bugün

(bkz: ne bu ipeksi dokunuşlar)
hayatımıza hooop diye giren serüveni canlı izlemesi heycanlı türk dizisi. ne güzel oldu lan lost, himym ara vermiş; prison break yokken, dexter başladı ama zaten izlemediydim ben onu.
pazartesi leri antreman oldugu icin izleyemediyim süper ötesi dizi.

(bkz: diziizle net)
devir abi diye bi karakter var bu dizi de , devir yahu devir diye isim mi olur yuh!
mürsel karakterinin canlandıran oyuncu kekelemese daha güzel olcak dizidir.
ikinci kaygısızlar vakası olmaya aday absürt komedi dizisi. Oyuncular cuk oturmuş, Espriler güzel. Severek izliyoruz.
cevahir, zekai, bilal gibi birbirinden absürt karakterleri barındıran muhteşem komedi dizisi. rasim öztekin biraz daha ön plana çıkarılırsa tadından yenmez. sorgulamadan izleyiniz efenim..
ıssız adama ayarı koyan şahane dizidir.
cevahir kartvizitine "cevahir kirişçi - her türlü" yazdırmıştır ve bunu gören bizleri yarmıştır, tabi bu kartviziti gören şuküfe de sorar:
ş: cevahir kirişçi her türlü bu ne cevahir
c: yazdırmadım ardını, sınırlamadım kendimi..
bu diyalog da üzerine gelince bizi yerden toplama gereği duyulmuştur..
kahkaha efekti kullanılmamasıyla daha da güzelleşen dizidir.
zekai karakteri ile yarıp yarmalayan dizidir.
kunter isimli arkadaşın zekai ye * "aysundan ölümüne hoşlanıyorum." demesiyle evde bir kahkaha tufanı estiren dizi.
(bkz: aman tanrım dizi izliyorum) *
traş olan bilale cevahirin soktuğu laf.
-lan sinek bilal kaydınımı yapıyorsun...
bu replikle yarmış ve aşmış dizidir.
ilk birkaç bölüme uzaktan bakıp pek ısınmamış olsam da geçen haftaki bölümüyle gülmekten işeyecek konuma getiren dizidir.
son yılların en kaliteli komedi diyaloglarına sahip dizi. karakterlerin ağzından bir çırpıda çıkıverdiğine bakmayın, üzerinde gerçekten çok çalışılmış replikler bunlar.
mükemmel espiriler, süper argolar ve bir penguen ya da uykusuz dergisi okurmuşçasına seviyeli geyiğin olduğu yerli dizi.oyuncuları yıllardır birçok dizide daha önce rol almış olsalar da yine de ismen tanınmış olmayan ama bir o kadar da başarılı oyunculardır.uzun zamandır başlamasını sabırsızlıkla beklediğim bir dizim yoktu.
(bkz: cevahir)
mürsel-yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçecek ömrüm.
gülmekten gözümden yaş geldi ya
yıkıma karşı direniş sahnesiyle an itibariyle yerlere yatıran dizi. *
cevahirin mürselin boynuna bıcagı dayaması ve mürselin tepkisiyle yarmıs olan dizidir. *
istiklal marşı ile fena halde dokundurmuş pınarbaşı ile yarmıştır. klişelerden uzak orjinal dialogları ile reytinglerini tavan yapmaya doğru gidiyo. umarım avrupa yakası gibi suyu çıkarılmaz.
5. eleman için herkesin mürsel e baktığında mürselin titrek ellerini gösterip "bu ellerle mi" diyip yardırmıştır. burdan battal gaziye selamlar olsun. *
her bölümle bir filme giydiren ama bunu izleyen izlemeyen herkesi güldürebilecek şekilde yapan dizi.

zekai: 50 ilk öpücük mü?.. 50 kerede öpemeyen sığırlar varmış.

senaristler fazla bence türk dizi sektörüne.
cevahirin; 'öz eniştemi öldürürüm' demesiyle koltuktan yere kapaklanmama neden olan dizi.
ilk bölümünden beri her diyalogunu dinlerken şahane karikatürler okuyormuş hissine kapılmakta olduğum diziydi; ancak dizi denilen kavramın sadece diyalogla ilerlemeyeceğini düşünerek telaş duymuştum. evet, espriler süperdi; ama konu akmıyordu. ve bugün gördük ki buna da artık yavaş yavaş çözüm bulunmakta. zannedersem rüya işçileri'yle anlaşmışlar. bu şu demek oluyor kısacası. en süper esprilerin yapıldığı aynı zamanda olay örgüsünü de beceren on numara bir diziyle karşı karşıyayız. başta bu işi çok iyi bilen ömer uğur olmak üzere, özel bir sempatim olduğu için fırat tanış ve emeği geçen herkese teşekkürler.

ayrıca not: dizideki göndermeler şu ana kadar tv lerde gördüğümüz türk seviyesinin çok üstünde. sayısız filme yapılan göndermeyi bir kenara bıraktım. oğuz atay'dan franz kafka'ya inanılmaz isimleri aralara serpiştiriyorlar, çok yaşasınlar.
+ şimdi pisliklerin üstüne oturma zamanı değil. şimdi, o pisliklere marşaba marşaba su döküp temizleme zamanı.
- neler söylüyorsun sen cevahir?
+ gaza geldin mi lan?
- midem kalktı olm

repliğiyle yarmıştır.