bugün

yeni neslin mehmet erdem sayesinde haberdar olduğu barış abi eseri; hemen hemen, yaklaşık ya da öyle sanıyorum anlamlarına gelen ikileme.
muhteşem bir barış manço güftesidir.

Yeter çektiğğiiiiiim kısmında, barış manço'nun dahi zorlandığı yüksek tiz noktaları bulunan bestedir.

arpa buğday yanyana orak istemez
yağız at şahlandı mı durak dinlemez kısmını şarkının bütünüyle eşleştiremesem de, bağıra bağıra söylerken en güzel kısım burasıdır zannımca.

Bu kısımı söylerken yanımda biri varsa parmağımı sallayıp omuzumla ona yaklaşıp, bu kısma eşlik ederim.

ne alaka bilmiyorum, eminim ki "gibi gibi" severler ne demek istediğimi anlamışlardır.
molfix denen bebek reklamı yüzünden mehmet erdem yorumundan soğudum.
Çaresizlikten işi yüzsüzlüğe vurmuş birinin sözleri gibi olan, barış manço şarkısıdır.

--spoiler--
yüzüme karşı git diyorsun ama
sanki gözlerin kal der gibi gibi
yeter çektiğim insaf et gayri
senin bana gönlün var gibi gibi

--spoiler--
Devamlılık sağlayıcı bir ek.
senin bana gönlün var gibi gibi...
yine seni hatırlattı. yine dünya durdu. yine yaralarım tazelendi.
dönülmez yollara mı gittin. dön artık.
Olayin olumlu bir yone dogru gitme durumu.
en sevdiğim 3 barış manço şarkısından biri. sevdiceğini zorla bırakmak zorunda bir sevenin hikayesi.
erkek kullandığında ibnelik belirten belirteç. gibi gibi ne amk.
Barış abinin "Kırk yılda bir gelir barış gibisi" diyerek insanlara tercüman olduğu şarkı.
https://www.youtube.com/watch?v=iJFhURGq6nA
Çok güzel bir ikilemedir. Inşallah kullanmaması gerekenler kullanıpta bokunu çıkarmaz.
benzeri, aşağı yukarı anlamı taşıyan ikileme.
sevgilimin kullandığı kelime. hayal mi görüyom lan ben ne sevgilisi benim sevgilim yookk.
Mehmet erdem de güzel söylemiş 'gibi gibi' .
Kurtalan ekspres'in de fena söylemediği şarkıdır.
barış manço abimizin muhteşem şarkılarından biri.
mekanı cennet olsun.
içi böyle efenime söyleyeyim kıpır kıpır eden şarkı.
üniversitede muhasebe hocamızın klişe sözü. arkadaşlar fifo, lifo gibi gibi. işte burdan bunları halledersiniz bunu sorarım ya da bunu gibi gibi. hızlı da konuşurdu sallan yuvarlan bir şekilde hızla geçerdik konuları. ama iyi adamdı severdim kendisini.*
mehmet erdem in farklı bir hava kattığı harika bir barış manço şarkısı.
mehmet erdem çok güzel söylemiş lan.yirin.

barış mançonun muhteşem bi şarkısıdır.
(bkz: mesela dedik)
senin bende gönlün var gibi gibi.
barış mançonun en iyi şarkılarından birisidir. bir kaç yıl önceye kadar yeni nesil pek bilmezdi ama yeni nesil şarkıcılardan mehmet erdemin şarkıyı tekrar seslendirmesiyle popülerliği yeniden artmış şarkıdır.
mehmet erdem'in seslendirdiği barış manço şarkısı.

http://www.izlesene.com/v...t-erdem-gibi-gibi/7124273