bugün

cem uzan ın 2002 yılında kurduğu siyasi parti
cem uzanın başına gelmiş olan bu olayların başlangıç noktasını oluşturan oluşum...
(bkz: kendim ettim kendim buldum)
türkiyeye yararı olamayacağını düşündüğüm partidir,her şeyden evvel ideolojisi yoktur...
bunun dışında başında ünlü hırsızlarımızdan biri vardır ve bu partiye oy vermek evine giren hırsıza oy vermekten farksızdır... fakat işin bir yönü vardır ki genede mevcut liderlere kıyaslayınca liderinin kazanma ihtimali daha fazladır ama yalan olduğu bilinir,onunda diğerlerinden farkı yoktur çünkü... seçimden önce ab ye savaş açar,seçimden sonra kıvırır... sallamak bedava tabi,kimseye zararı yok... bende çıkar yazarım hikayeleri banada versinler seçim otobüsünü,o kadar parayı pulu ama aslolan dediğini yapabilmekte işte...

cem uzan ın partisi desem yeterdi zaten aslında,boşa konuştum bu kadar.
miting e katılmaları için insanlara cep telefonu dağıtan parti.
secimleri kazansaydi ulkenin durumu simdikiden pek farkli olmayacakti. kemal unakatin veya baska bir akp linin cebi degilde cem uzan in cebi dolacakti. ama hic olmazsa kadrolasmalar imam hatip mezunlarindan degil baska lise veya universite mezunlarindan olusacakti.
akp nin akıllıca kullandıgı partidir. zira akp bilmektedir ki genc parti %10 barajını asamayacak ve secimden sonra zaten her dalaveresini herkesin bildigi cem uzan ın ipini cekmek kolay olacaktır. fakat ondan once ortanın sagında kendi capında ulusalcı, degerlere saygılı ve vaatkar bir partinin secime girip dyp, anap ve mhp oylarını bolmesi gerekmektedir.

nitekim akp nin de bekledigi gibi olmus, genc parti aldıgı %7 oyun cogunu mhp, anap ve dyp den alıp gorevini yapmıstır. bundan dolayı ozellikle mhp ve anap oyları cok sınırda kalarak barajı asamamıs ve milletvekili cıkardıgı bircok yerde onların yerine akp milletvekilleri gecmistir.

akp nin tek basına iktidar olmasında ortanın sagındaki bircok partinin barajı asamaması onemli etkendir. bu duruma en cok yardımcı olan da genc parti olmustur.
show tv ye:
"bu iş yürek ister"
"türk milleti için"
cem uzan
şeklinde reklam veren parti
son gelişmeleri için http://www.habergenc.com dan bilgi alabilirsiniz
bir zamanlar televizyon kanallarında reklamları yapılan siyasi parti.
mitinge katılmaları için kimseye herhangi birşey verilmedigi(bizzat gittim gördüm)sadece insanlara vaat ve moral verildigi parti...
cem uzan'ın paravan şirketlerinden biri...cem uzan'ın kimbilir off-shore partileride vardır.
Uzan gurubunun hırsızlıklarını kamufle etmek için dokunulmazlık alabilme hayalleri ile kurulmuş partidir.Ancak DYP,MHP ve Anap gibi partilerin oylarını bölerek AKP'nin tek başına iktidar olmasına yardım etmiştir.Görüntü itibarı ile RTE kendilerini pek sevmese de bu Meclisteki çoğunluğunu Uzanlara borçludur.
Velhasıl olan yine halka olmuştur.Körler ile sağarlar birbirini ağırlamış bize de nal toplamak kalmıştır.
cem uzan ın kendiSinin hiç bir şekilde bir dolandırıcılık veyahutta kaçakçılık olayı bulunamamıştır çıkan onca davaya raĞmen, ancak yaptıgı tek kaçakçılık vardır oda her türk insanının yaptıgı gibi vergi kaçağıdır . ancak babasının ve abisinin yaptıklarını zaten oda inkar etmiyor ama insanlar bunları cem uzan ın yaptıgını zannediyor ki alakası yok bunun ,olsa zaten şu anda başta olan rte in onu ne kadar içeri tıkmak istedigini herkes biliyor ve elinden geleni ardına koymuyor bu konuda yinede herhengi bir şey bulamıyor. lütfen böyle suçlamadan önce araştıralım. ayrıca kendi evinden kaçırdıgı kontörler diyeceksiniz,eee zaten adamın malı istedigi yere alır götürür kime ne? ben alırım tv mi istedigim yere götürürüm, bu mu kaçakçılık? dokunulmazlık almak istese zaten ihtiyacı yok ki buna siyasete girmeden önce onları sadece tv de biraz görüyorduk, ama sonra baktı ki adam dogru birşeyler söylüyor hemen karalama kampanyası başlatıldı millet de bunu maalesef yedi. zaten adamın deli olması lazım bu kadar şeyi göze alması için. siz kendinizi düşünsenize bok gibi paranız var ugraşırmısınız siyaset falan filan? lütfen biraz düşünce lüften...
lig tvde maç izlerken reklamları olan party
Eğer iktidar olsaydı bizi donumuza kadar soyacak olan parti.
gerekliligi polonya'da varligini surduren "beer lovers" adli partiyle kiyaslanabilecek parti.
(bkz: tayyip vs cemuzan)
Son genel seçim öncesi , muhtemelen, halkın "yeni yüzler görmek istiyoruz.", "birazda gencler siyasete girsin." laflarından sonra ismi verilmiş partidir. Yakında yaşlanır.
seçim alanlarına kıcını yırtarak konusma yapan, sahtekar bi başkana sahip, fiyasko bi parti. şu an için bir üniversiteli genci evinde vereceği bir partide bile daha fazla adam toplar...
iki ayda seçime hazırlanıp akp nin poposunu uçuklatmış partidir;öyle ki genç parti nin alacağı devlet yardımı bile akp tarafından kesilmiştir*.

bunun yanında halkın biraz araştırmacı olması halinde mazlum kontenjanından yararlanabilecektir.

bunun yanında üzülerek itiraf ediyorum fakat kadro olarak malesef türkiye nin en dinamik ve ekonomi,sanat,kültürden anlayan başarılı insanlarını bulundurur.keşke bunların tırnağı olabilecek adamları barındıran bir parti daha olsaydı.kardonun iyi olmasının sebebi de zaten oldukça zengin olan cem uzan ın diğer partiler gibi paralı milltvekili adaylarına gerek duymayarak kaliteli adamları etrafında toplamasıdır.
seçim zamanı 4 yılda üniversite sayısını 4 katına çıkaracağını iddia eden siyasi party...
bizim koyde altin dagittirmis parti
milleti kandiramamis parti
kazik yemis parti
motorola ve nokia'yı kazıklayıp ardından siyasete soyunan cem uzan'ın kurmuş olduğu parti. parti kurulduğu dönemde dönen yine uzan şirketler grubuna ait telsim'in "mycep" reklamları üzerine, hep bana "ya bu adam neden partinin adını myparti koymadı" diye soru sordurtan, 2002 seçimlerinde kendisine hedef olarak 367 millet vekilliğini koyan, "döner ayran" kampanyası ile %7 oy alan ve "tehlike" icra edip üzerine top yekün devlet kuvvetleriyle gidilen, kapital güç tarafından kurulup kapitalizme karşı savaş ilan eden (imf,abd) 2007 seçimlerinde ne olacağı belli olmayan (iktidar olamayacağı kesin) siyasi parti.
cem uzan aslinda iyi birsey yapiyo
devletin milletten aldigi vergileri o da devletten alip
millete dagitiyo
(bkz: kahraman robin cem hood)
villasınının gizli bölmelerinde yüzlerce milyar değerindeki telsim kontörlerini saklamak gibi devlet'i dolandırma amacı güden eylemlerde bulunduğu; gerek görsel gerekse yazılı medyada yer bulan * bir insanın maç aralarında verdiği reklamlarla son demlerini oynadığının portresi.işin ilginç tarafı kendisi,elindekilerle medyanın güçlü patronlarındayken sabah akşam tv'sinde doğan ve karamehmet'e saydırırken.batağa düşünce nasıl oluyorda bu adamların tv'sinde hala partisinin reklamlarını döndürüyor.
doğan grubuna ait kanal D televizyonunda reklamı geçen parti. ilginçtir bu olay; önce mahvetmeye çalış adamı sonra reklam yap.