey yok galiba. koşularla ilgili her başlıkta bilgilendirmiş bizi, sağolsun.
şöyle bir lafı vardır.

--spoiler--
oğlum biz gidiyorum diye reklam yapmayız, kafam eserse girerim entrymi *
--spoiler--

ben de bu yolda yörüyorum . artık anlayan anlar. *
(#6220449)
acayip sağlam düşünen yazar.
(#3857660)
böyle bir resmi kötü amaçlı olarak koymadıysa bile suçtur.
ayrıca böyle bir resmi herkese açık bir sözlükte yayınlamak insanlık suçudur.ayıptır.