bugün

ve dağlar yankılandı
okuyun okutun.
görsel
stefan zweig- satranç
beş şehir.
kabil - jose saramago

karmaşadaki temayı yakalamayı sevenlere önerilebilecek kitaplardan da bırakılanlardandır.
orhan pamuk-kafamda bir tuhaflık...
görsel

William faulkner -ayı.
ilk basımı. Bir murat belge çevirisi.
(bkz: murat belge)
görsel

"her yer karardı ve sesim kesildi. Yine de bağırmaktan vazgeçmedim. Düştüğüm karanlığın içinde bağıra bağıra, kendimi duvarlara vurdum ama herkes uyuduğumu sandı."

"kayıpları olanların dünyaya tükürmek istedikleri var: Savaşlarda düşmanın adı olmazdı. Düşman, düşman olarak bilinirdi! Çünkü bir adı olduğu fark edilince bir insan olduğu da hatırlanabilir ve savaş artık o kadar da soğukkanlı geçmeyebilirdi. Tarih, savaştığı insanların, örgütlerin, ülkelerin adlarını bilmeyen askerlerle doluydu. Önemli olan, o düşmanı yok etmenin sonuçlarıydı."
Sözlükte Cemil Meriç okuru görmek çok güzel ama başka bir kitap söyleyeceğim William Golding Sineklerin Tanrısı.
rahmetli enver paşa'nın hayatından bir kesit. "ortadoğu seyahati..."

görsel
http://www.idefix.com/kit...?sid=BEQJV84NKT1THPOIONNX
Gogol - Ölü canlar
görsel
türk tarih kurumu yayınlarından, kurtuluş savaşı tarihimize ışık tutan bir kitap bırakıyorum bu gece.
kurtuluş savaşı ile ilgili ingiliz belgeleri--gotthard jaeschke.
görsel
görsel

"felsefe bir romana yedirilmemişse, bu tümcenin altını kurşun kalemle çizebiliyorsak, güvenle diyebiliriz ki ya felsefede bir yanlışlık vardır ya romanda ya da ikisinde birden."
Dostoyevskiden yer altından notlar.
görsel
(bkz: ekmek arası)
şeker portakalı.
hakan günday - daha.
Jose saramago - filin yolculuğu.
Lord kinross - atatürk.
Mutlaka okuyun ne gereksiz övme ne yerme var.
Ata'yı en güzel anlatan kitaplardan biridir.
charles dickens - iki şehrin hikayesi

okumamış olan çıkmasın karşıma.
sınav için başlayacağım orwell-daralma kitabını bırakabilirim. sizin için ders değil en azından aq.
görsel
kendine ait bir hayat.
güncel Önemli Başlıklar