bugün

filmlerin türkçe'ye saçma çevirilerinin bir örneği.
orjinali için;
(bkz: the bourne identity)
geleceği olmayan adamdır kendisi
piç sıfatının yakıştırılması olası olan adamdır.
başrollerinde cüneyt arkın ın olma ihtimali yüsek eski bir türk filmi adını anımsatır gibi olup ,yabancı bir filmin adının türkçeye tebrik edilinesi türden çevrim adıdır
aki kaurismakinin yönettiği finlandiya yapımı bir filmdir. söz konusu yönetmen ününü bu filme borçludur.
Başrölünde (bkz: matt damon'ın oynadığı aksiyon filmidir.
(bkz: mies vailla menneisyytta)
Hafızasının geri gelmesi için elindeki bilgileri takip ederken özel bir program ile cia tarafından yetiştirilmiş duygusuz bir katil olduğunu öğrenen bir adamın tekrar insan olma gayretini anlatan film.
bilmem kaç tane sigara tüketildiğini sayamadığım bir aki kaurismaki filmidir. Kuzeyin o soğukluğunun nasıl içimi ısıttığına anlam veremediğim, izlemiş bulunduğum ikinci kaurismaki filmidir ayrıca. ilki finlandiya üçlemesinin ilki olan sürüklenen bulutlardı.
An itibariyle atv'de olan film.
Matt damon başrolde.
iyi üçlemeydi... 4. deneme başrol oyucusunun değişmesi hasebiyle biraz başkalaştı...
Bourne üçlemesinin ilk filmi. Az evvel Atv de gördüm.
atv'de yayınlanan dizidir. Yarında orjinalini izleyeceğim.
Matt Damon'ın hayatı boyunca çekmiş olduğu en iyi film uclemesının ikidir. Bu sene 4. Süde çekilmiş olan film serisi, gizli bir suikast ajanının aldığı eğitim ve ilaçlar yüzünden vır travma sonucu hafızasını kaybetmesi ile başlar. Bulmacaların parçaların yeniden birleştirmeyi ve parça parça hafızasının yavaş yavaş yerine geliyor olması, onu bu hayattan uzaklaştırıp yeni ve sakin bir hayat için kaçmaya başlaması ile devam eder. Son derece aksiyon sahneleri ile dolu olan bu film serisinin her biri araba kovalamaca sahnelerine oskarlar kazanmıştır. Ayrıca şuanda atv kanalı filmi kese kese bir hal etmiştir.
sevgilisiyle buluşmaya giden adamdır.
ulen her defasında izlettiriyor. şimdi kanald de denk geldim yine çakılı kaldım. gelmiş geçmiş en ajan filmi.