bugün

Çiçekler, güneşten aldığı ışığı kendi bünyesinde yoğurur ve her çiçek kendine has bir renkle ortaya çıkar. Nasıl ki güneş bir iken, çiçeklerin rengi başka başkaysa; islamiyet de bir iken Müslümanlar başka başka. Çünkü her insanın beyin yapısı ve kültürü birbirinden farklı… Hekimoğlu ismail
At, sahibine göre kişner.

Miguel de Cervantes.
Başarı denen şey başarısızlıktan başarısızlığa koşarken hevesini kaybetmemektir.

Winston Churchill.
Eksik olmayın dedik fazla olmaya başladınız...
Hayırdır???
Fırtınadan korkuyorsun, sanki şu koskoca denizi yutacakmışsın gibi. Oysa seni boğmaya bir fıçı şu yeter. / Epiktetos
Gecenin sessizliği mi kalbimi parçalıyordu, yoksa kelimelerimin yorgunluğu mu..

Akıp giderken zaman, yakalayamadığım mutluluk mu..
Hani şu adını anımsayamadığım, biraz olsun devam ettiren hayaller mi..

Umut mu, yoksa havadaki bulut mu..

Gözyaşları sel olan
Ah sesi, bir ömrün virgülüdür.
Bir ziyafette, iki misafir ağırlıyor olduğunu hatırla; beden ve ruhu. Bedenine ne verirsen biraz sonra kaybedersin, ruhuna ne verirsen sonsuza kadar seninle kalır. / Epiktetos
senettir. Güvenilir.
“Kadın bir erkeği gerçekten severse, Onun gözünde dünyadaki bütün erkekler; kesin olarak anlamını yitirir . “

Oscar Wilde
kimin gönlüne çiçek ektiysem, bağrımın taşlandığını gördüm.
Eğer zihninize egzersiz yaptırırsanız, tıpkı bedeninize yaptırdığınızda olduğu gibi o da acıkacaktır.
Louisa May Alcott
tüm yazarlar elbet bir gün bitecektir lakin ulu sözlük ilelebet payidar kalacaktır.
sevilecek bir insan asla olmadım.
ben başkası olsam mesela, kendimi sevmezdim.
sert adam olmak zor ya of.
Bazen bir cümle ile de ölebilirmiş bir insan.
Biraz daha burada kalırsan sabah olacak .
Herkes fazlasıyla sevmiş, ben eksikleriyle sevdim oysa. ÖZDEMiR ASAF
bıyık büküle büküle kaytan,
insan sikile sikile şeytan.
bazen silah çekmediğiniz insanlar ölür ve onları sizin vurduğunuzu söylerler. kurşunlarınızla iyi anlaşın.
Buz kadar lekesiz kar kadar temiz olsan bile iftiradan kurtulamazsın. shakespeare
Neden ben insanlara güvenmemeyi öğrenip ruhumu kirleteyim. Onlar güvenilir olmayı öğrensinler.
Seni seviyorum ama seni sevmeyi eskisi kadar sevemiyorum…
Hastalıklar ağızdan girer,
Felaketler ağızdan çıkar.

Japon atasözü.
Bir insan kazayla sakat kalırsa, insanlar onun için sadece para kazanamayacak diye üzülmeye başlıyor. Bir kişi ağaçları sevdiği için ormanda dolaşsa, kırlarda çiçekleri koklasa, serseri diye damgalanmak tehlikesini yaşar. Oysa tüm gücünü ormanda ağaç kesmek ve toprağın o güzelim yeşil örtüsünü yok etmekle geçirirse, çalışkan ve girişimci bir yurttaş oluverir. Sanki ormanlar ve kırları yok etmekten başka seçeneğimiz yokmuş gibi. Her şeyin parasal bir değerinin olduğu düşünülüyorsa, gerçek değerleri örneğin sevgiyi, insanlık onurunu nasıl değerlendireceğiz? / Henry David Thoreau
Kaç Kadeh daha kırılması gerekli seni benimle bir kerede görmem için..