bugün

iğrenç esprileriyle insanı ishal eden dizi. Baydı artık.
bugünki bölümünde bilinmeyen bir cisim yaklaşıyor ve nimetle rodeo oynanmaz replikleriyle gora ya sağlam bir selam çakmışlardır.
köpeği ulvi'ye maraş kangal diye itelemeleri harika olmuş ardından cevahir patlattı zaten bombayı.

cevahir: maraş kangal olursa sivas dondurması olur, kavram kaosu yaratma.
rolüne tam oturan oyuncuların güzel senaryolar eşliğinde izleyenlerini eğlendirdikleri dizi.
ulvinin bu sezon döktürdüğü fakat geriye kalan herkesin sıçtığı dizi ha kütük belki sadece işemiştir o fena değil. ama o kızdan kafa yemiyecektin be olum.
pek izleyemedim ama baydı sanırım artık.
(bkz: kabak tadı)
bilal karakterinin içine edilmiş dizidir. lan o ne çirkef ne pis bir adam olmuş öyle. açıkçası bilal in cevahir e kiralık katil tarzı yaptığı çıkışları hiç hoşuma gitmedi, gerildim. hayır komedi dizisi mi izliyoruz belli olmamaya başladı.
her ne kadar son iki bölümdür cevahir-bilal savaşı çirkinleşmeye başlamışsa da hala en kaliteli esprilere sahip,şukufe yerine zeynep karakterinin dahil olmasıyla daha da bir izlenilesi olmuş dizi.beğenmeyenlere alternatif: fıs-fıs ismail.
artık salı akşamları başka bir lüksü olmayanlar içindir. fotofiniş'e yavaş yavaş yaklaşan dizidir, son 400 metreye girmiştir. her zaman ki cevahir- bilal rekabetinin kanlı düşmanlığa dönüşmesiyle '' sevecen, cana yakın mahalle ortamı'' temasından uzaklaşarak izleyici soğutmuştur. kaldı ki bugüne kadar ekmek teknesi, bizimkiler ve yeditepe istanbul gibi birçok mahalle dostluğu temalı diziler seyrettik. ama hiçbirinin formatında komşusunun ekmek kapısına kilit vuracak, rızkıyla oynayacak kadar çirkef ve mendebur karakterler yoktu. bu dizi gül bahçesi ama dikenleri mızrak gibi, duyguları deşiyorlar. senaristlerin acilen uyanmaları gerek.
koyu bilal saçlarını, sakallarını tekrar uzatsındır...
51.bölüm itibari ile cevahir tarafından ulvi'ye takılan lakaplar şöyledir;
--spoiler--
epilasyon aletiyle traş olan ulvi,
24 saat etkisiz ulvi,
din işleriyle devlet işlerini mikserde karıştıran ulvi.
--spoiler--
yeni sezonu pek mutlu etmeyen dizi. karakterlerin yeni halleri ve hüzün hali pek beğenilmedi kanımca.
rojda demirer in hiçbir etkisinin olmadığı dizidir.
sözlükte bir ara geniş aile mi yoksa avrupa yakası mı kıyaslaması olmuştu.o zaman hepimiz karar verememiştik.ama sezon başı ile avrupa yakasının ne kadar usta bir dizi olduğunu anladık.neden mi? avrupa yakasında her sezon farklı karakterler gelirdi.ama dizinin tadından birşey eksilmezdi.aksine gitgide komik hale gelirdi.ama geniş aile onu yapamadı malesef.belki de yapacak kim bilir ama ilk iki bölüm malesef onu göstermiyor.bir diğer konu ise, hepimiz geçen sezon geniş ailenin türk toplum yapısını çok iyi yansıttığını söylüyorduk.hatta birçok gazeteci de aynı düşünceleri paylaşmışlardı köşelerinde.ama geniş aile bu sezon çok farklı.bizim toplumumuzu yansıtmıyor efendim.korkuyorum ki bu olaylardan küçüklerimiz etkilensin.aşk-ı memnu, yaprak dökümü yetmezmiş gibi bir de bu dizi çıktı başımıza.sonumuz hayrolsun.
Eski tadını vermeyen dizi..
Dizideki en sevdiğim karakter Bilal karakteriydi hacu. Sevimli kötülüklerini izlemek güzeldi. Cevahirle atışmaları eğlenceliydi..
Şimdi çok pis, çok itici bir karakter olmuş. Cevahirle kanlı bıçaklı olmaları sinir bozmuş, eski bölümleri özletmiş, mumla aratmıştır..
Sadece Bilal değil, bir çok karakter itici ve sinir bozucu olmuş.
Ulvi'nin bıyıkları, o bıyıklı kız, pırıl..
Ayrıca hani Kunter, Yiğit, Saltuk..

Senaristler ufaktan çeki düzen versinler karakterlere, böyle giderse izleyici kitlesi azalacak çünkü..
çok şükür kavuştuk dizimizede salı akşamlarımız doldu. evet var değişiklikler herkesde. koyu bilal daha bir koyuluyu itici gibi gelsede oturur zamanla. hemen 1-2 bölümden asıp kesmek olmaz. bekleyelim biraz anlaşılır. keyfimize bakıp eğlenip gülelim olsun bitsin.

s2e1
--spoiler--
sarhoş taklidi yapan cevo;
anne: oğlum bu ne hal ya. mübarek gün içkimi içtin?
cevo: yav tövbe ben içki içmemiştim. yolda polis çevirmesi denk geldi dedi ki "üfür" dedi. üfürünce sıfır çıktı. sıfır çıkınca bu benim bi gücüme gidiyor "bekleyin lan burada" diyorum, kendimi 500 promile tamamlıyorum geliyorum. "getir" dedim "onu üfürecem" diyorum. hisselerim tavan arası. * *

koyu bilalden;
yav baba meseleyi gene kıblenden anladın.
--spoiler--
s2e2
--spoiler--
fragmanda gördüğüm bir sahneden farklı yayınlanmış dizinin 2. bölümü.
hatta sonrasında fragmanlardan da çıkartılmış o sahne.

http://www.youtube.com/watch?v=gtvaOw-bBC8 0:23 saniyede
"ben suyumu şadırvandan içtim ekmeğimin sadece kabuğunu yedim" kısmı fragmanda farklı yayınlanan bölümde farklı.
http://diziport.com/genis_aile-izle/51_bolum/4 03:22 saniyede.
--spoiler--
saltuk ve yiğit geri gelsin zeke akıl,fikir ihsan eylemeye.
hangi karakterine daha çok hasta olmam gerektiğine bir türlü karar veremediğim dizi. hepsi ayrı bir olay... Zekai,Mürsel,Cevahir... vay arkadaş yauu, ilk bölümünden beri amerikan komedi dizilerini izlemeyi bıraktığım en az onlar kadar komik, ayrıca bizden senaryo. On numara, beş yıldızzz...
ulvi'nin artık eskisinden daha salak olduğu dizidir. bir kere bir insan oruç tutmasa da ezan saatini bilir ve ona göre basar o teybe. bildiğin adamı süzük yapmışlar. bilal'e hiç değinmek istemiyorum. eskisinden daha piç.
ulvi yine yakmaktadır.

ulvi: aga böyle rahmim alınmış gibi oldum adeta.
başlarda bölüm başına en az 5 entry girilirken, 1.sezon sonlarına doğru ve 2.sezonun başından itibaren 2 bölüm geçmesine rağmen hakkında sadece 1 sayfa entry girdiren duruma düşmüş şu sıralar tat vermeyen dizi.
avrupa yakası ve ekmek teknesi'nden sonra türk televizyonlarında izleyeceğimiz en hoş üsluba sahip dizi.her karakterin kendine özgü üslübunun olması diziye sıradışılık katıyor ancak zaman zaman bu üslupların hor kullanılması diziye kabak tadı da vermiyor değil hani.
ikinci sezonun üçüncü bölümünde toparlanma belirtileri göstermiş dizidir.
yavaş yavaş cennet mahallesine dönüşen dizi bu ne la yok aileler her dakka dövüşür,cevahir karakoldan cıkmaz.