bugün

gece yatmayıp film izleyerek, sözlükte takılarak, oyun oynarak, nadirende olsa ders çalışarak sabaha kadar oturan ve sabahın erken saatlerinde yatan 2-3 saat sonra kalkar derse giderim deyip genelde kalkamayan öğrenci grubudur.
kötü bir alışkanlık. zira tüm düzeniniz bozuluyor tavsiye etmem.
bu kişilerin iflah olması için uyumadıkları gecenin akabinde, gündüzü de uyumak yerine çalışarak geçirmeleri gerekir. Eve gelince erkenden kendini uykuya teslim eden bünye sabaha da paşa paşa kalkacaktır.

(bkz: Ben denedim oldu)
mezun olduktan sonra, çeşitli güvenlik firmalarında gece bekçiliği branşında staj yapabilecek öğrencilerdir.
Özellikle ikinci öğretim(gece dönemi)öğrencilerinin bulunduğu durum.
dedemin gözündeki ben ve tüm üniversite öğrencileri.
doom metal yapan bir gruptur.
(bkz: ailecek takip ediyoruz)
shakespeare'in yolundan giden varlıklar.
gece sözlükten kopamayan üniversite öğrencisi olan yazardır.
iibf öğrencileridir genelde.
(bkz: benim oda arkadaşımlan bu)
(bkz: sozlukteki gece vardiyasi yazarlari)
ikinci öğretim denilen öğrenciler bu gruba girer. yalnız hem birinci öğretim olup hem de ikinci öğretim gibi gündüzleri uyuyan grup var ki onlar direk emektar öğrenci adayıdırlar. kafalarına dank edene kadar da hep öğrenci olarak kalmaya mahkumdurlar.
üniversiteli olmanın hakkını veren öğrencilerdir. ya ne olacağıdı erkenden kalkıp konu tekrarı mı yapacaklardı.
kardeşim özgecan. evet işte yılın fırsatı seni burdan deşifre ediyorum. kendisi tam bir gece yatmaz gündüz kalkmaz üniversite öğrencisidir. gece her türlü chat programında, internet sitelerinde fink atan; dolayısıyla da günü saat 15.00 -16.00 sularında yakalayabilen şahsiyettir. e tabi haliyle akşam yemeği vakti kahvaltı, imsak vakti de aperatif bişeyler yiyerek metabolizmasını da alt üst etmiş kişiliktir. kısacası bana cinnet geçirten; hatta bende, hastanede karışmış olup ailemize katıldığı düşüncesini uyandıran bünyedir.
vize, final ve bütünleme sınavlarına hazırlanan tipik üniversite öğrencisinin derslerden geçmek için yaptığı sayısız akrobatik haraketlerden sadece birisidir.. sınavlar sonrasıda bu huyuda, düzenide değiştirmesi zor olsada işe yarar bir yöntemdir. geceleri gevur gibi çalışarak geçilebilecek derslerden geçebilmek için geceleri uyumaz gerekirse 5 bardak kahve içer ve uykusuz gecelerin dibine vurur..
bu durumdan bir yetenek, bir maharet gibi bahseden öğrenciler de vardır.
gerçektende zevkli ama yorucu bir durumdur.iibf dekiler harbi bokunu cıkarır bu olayın.hayattan bir beklentisi olan yaşamın varlıgından haberi olan ögrencilerin yapmayacagı,aksine hayattan kopmuş nerede akşam orada sabah takılan tiplerin uyguladıgı bir olaydır.
(bkz: ne yatmasını bilirsin ne kalkmasını)
*
bekçi veya yarasa olarak da adlandırılan üniversite öğrencileridir.