bugün

mühendis (özellikle makine ve e.e) veya tıpçı olacaksıniz bulundugu puan aralığında en iyi eğitim veren universitedir .
görsel
En azından kampüsü varoş bir semtte olmayan, insanca yaşanılan bölgelere yakın bir üniversitedir.
Yine de Gaziantep gibi bir yerde vakit geçmez amk, ben gidince 3. Günden sonra sıkılıyorum, kumara falan düşüyorum.
Allah burada okuyanlara sabır versin.
Hay antepte ki kürtler ve suriyeliler siksin sizi. Geçen hafta arkadaşım izmir e gitmiş kordonda bir tane türk görmedim hepsi auriyeli diyor nargile felan içiyorlarmış. Doğu ya laf atacağınıza memleketinize bakın önce.

Gaziantep üniversitesi;
ingilizce bölümlerinin zor olduğu söylenir. Bir arkadaşım türkçe olmasına rağmen gıda mühendisliğini 10 yılda bitirdi. Bir kaç konservatuar mezunu arkadaşım var atanamadılar. Kazanan varsa gelmesin. Bu arada ortalık Suriyeli dolu yerli halk çarşı pazardan elini çekti bizim memleketimiz önceden çok güzeldi anasını sikti orospu çocukları.
Kampüs diğer üniversiteler gibi dağ başında değil. Şehir merkezinde işlek bir noktadadır. Her dakika otobüs olacağı gibi, kampüs girişine kadar tramvayla ulaşım mümkündür.

Doğunun tartışmasız en gelişmiş şehridir gaziantep. Gittiğinizde göreceksiniz ki doğu dahi değil aslında.

Üniversite yönünden atatürk'ten sonra ikinci üniversite diyebiliriz doğudaki.

iklim olarak ne sizi yakacak, ne donduracak güzel bir iklime sahiptir. Diğer büyükşehirlere nazaran en azından 3 yıl öncesind kadar pahalı değildi.

Edit: şehrin %75'i türktür. Kürtler göçle gelmiştir gecekondu mahallelerine dadanmazsanız göremezsiniz. Ayrıca konya, kayseri gibi yobaz değildir daha çok denizli, bursa, samsun ayarındadır yobazlık seviyesi.
Mühendislikleri ‘en az ‘ 2 vize 1 finaldir . Makine mühendisliğinde aralık 28’de 2.vizeler bitiyor 29’da dersler kesiliyor 2 ocakta finaller başlıyor . E biz ölelim .

Edit ; Ölmedim hala yaşıyorum , seni yeneceğim gaün .
bu tarz üniversitelerde okuyacağınıza okumayın hayata atılın daha iyi.
Bugün çok sikik bir mezuniyet töreni düzenlemiş okulumdur, üstüne bi de ailelerin mallığını da ekledik tam oldu.
yuksek lisansimi alanimda iyi oldugunu dusundugum icin yapmayi dusundugum universite. lakin ortam acisindan duydugum seyler beni endiselendiriyor. bilgilendirebilecek yazarlara minnettar kalirim.
https://twitter.com/ankar.../1225495681454006272?s=21

Aile üniversitesine benzeyen okul.
Bir görev için bu üniversiteye gittim yaklaşık 10-15 akademisyen toplanmış goygoy yapıyorlardı aralarındaki bir profesör diğer bir profösere şöyle seslendi: "yeav hucaam abduraman hoca nirdedir epeydir görükmiii" okuyan öğrencilere üzüldüm bildiğiniz mahalle kahvehanesi gibiydi.