bugün

Göklerin ve yerin gaybını bilmek yalnızca Allah'a mahsustur. Her iş O'na döndürülür. Sen yalnızca O'na ibadet et ve yalnızca O'na dayan. Rabbin yaptıklarınızın hiçbirinden gafil değildir. (HUD/123)
görsel
Ey insanlar! Şüphesiz ki Resûl, Rabbinizden hak ile size gelmiştir. (O’na) iman edin. (Bu) sizin için en hayırlı olandır. Şayet inkâr ederseniz şüphesiz ki göklerde ve yerde olanların tamamı Allah’a aittir. Allah (her şeyi bilen) Alîm, (hüküm ve hikmet sahibi olan) Hakîm’dir. (4/Nîsa 170)
Şöyle de: "Biliniz ki, kendisinden kaçıp durduğunuz ölüm, muhakkak gelip size çatacaktır. Sonra akıl ve duyularla idrak edilemeyeni de edileni de bilen Allah’a döndürüleceksiniz, O da size yapıp etmiş olduklarınızı bildirecektir."

Cuma Suresi/8.Ayet

--spoiler--
Bilin ki dünya hayatı, bir oyun, bir eğlence, bir gösteriş, aranızda bir övünme, mal ve evlâtta bir çokluk yarışından ibarettir. Tıpkı bir yağmur gibi ki bitirdikleri çiftçileri imrendirir, sonra kurumaya yüz tutar, bir de bakarsın ki sararmıştır, ardından da çerçöp haline gelmiştir. Âhirette ise ya çetin bir azap yahut Allah’ın bağışlaması ve hoşnutluğu vardır. Dünya hayatı sadece aldatıcı bir yararlanmadan başka bir şey değildir.

Hadid Suresi/20.Ayet
görsel
görsel
görsel
görsel
Şüphesiz biz virüsleri kafirler aşısını bulsun diye yarattık. Böylece kabeye girebilin diye. Ne kadar az düşünürsünüz.

Kovid ayeti 19. Ayet.
görsel
görsel
Notlara kaydetmiştim. Her üzüldüğümde bakarım. Tek bir ayet değil ama olsun...
görsel
görsel

Sabır fani ömrün sınavından biridir, her karanlığı aydınlığa kavuşturan Allah'a Hamd olsun..
görsel

Oysa ki o kadar çok istemiş, o kadar çok hayal kurmuştum ki. Nasip değilmiş allah biliyor işte ben bilmiyordum. Allah bana yeter hakkımda da hakkında da hayırlısı olsun.
“Her zorlukla beraber elbette bir kolaylık vardır.”
(inşirah, 5)
Kıyamet gününü gördüklerinde (dünyada) sadece bir akşam vakti veya onun kuşluğu kadar kaldıklarını sanırlar.
Naziat suresi 46. Ayeti kerime.

Diyanetin tefsiri:
Sûrenin bu son âyetinde şu iki gerçeğe dikkat çekilmektedir:

a) insanlar, ikinci hayata döndüklerinde ebedî olan âhirete göre geçici olan dünya hayatının ne kadar kısa olduğunu anlayacaklar

b) Psikolojik olarak insana geçmiş daima kısa bir zamanmış gibi gelir; çünkü geçmiş artık olmuş bitmiştir. insan için geçmişten daha önemlisi, henüz bir imkân olan ve farklı durumlara açık bulunan, bu yönüyle de daima önemli ve ilginç görülen, hatta kaygı uyandıran gelecektir.
görsel

Şu ahir zamanda, günah çukuruna batmakta olan biz aciz kullarının üzerinden hidayetini eksik eyleme Yarabbi..
görsel

Elhamdülillah..
"Ey Rabbim, bana bahşedeceğin her hayra öylesine muhtacım ki! "

Kasas, 24
"Rabbim! Sana yaptığım dualarda (cevapsız bırakılarak) hiç mahrum olmadım."

Meryem, 4
görsel

En sevdiklerimizle, gaflet uykumuzla sınanacağız..

Ağırınıza gitmesin, isyana düşmeyin..
görsel

Karıncanın da rızkını veren Allah, filin de..

Bu neyin korkusu?

Çevir kafanı bak, rızık ve açlık korkusundan stok yapan israiloğullarına..
(bkz: zümer 53)

De ki: “Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah, bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.”
"insanlardan öylesi vardır ki dünya hayatı konusundaki sözleri senin hoşuna gider; o, hasımların en yamanı olduğu halde kalbinde olana Allah’ı şahit de tutar."

" Hâkimiyeti ele aldığında ise ülkede bozgunculuk çıkarıp ürünleri ve nesilleri yok etmeye çalışır. Allah bozgunculuğu sevmez."

206- Ona, “Allah’tan kork!” dense gururu kendisini günaha sürükler. Ona cehennem yeter! Orası ne kötü bir yataktır!(Bakara)