bugün

müziğin abc'sidir her gitarcı bu yoldan geçer.
çalan kişinin ağzının ortasına vurma isteği getiren eylemdir.
kumsalda ateş, bira, kızlı erkekli bir grup varsa kaçınılmaz sondur.
Peşinden "sevdan bir ateş" çalınacağının işaretidir.
bir de sahilde ateş başında olursa özentiliğin, boktanlığın tadından yenmez.
bunun bir de nating els medırslısı vardır. günde 10 posta çalan biliyorum ben. james hetfield görse 'ne yapmışım lan ben böyle' der canına kıyar yeminle.
yeni gitar öğrenmeye başlamış, birkaç yıldır amatör çalan, yıllaaardır profesyonel gitarcı olan.. hiç farketmez. gitarla bir alakası olan herkese kurulan yegane cümle(bile değil!) 'ee bir akdeniz akşamları çalarsın bize artık' olur. ama bi geliştirin kendinizi, yıl olmuş 2011.
parça sevilmediği için hiç yapılmamış eylemdir.
karlar düşer çalmakla aynıdır.
Gitar öğrenek ya la manitalar gitar çalan lavuklara bitiyo felsefesiyle gitar çalmayi öğrenen,söz konusu eylemle her dişi canlıyı etkileyebilecegini sanan,kendine tiki diyen ancak barzoluktan öte geçemeyen,facebookta fake hesapları sırf azgınlığından dolayı eklemekten geri duramayan(bu arada profilinde gitarsız resmi bulunmaz), görüldüğü yerde etkisiz hale getirilmesi gereken insanlığa hiçbir faydası olmayan bir canli türünün her karşıcins görüsünde yaptığı eylem.
abazan yeni yetme gitarcıların kız tavlama amaçlı yaptığı ilk eylemleridir. gitarı kız tavlamak için çalmayan insan öğrenmeye çalışırken önce gider bi nothing else matters dener mesela pentagramdan sonsuz çalar. veya sağlam şarkıların rifflerini çalar, tamamını çalamayacak olsa bile.
öğrenilen ilk şarkıdır, her fırsatta çalınır dinlemeye mahkum edilir. bunu yapan şahsiyetin ağzına ağzına vurulup gitarın elinden alınması gerekir.
(bkz: eric clapton a akdeniz akşamlarını çalsana demek)
1 adet gitar + 1 adet kız arkadaş + 1 adet sahil + 1 adet ateş...

+ aaaakkkdennizzzz ak...
- yeter amk kaç yıldır aynı parça bıktım bea!
+ ama akşamlar...
- ne akşamı be salak!
+ hele bir de...
- bak hala!11!!1!
ateş lazımdır her zaman. (bkz: kız tavlama yöntemleri)
adeta aranan kandır.
yıllardır süre gelen eylemdir. hatta bir fenomen olmuştur. fakat günümüzde ilk çalınan şarkılar değişmektedir.
günümüzde herkesin yapabildiği eylemdir. gitara başlayanların %80'inin gelip, sonra gitar çalmayı bıraktıkları son noktadır.
baneldir.
kumsal,ateş,çiftler ve gitar varsa kaçınılmaz olandır.
bir aşağılama cümlesi olarak bu günlere gelmiştir. ben bunu duyduğumdan beri anlamlandıramadım. neden klasik parçalar çalmak zorunda gitara başlayan adam? neden 3 akorlu basit bir parçayı 3 günde öğrenerek arkadaşlarıyla söylemesin?

not: gitar çalan ergen tripleri bu mevzunun dışındadır. o adam ergen çünkü. ne yapsa ergen.
--spoiler--
Am G F E
Akdeniz aksamlari bir baska oluyor
Am G F E
Hele bir de aylardan temmuz ise bambaska
Am G F E
Sahilde insanlar kolkola simsicak
Am G F E
Cosmamak elde mi böyle bir aksamda

Am G F E
Iste ben böyle bir aksamda asik oldum
Am
Asik oldum
--spoiler--

arpej ile devam.
çalınacak başka şey bulunamamış olması da bir ihtimaldir, bir de şu geyik hep yapılır, "abi ibo da şarkının içine etti be!".
gitardan soğutan eylemdir. hele birde ortada bir ateş var ve siz çevresinde oturup bunu dinliyorsanız kabir azabı gibidir.
Caddelerde rüzgarı çaldıktan sonra yapılan eylemdir.