bugün

Ibne pasifdir. Gay aktif pasif hepsidir.
ibne küfürdür gay küfür değildir.
Neticede ikiside toptur.
gay şehirlidir. Ibne köylü.
ikisi de aynı şey fakat "vay ibne vay" kulağa daha hoş geliyor.
Yine toplaşmış homofobik ahlak bekçileri.
isim farkı.
gay empoze edilmiştir, ibne öztürkçedir.
hepsi aynı be.
birincisi yurt dışında, diğeri türkiyede yaşıyordur.

ya da birincisi sosyetik, ikincisi varoş çocuğudur.

ya da birincisi galatasaraylı, ikincisi beşiktaşlıdır.*
ibne parayla,gay muhabbetle yapar
gay, neşeli, umursamazdır. ibne gtverendir.
aradaki fark tam olarak siyahi ve zenci arasındaki farktır. doğrusu siyahi demektir, zenci ise hakarettir. ama özellikle türkiye'de insanlar hakaret amacı gütmeden de böyle derler. yani tam olarak aynı durum.
parası olan gaydır, hele ingilizse sir unvanı alarak gotunu (pardon korunurluğunu) tesciller. (bkz: elton john) (bkz: ian mckellen) bizde de kafede, bar, restoranlarda bağıra çağıra küfür eder, "benim şöyle arkam var, şu programa çıkacağım çabuk ol" tripleri atarlar.
ibneyse soyut kavramdır. küfretmek istediğimiz adama layık gördüğümüz ilk laftır. zaten fakir ibne de olmaz. "orspu çocuğu" gibi, gerçekten ibne olup olmaması bizim için fark etmez, yapılan ibnelikte (bak hala ibne diyorum) ağza ilk gelen küfürdür. "ibne misin olm?" derseniz, adam toparlanıp atacağı kazıktan vazgeçer. "gay mısın olm?" derseniz bir dolu kötek yersiniz. bir de rob halford var ki ibnenin çok güzel sesi var. freddie mercury ve george michael ibnesinin de öyle. bak ibne dedim rahatladım. bizdeki ürek asitlere, ikisini de demek mümkün değil, alien onlar.
bir de bengay kremi var, ben ibne olsa herhalde kullanmaz, dava açardık. gizli ibne miyiz neyiz. bak gizli gay deseydim alt metin aranacaktı. metin'e de cevap hakkı doğdu buradan. lan neyse ben gidiyorum, ne haliniz varsa görün ibneler.
(bkz: orospu ile fahişe arasındaki farklar)
(bkz: şıllık ile şırfıntı arasındaki farklar)
(bkz: çük ile pipi arasındaki farklar)
(bkz: böyle gider bu)
nescafe ile nesgayfe arasindaki farktir.
basür ile hemoroid arasındaki farka eşdeğerdir.
ibne kelimesi "gay" kelimesinin türkçe karşılığı değildir. ibne olsa olsa "faggot" kelimesinin karşılığı olabilir, hoş olmayan bir hakarettir. gay kelimesinin karşılığı ise "eşcinsel"dir.
gaylerin çiftleşmesi sevişmedir, ibnelerin sevişmesi s.kistir.
gay=gavur ibne.
gay ibneliğinden gay olur, ibne ihtiyaçtan ibine olur.

(bkz: ibine)
(bkz: aynı bokun laciverti)
"ibne" övgü sözcüğü olarak kullanılabilir ama "gay" kullanılmaz.
teknik açıdan baktığınızda olmayan farktır.
yani gay ile ibne aslında aynı anlama gelir.*
ama türk toplumunda "gay" daha prestijli bir kelime haline gelmişken, "ibne" daha alt kademelere layık görülür.
kısacası modaciysa gaydir hakemse ibnedir
biri dibini dövdürür, öteki ardını

biri gökkuşağı derneğine üye olabilir, oteki ebem kuşağına

biri şamreldir, öteki tekerlek

biri ingilizce kelime ardına saklanır, öteki saklanmaz

gay ingilizcedir, ipne türkçe.