bugün

beyaz saraydaki ömrü sona ermiş insansı tepkiler verebilen tek hücreli sun of the beach *.
yüzyıl liderlerinden. güle güle kahraman.
(bkz: topal ordek)
ocak ayında başkanlığı obama'ya devredecek olan katil.

hayatını hiç araştırmamıştım, geçmişi hakkında bilgi sahibi değildim ben bu gerizekalının. şu sıralar obama'yı araştırırken ex başkan olarak bu da girdi araya. meğer bu pilotmuş. bunu öğrendiğimde çözdüm mevzuyu, bunun neden bu denli salak olduğunu. bir ara gökyüzünde vertigoya maruz kalmış bu ve nasıl olmuşsa sağ salim aşağıya inmiş. inmiş ama o hal bunda çakılı kalmış belli. kolay da değil be birader sürekli dönüp duran bir dünyanın içinde dönerek yaşamak, üstüne bir de önemli kararlar almak. abd'nin şahinlerini kutluyorum; kendilerinden daha akıllı birini bulabilmeyi başarabildikleri için.

edit:
tezimi önermeden aksiyom makamına taşıyacak delile de ulaştım: john mccain'de eski bir pilotmuş. o da tüm seçim propagandası boyunca tam bir salak profili çizmemiş miydi...? sanki bush ve mccain bir taneymiş de ikiye bölmüşler bunlar çıkmış gibi (lan ne gibisi be, aksiyom dedik ya...daha hâlâ belki, gibi, galiba! bariz a priori-a posteriori)
13 kasım itibariyle dünya liderlerini ''kriz bazılarını şiddetli vuracak. kimse kendini güvende hissetmesin'' diye kalaylayan son abd başkanı.
kendisine ferdi babadan bir şarkı armağan etmek istediğimdir;

Sen gideli buralardan
Yakar beni hatıralar
Simsicak bir yorgan gibi
Sarar beni hatiralar

Yalnizliktan suskun gibi
Ikimize küskün gibi
Bazen deli kursun gibi
Vurur beni hatiralar

Unutamam ne yapsam da
Ansam da bir anmasam da
Gece gündüz her animda
Sorar seni hatiralar

Saçimdaki aklar gibi
Yarim kalan asklar gibi
Fincandaki fallar gibi
Bulur seni hatiralar
---
öptüm yanaktan.
kendisi saf mülayim dinine bağlı bir adamdır, hani saf ya derin devletin dediklerine boyun eğer öyle yada böyle. yani kendi canı çektiğinden etrafı işgal etmemiştir arkadaş. o da insan.*
bir maymun resmine bakıp sonra bu zaatın resmine baktığımda 7 farkı bulamadığım ABD başkanlığında son aylarını yaşayan homo sapien.
son zamanlarda görev süresini değerlendirdiği bir röportajında ''ırak hakkında verilen yanlış istihbarattan dolayı pişmanım.'' demiş devrik abd başkanı.**
salak malak ama süper refleksleri var.

http://video.milliyet.com.tr/default.asp?id=23253
Kim ne derse desin komik bir adam.

irak'ta yasadigi ayakkabi bombardimanina verdigi harkulede refleks ve daha sonraki beyanatlari resmen yarmis, kirmis gecirmistir.

adam cevik bir hareketle egilerek gelen ayakkabiyi ekarte etti ve daha sonra yine ayni ceviklikte hemen dikeldi. ayyakkabinin geldigi noktaya " kim bu denyo " dercesine bakmaya calisti. malesef gozlerinde en ufak bir korku emaresi yoktu. Aksine gozlerinin ici guluyor gibiydi. Ayrica sifatinda mustehsi bir tebessum de yok degildi.

abd baskani cok rahat yahu!

valla Bu duruma Baksa bir lider dusse eminim egildigi kursunun altinana saklanir ve bir sure oradan cikmazdi. ( tabi egilebilirse.. ben o ceviklikte baksa bir liderin olacagini sanmiyorum. Tabi irakli gazetecinin hakkini da vermek lazim! super bir atisti! )

Tabi bu durum o'nun iyi bir lider oldugunu gostermez. Ama komiklik gibi bir hakikati de var!
sıradaki parça kendisine rte'den geliyor: hamdolsun teğet geçti.
insanlık tarihinin yüz karası.
ayakkap sayesinde yeni bir sektörde yıldız olacak tek hücreli. (bkz: #4367847)
adındakı w açık bir şekilde walker olarak yazılmaz. çünkü kendisi yürümeyi bilmemektedir. aynı kentucky fried chicken'ın kfc yazıldığı gibi. çünkü artık chicken diye birşey yoktur o şirkette.
"gazze saldırılarının tek sebebi hamastır" diyen denyostar, ayakkabı dünyasına giresi esteban.

(bkz: amın oğlu esteban)
''bizim birinci önceliğimiz, eğitime üçüncü önceliği vermemizdir'' diyerek zeka seviyesini ortaya koymus amerika başkanı
(eğer varsa) cehennemde muhtemelen kendisine umutsuzluk dağlarının tepesinde, acı denizini gören alev manzaralı süper lüks bir suit ayrılmıştır.
öncelikle herşeyi siyah ve beyaz olarak gören insanlardan farklı olarak değerlendirmek istediğim eski amerikan başkanıdır. biz genel olarak bir insanı ya tamamen kötü ya tamamen iyi olarak görürüz. bush da bizim için salaktır, boştur, şeytandır. ama abd'de herkes için öyle değildi.

kendisi amerikan siyasetinde klasik liberal muhafazakar cumhuriyetçilerden biriydi. aslında düşünce yapısı olarak kendisini recep tayyip erdoğan'dan ayırmak oldukça zordur. türk insanının erdoğan'ı bu kadar severken bush'tan bu kadar nefret etmesi aslında komik bir çelişkidir. farkları elbette birinin müslüman, birinin hıristiyan olması. ama recep tayyip erdoğan'ın pkk'ya tavrı ile bush'un el kaide ve taliban'a karşı tutumları arasında bir fark yoktur. erdoğan pkk'ya karşı savaştıklarını, kürtlerin iyiliklerini istediklerini iddia eder. bush terör örgütlerine ve diktatörlere karşı savaştıklarını ama afgan ve ırak halkının iyiliğini düşündüklerini söyler. bu konularda pentagon ve türk silahlı kuvvetlerinin söylemleri de neredeyse tamamen aynıdır.

bush'un takdir ettiğim bir yönü, 11 eylül sonrası oluşan aşırı milliyetçiliği dizginlemeye çalışmış olmasıdır. dixie chicks gibi bush yönetimini eleştiren gruplar linç edilirken, bush kendisini eleştirenlere sahip çıkmıştır. türkiye'de böyle bir manzara görmemiz oldukça zordur.
(bkz: fahrenheit 9 11)
teksastan ya öküz ya homo çıkar * sözünün doğruluğunun ispatı.
sözlüğe bakıp bakıp "aha bölmüşüz lan koş koş" diyen ex amerikan başkanı tiplemesi.
dünya barışı için elinden geleni yapmış yüce insan.
babasıyla birlikte bütün dünyanın amına koyan gerizekalıların* başkanı.
yeni bulunan 65 tür bokböceğine ismi verilen eski a.b.d başkanı.

ismi koyan araştırmacıya "onurun bir damak zevkiyle ilgili değil, yepyeni bir yaşam formuna verilmiş isim olarak gördüm." demiştir.

biz de "vay bok herif vay, doğayı kurtardın adınla(!)" diye destek çıktık kendisine(!). severiz iti(!), gelip geçerken selam verir, çayımızı içer, bok olursa yuvarlar, kiliseden çıkmaz evine kaçan delidir.(!)

son paragrafı yazan: bok böceklerinin aşiret agası.