bugün

insanlar hükümetlerden değil ,hükümetler insanlardan korkmalı.
erkeğin huyu para varken
kadınınki yokken ortaya çıkarmış.
güvenin sınırını bileceksin.
ne gecesi amk sabah oldu dedirtir.
Zaman içime akan bolca katran..
Bana öyle bir kelime söyle ki hiç eksilmesin.
matematigin anlami ya da doga bilimleri ile iliskisi anlatilmadan, cirkin bir odaya cebirsel islemler yapmak uzere kapatilmak, bir cok insanda oldugu gibi benim de yasamim boyunca matematikten nefret etmeme sebep oldu. - G.B. SHAW -
pişmanlıklarla yaşamamak için her zaman açık sözlü olun elinizdekinin kıymetini o an iyi bilin ki sonradan karşınızdaki de yanlış şeyler yapıp pişman olmasın.
PiŞMAN OLMAMAK iÇiN SEViYORSAN AÇ KONUŞ BENCE !
Gördükleriyle karar verenler görmediklerine yem olurlar!
fuzuli'ye sormuşlar, sevmek mi sevilmek mi diye. sevmek demiş fuzuli, çünkü sevildiğinden asla emin olamazsın.
asla asla deme.
tedbirsiz abdest bozmaya oturan domala domala tas arar.
Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi.
Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir.
nikola tesla
Bazen ihtiyaciniz olan tek sey 5 saniyelik deli cesaretidir.
tüm hatalarını seninle aldatıyorum.

-j-
çaresizlik nedir bilir misin dedi, ilk defa bir şeyi bildiğime lanet ettim..
Artık hiçbir şeyin değişmesine imkan yok, lüzum da yok.
ön yargılı olmayın.

hakkında sadece kötü şeyler düşünmediğim - çok kötü şeyler düşündüğüm - kişinin aslında ne kadar iyi biri olduğunu gördüm.
ön yargılarımı sikeyim.
Anası önyargıdır kötülüğün, babası şüphe.
kış gelsin.
şüphe tek gerçektir...
Kimseye hayal kurdurup hayalleri ile oynamayın kimse ile de hayal kurup pişman olmayın.
Hiç iyi niyetli olup da hata üstüne hata yapmışsın gibi hissettiğin oldu mu?
Kimi sevsem, onun hep uzakta bir sevdiği vardı, unutamadığı ilk aşkı ya da onu terk edip giden sevgilisi... Kimi derinden sevsem, o bir başkasını derinden hatırlardı. Öylesine çok sevdim ki onları, başkalarına duydukları sevgiyi anlatmalarını sessizce, içim acıyla kanayarak dinledim. Beni yitirmekten hiç korkmadılar; çünkü onlara göre fazla iyiydim; bu yüzden ilk anda vazgeçilebilirdi benden. Beni terk edenlerden tek bir isteğim olurdu. ''Ne olur, bir daha beni aramayın! Çünkü ben kolay unutamıyorum. Çünkü ben size duyduğum o akıl dışı aşk yüzünden keder bahçemi dağıtıyorum. Çocukluğumun o güzel bahçesini.'' Böyle derdim onlara ama yine de ararlardı beni... Soluksuz ve umutsuz kaldıkları bir gece mutlaka akıllarına ben gelirdim... - cezmi ersöz.
Ne yazacağımı az önce düşünürken şu an unuttum. Çok mu önemliydi? Vay amk. Yat zıbar.