bugün

moderasyonun ikide bir yazarların karşısına anketini çıkarmasını engellemesi gereken şirket.
hitlerin yeterince kesemediği polonyalı idnelerin kurduğu şirket.
her defa karşıma çıktığında çarpı işaretine basıp kapattığım pop-up penceresi. lakin bu sefer alt tarafta "Hayır, istemiyorum. Tekrar hatırlatma." seçeneği olduğunu farkettim, o seçeneği seçtikten sonra tarayıcımızda çerez olarak kayıtlı kalarak bir daha benim o pencereyi görmemi engelledi nihayet. yalnız başka bilgisayardayken veya çerezi silersem yine karşıma çıkacak bol bol sövdüğüm anket.
ne menem bir orospu çocukluğudur amk yıldırdı 5 dakkada.
haftada 3 kez her hangi bir yere tıklayınca karşımıza gelen popup.
sözlükte takılırken pat diye karşıma çıkan ''bu ne mına koyum'' diye tepki verdiğim online araştırma şirketi. internet kullanım araştırması yaptıları için anket teklifleriyle karşı karşıya kaldığım şirkettir.

--spoiler--
Sevgili internet kullanıcısı!

IAB Türkiye, sizi on-line araştırma şirketi Gemius ve pazar araştırma şirketi Ipsos KMG tarafından yürütülen, ülke çapındaki internet kullanım alışkanlıkları ile ilgili anket çalışmasına katılmaya davet ediyor.

Bu çalışmaya internet alışkanlıklarınız ile ilgili birkaç soruya cevap vererek katılabilirsiniz. Bütün sorulara cevap vermek sadece 5 dakikanızı alacaktır.

Eğer 15 yaşın altındaysanız çalışmaya katılabilmek için ailenizin izin vermesi gerekmektedir.
--spoiler--

bunun gibi bir yazıyla sizi etkileyip ankete sokuyor. ''ne olacak lan 5 dakikacık'' deyip giriyorsunuz nınısının nınısına kadar soru soruyorlar.

(bkz: bunaldım)