bugün

interrail'in mutlaka olması gereken liste. yaptım oradan biliyorum*
birisi boşa harcanan zamanın küçük bir kısmını mantıklı bir uğraşa ayırmak olan liste.

boşa geçen zamanın 1/5'ini herhangi bir dil öğrenmeye harcanmalı. üniversiteye girene kadar 2-3 dil öğrenilir. olmadı kitap okunmalı, hiçbir işe yaramasa ilerde süper kız tavlarsınız inanın bana. ben yapamadım siz yapın bari.

mutlaka ama mutlaka spor yapılmalı ve evde çömelip kalkmak gibi saçmalıkları değil, imkan varsa spor salonuna gidilmeli ve herhangi bir sporu yapılmalı. yani bir grubun parçası olma tecrübesini olabildiğince fazla yaşamak gerek..

bugün yapılacak bir şeyi asla yarına bırakmamalı. bu dünyadaki en kötü alışkanlıklardan birisi ertelemektir. sakın ha! sakın! sadece buna alışmak lazım. ne çektiysem ertelemekten çektim.
bu 100 maddelık lısteyı hazırlarken hayatınızdan gereksız yere en az 10 dakıka calacagını bılın ve o yuzden gıdıp aklınıza gelen seylerı vakıt kaybetmeden yasayın !
dayak yeme ihtimalinizin yüksek olduğu bir ya da birden fazla orospu çocuğuna saldırın.

Tabularınızı yıkın.hayatınızda bir kez kendi isteğinizle rezil olun.
3 arkadaşınızı alın. Bir lokantaya gidip okey takımını dökün. Çay oralet falan isteyin. Kesin dövüyorlar dövmesede sövüyorlar. %100 çalışıyorlar.
kalabalık bir yerde, hiç kimse yanınızda değilken, telefonla konuşmuyorken, tam anlamıyla yalnızken, kahkaha atın. herkesin duyabileceği şekilde. herkesin sizin mutluluğunuzu paylaşabileceği kadar büyük bir kahkaha atın. genç oluşunuza, önünüzdeki uzun ömre, aptalca ve akıllıca yaşanmışlıklarınıza, iyi ya da kötü geçen bugününüze, ve sizi bekleyen koca yarınlara atabileceğiniz en büyük kahkahayı atın. ağlayacağınızı bildiğiniz her gün için, gözlerinizden yaş gelene kadar gülün. evet, mantıklı gelmiyor olabilir, ama yapıldığında aslında hayatın her anından zevk alınabileceğini öğrenir insan. ne vakit yolda tek başıma yürüsem, doyasıya gülerim ben. kahkaha atmam her vakit, çünkü deli derler. *
mantıksız şeyler her zaman daha mantıklı gelir o mantıklı 100 şeyden.*
bazıları için, 31'den ötesini düşünmemek.
8 22 31 40 51 69 76 81 88 97
(bkz: amerikanın oyunları bunlar)
en az iki yabancı dil öğrenmek.
Bunlardan birisi nadir bilinen dillerden olmalı. Diğerleri ise en popülerlerden seçilmeli.
içkiyi dibine kadar için. bırakmak olmaz.
kısacası savaşmayın sevişin beyler!
kusana kadar içmek .
1. Sevişmek
2. Sevişmek
3. Sevişmek
4. Sevişmek
5. Sevişmek
6. Sevişmek
7. Sevişmek
8. Sevişmek
9. Sevişmek
10. Sevişmek
11. Sevişmek
12. sevişmek
13. sevişmek
14. sevişmek
15. sevişmek
16. sevişmek
17. sevişmek
18. sevişmek
19. sevişmek
20. sevişmek
21. sevişmek
22. sevişmek
23. sevişmek
24. sevişmek
25. sevişmek
26. sevişmek
27. sevişmek
28. sevişmek
29. sevişmek
30. sevişmek
31. sevişmek
32. sevişmek
33. sevişmek
34. sevişmek
35. sevişmek
36. sevişmek
37. sevişmek
38. sevişmek
39. sevişmek
40. sevişmek
41. sevişmek
42. sevişmek
43. sevişmek
44. sevişmek
45. sevişmek
46. sevişmek
47. sevişmek
48. sevişmek
49. sevişmek
50. sevişmek
51. sevişmek
52. sevişmek
53. sevişmek
54. sevişmek
55. sevişmek
56. sevişmek
57. sevişmek
58. sevişmek
59. sevişmek
60. sevişmek
61. sevişmek
62. sevişmek
63. sevişmek
64. sevişmek
65. sevişmek
66. sevişmek
67. sevişmek
68. sevişmek
69. sevişmek
70. sevişmek
71. sevişmek
72. sevişmek
73. sevişmek
74. sevişmek
75. sevişmek
76. sevişmek
77. sevişmek
78. sevişmek
79. sevişmek
80. sevişmek
81. sevişmek
82. sevişmek
83. sevişmek
84. sevişmek
85. sevişmek
86. sevişmek
87. sevişmek
88. sevişmek
89. sevişmek
90. sevişmek
91. sevişmek
92. sevişmek
93. sevişmek
94. sevişmek
95. sevişmek
96. sevişmek
97. sevişmek
98. sevişmek
99. sevişmek
100. sevişmek

edit:yaşlanınca zor oluyor.
87. maddeye katılmadığım kategorimsi.
ilk gordugunuz ergene numarasını sorun ve eğlenceyi seyredin *
gayet mantıklı ve yerinde olan 100 şeydir.
en kısa zamanda yapmaya başlamalıyım.
daha ziyade 101'inci şeyi merak ettiren, böyle bir liste yapılması durumun da kitap okumanın en başta olması gerektiğini düşündüğüm başlık. net.