bugün

yapılacak en iyi ıslah çalısması olurdu her halde
yaratılanı severiz yaradandan ötürü.
varligiyla bosluk dolduran degil, yokluguyla bosluk olusturan insanlari hayatiniza buyur etme yolunda, akillanma yolunda atilmasi gereken adimlardan biridir.

cok insan taniyip, onlardan tekme yedikce daha da basarili hale gelirsiniz bu buyur etme olayinda.
zordur, gereksiz olanın bile alışkanlık bağlamında hayatımızda bir yer işgal ettiği gerçeğinden hareket edersek bu böyle yani. ama acımasız olmalı bazen insan kendine karşı, söz geçirebilmeli.
tam da benim yapmakta olduğum eylem.
hem kafayı hem ruhu dinlendiriyor.
tavsiye ederim.
bazen... insanin elinde olmadan gereksiz biriyle dip dibe yasamak zorunda olanlarin hayalini kurduklari eylem.
aslında iş sonuçlanana kadar oldukça zor olan bir süreçtir. bu insanlar gereksiz de olsa belli süre hayatınızda yer aldığından, en azından alışkanlık olmuştur ve tabii beraberinde az biraz anı da kalır. ama işte o an gelir, bu insanları hayatınızdan çıkarma cesareti gösterdiğiniz andan itibaren kendinizi kuş gibi hafiflemiş hissedersiniz. başta onlarla geçirdiğiniz vakte, onlara verdiğiniz değere yanarsınız, 'niye daha önce çıkarmadım onları hayatımdan' dersiniz; ama sonra 'yaşamam gerekiyormuş' diyip, artık daha huzurlu olan hayatınıza devam edersiniz. *
(#5277876)
güzel bir uygulama. ancak etrafınızda insan kalmıyor haliyle.

not: solomon adalarının en küçüğünden yazıyorum. Yunusları yatırıp sözlüğe girdim. adanın bir adı bile yok. yanıma gelen ilk hatunun adını vereceğim ona. abartmayın, o Kadar zor değil buraya gelmek. papua yeni gineden on yılda bir karşılıklı gemi seferleri var. dönmek için 2020'yi bekliyorum. gelen olmazsa dönerim.
hayatınızdaki bütün insanlar sizinle aynı evde yaşıyorsa zordur.
sıkça yaptığım ama bir türlü kurtulamadığım insanlar.
(bkz: bi bitmediniz)
gereksiz insanlar patron, hoca falan olunca götünüzün yemediği eylem.
operatörden gelen mesajları okumadan silmekle eşdeğerdir.
insanın kendine yapabileceği en büyük iyiliktir. bu insanlar size ayak bağı olmayı çok iyi becerirler, kesinlikle yapılmasını tavsiye ettiğim durumdur.
Son 1 yıldır rahat etmeme vesile olan kararımdır.
Üstünüzden büyük bir yük kakmasına sebep olacak hadise.
cikaramiyoruz kardesim. ne terroristini ne tayyip ini. bunlardan kacacak yer mi var?
Huzur istiyorsan yapilmasi gerekli olan eylemdir. Yaptim mutluyum, huzurluyum; tavsiye ederim.
Yapılması gerekendir.
inan insan temizliği kadar zevkli bir sey yok.
Resmen yenileniyorsun.
Hayatina sadece gerekli insanlari sokarak is yukunu azaltabilirsin.
hayatıma hiç bir zaman gereksizlikleri almadığım için çıkarmama da gerek kalmadı.
üzerinizden yük kalkmış gibi hissettiren, gerekli eylem.
Şu sıralar planlı programlı olarak yapacağım olaydır.
huzur için şart.
hayatımda gereksiz olarak gördüğüm kişiler arkamdan konuştuklarına emin olduğum kişiler, boş konuşuyorlar bir de, gerreksizler.