bugün

Bir hastalık olduğunu düşünmeye başladığım durumdur.

1 yıl oldu tam bir yıldır geceleri yaşıyorum.
nedenini bende çözemedim uyku düzeni demeyin alakası yok.
ahmet haşim misali gecelerin yazarı oldum. Sabah yatıp gece sözlükte yazıyorum.
Anlayamadığımdır.

Uykum var ama uyumuyorum. Salağım tamam da bu fazla lan. Net.
Genellikle Gereginden fazla dusunceleri olan insanlarin yaptigi sey. Evet.

Edit: istisnalari kaidenin disina cikarmak icin entry'nin basina " genellikle" ekleyip genel durumumuzu aciklamaya calistim.
Günün kalabalığından uzak, bazı gündüzlerden güzel be geceler.
(bkz: ahmet haşim)

Bazı gerekçeleri yazarlar adına korkutan durumdur.
Benim icin antalyanin sicagina alisik olamama durumudur. Azicik sogukca essin lan bari. Bu ne boyle zaten cok nemli.
yürümeye çok benzio sadece sigara yaktığım anlar aklımda kalıo gerisi full kayıp.
muzdarip olduğum rahatsızlık. doktora gittim ilk başta "depresyondandır depresyondan" diye bir teşhis yaptılar. remeron adında içince adamın anasını sikerten bir ilaç verdiler. içmedim. şimdi de "hormonal mi lan acaba" diyorlar, sikerim tedavisini dedim amk uyuyamıyorsam, bu uyumamam gerektiği içindir demek ki diye karar kıldım. daha iyi oluyor, gece millet uyuyor sessizlik, kafa dinliyorum mis.

çok kahve içiyorum ve otobüste, minibüste filan uyuklayabiliyorum, gün içinde öğlen yemeği sonrası iş yerinde sandalyemde uyukluyorum. bu onar, onbeşer dakilalık kestirmeler bana yetiyor sanırım. gece uyuma ihtiyacı hissetmiyorum o yüzden.
Her gün sabaha vardiyayı teslim etmeden gitmemektir, bu gökyüzü emeklerime şahit bu arz bu ferş.

Emek: lol.
(bkz: bir an önce sabah olmasını istemek)
Bazen stresli iken gelir bu his yolculuk öncesi çok olur yatakta döner durursun da bir şey dürter seni uyutmamak için.
Uyumazsın. Çünkü bilirsin ki uyursan güneş hızlıca geliverir otağına. Kendindeyken zamanı yavaşlatabiliyorsun düşüncelerinle, zaman yavaş akıyor.

Kısır döngü başlangıçların tekerrür ettiği bir dönence adeta sabahlar. Bazen boğuyorlar memnuniyetin yeller estiği bir yaşamda.

Uyumak da uyanmak da istemiyorsun. Ne gece ne gündüz..
bir laf var ya '' bu saatte uyumayanın ya kafası güzeldir ya da kafasındaki '' , cuk diye oturur.
Var demek ki bir derdi, yoksa insan sayılı güzelliklerden biri olan uykuyu neden es geçsin ki?
uyumamak değilde uyuyamamak var. Gözüme girmiyor uyku.
yerini gündüzleri uyumaya bırakır. Gündüz de uyunmuyorsa bir süre sonra hastanelerde uyumamaya bırakır.