bugün

şu dünyadaki en acı gerçeklerden biri.
yakışıklı ve güzel olan insanın

yaşlılığı da güzel olacağından pek sıkıntı çekeceğimizi zannetmeme durumu.
güzellik geçicidir ama zamanında meyvesini yemek lazım. sırf güzellik geçicidir diye de suratına baktığında haz alamayacağınız birisi ile de birlikte olunmamalı.
ölümü hatırlatır sadece.
Bebekliğin nasıl sattı seni? Döndü çocukluğa, çocukluğun nasıl sattı seni? Döndü gençliğe, gençliğin nasıl sattı seni? Döndü ihtiyarlığa. Satışlara geldin babacığım!

Aldan ma geçici cilbabına benim dediklerin hani nerdeler? Hepsi bir bir kayıp gittiler. Ölümden korkma! Yeter ki ona elin boş varma...

Sabah sabah siktim belanızı ama hakikat işte böyle birşey hakkınızı helal edin.
aşık veysel ne güzel demiş güzelliğin on para etmez şu bendeki aşk olmasa.
(bkz: yer çekimi)
Genc ol, guzel ol sonun mezar. Fark eden birsey yok.
o yüzden nediyoruz genşlerr (bkz: hızlı yaşa genç öl)
genç veya güzel/yakışıklı olmayan kişi tesellisidir.
Kahretsin dogrudur.
ic guzelligin her durumda fiziksel guzellige gore cok cok asagida oldugu gercegine paralel dusuncedir.
simdi her ne kadar sacma sapan ornekler verip ic guzelligi ovecek yazarlar olsa da,bir erkegin guzel bir kiz gordugundeki duygularinin,iyi bir kiz gordugundekinden kat kat fazla oldugu muhakkaktir.
zaten iç güzelliğin dış güzellikten daha çekici gelmesini bekleyemezsiniz bu hormonlarınıza karşı gelmektir burada sizden istenen size daha hoş geleni değil olması gerekeni seçmenizdir yani değiştiremediğiniz o hormanları değiştirmeye çabalamak yerine önemsememektir.
ilk etapta fiziksel özelliğin önemli olduğu doğrudur. nitekim kimse dış görünüşünden hoşlanmadığı birine yanaşmak istemez. ancak kişiye göre iç güzellik yoksa zaman içinde ilişki elbet bir gün bitecektir.
Ben en çok gençliğinde güzel/yakışıklı ve buna bağlı itibar gören insanların yaşlanma durumuyla psikolojik olarak nasıl yüzleşmek zorunda kaldığını düşünürüm. Bu gerçekten zor olmalı.
Allah Brad pitt gibi yaş almayı nasip etsin. Güzel güzel yaşlanalım, güzel güzel. Amin.
Çok sevdiğim türkülerden birinde bu konu şöyle geçer;

" Kara Kaş gözlerin Elmas
Bu güzellik sende de kalmaz
Pişman olursun kimseler almaz
Annene bak gör halini.."
Doğrusu dünyada geçici olmayan hiçbir şeyin olmamasıdır.
Aslolan karakterdir...
Sonunda toprak olacağımızdan güzellik de aslında o kadar mühim bir mesele değildir.
Bence bunların önemli olmadığını değil de bunlardan bu süre içerisinde olabildiğince faydalanılması gerektiğini gösteren hakikat.
ne güzelim gencim diyenlerin hepsi göçüp geçip gitmiştir.
Geçici de olsa bana denk gelmedi bunlar.
(bkz: gençliği ihtiyar yaşıyorum)
nicelik geçicidir, nitelik kalıcı.