bugün

bu piçe asla güvenilmez. dini imanı yüssük olmuş.
görsel
spermin döllendikten sonra olası tepkisi.
smeagol yalan söyledi.
bence dobby daha iyi.

aynı kulvarda oldukları için kıyas yapıyorum.

gerek ahlakı gerekse sadakati ile gollum denen açgözlü ibneyi her türlü sikertir.
benden daha yakışıklı olan yaratık.
son sahnelere doğru nereden çıktığını anlayamadığım yaratık.

Cirith Ungol’da merdivenlerinin sonundaki mağaradan yani Torech Ungol’dan çıktıktan sonra orada gollum'la bir arbede yaşanıyor ve bizim acıların yaratığı gollum yanlış bir hamle sonucu derin bir dehlizin dibini boyluyor. yani ordan nasıl kurtuldu da ne ara bunları takip etti de bide tabi onlardan önce oraya ulaştı. bunlar işte hep cevapsız sorular.
evrende, nişanlandığında nişanı atmayacak tek yaratıktır.
Yüzükle izdivaç olmaz diyip yüzüğünü çıkarıp satan modern bir adam tanıyorum, hırs yapmayan sakin iyi bir adam. Babasından hallice. Zaten türk insanı incikten boncuktan çok kendine güvenir.
Bi gollum değildin belki ama sende yüzük için şekilden şekle girdin güzelim.
(bkz: ibretlik keko sözleri)
dün kralın dönüşü filminde kızım bunu görünce "babacım bak maamun" dedi. çocukların hayal gücü muhteşem.
Gelmiş geçmiş en hüzünlü karakterlerden biri. Tıkırında bir hayattan, esir edil, katil ol, herşeyini kaybet, insandan canavara dönüş, sonra ise 500 yıllık bir lanetle yaşamaya mahkum edil. Tüm bunların üstüne terk edil ve yeni efendin yüzüğün sahibi olsun. Yüzük tarafından kışkırtıl, eziyet gör, aşağılan, Sonunda yüzüğü, herşeyi olmuş yüzüğü kendisi yok etsin.

Hayal ürününde son nokta.
yüzüğüne koyayım.
(bkz: smeagol)

Kendimi daha yakın hissettiğim başka bir karakter daha olmadı şimdiye kadar. Sempatiklik abidesi.
Yüzüklerin efendisi'nde vicdanı simgeleyen karakterdir.
Hayatı derslerle dolu karakter. Yüzük için her şeyi yapmaya niyetli hanım kızlarımız da ayrıca ders almalı.
(bkz: my preciousss)
görsel
bence bu karakter şizofren olabilir yada çift karakterli birşey.
paralel yapının iş birlikcisi.
ilk haline bakılırsa yakışıklı sayılırmış. yüzük için yaşadı yüzük için öldü. ayrıca da sevimli buluyorum kendisini.
Buna benzeyen insanlar tanıyorum.
Aihm ile balı dertte olan karakter. Sebebi doktorun biri tayyipe benziyor diye caps yapmasıdır. Koskoca cumhurbaşkanı bunun için dava açmış.
bu karaktere benzetilmenin iltifat sayılacağını düşünenlerin de olduğu yüzüklerin efendisi karakteri.

birisi size "gollum a benzemişsin" deyince bundan gurur duymanız lazım zaten.
bu karaktere benzetilmek hakaret sayılmaktadır.

http://www.cnnturk.com/tu...vasinda-gollum-incelemesi