bugün

(bkz: cuma gittim gelicem)
(bkz: döncem ben sana)
an itibariyle izmir halkının söylediği cümledir. akp bırakın izmir merkez belediye başkanlığını ilçelerine bile gelememiştir izmirin. tire dışında bütün belediyeler chp'nin dir tire ise dp dedir. güzel izmir insanı seviyorum sizleri gerçekleri görüyorsunuz ya helal olsun size..

edit: ohoh akpciler elinize kuvvet bas eksiyi bassss ben görücem sizi beş kuruşa peşkeş çekmeye devam edin ağlıcaksınız halinize yakında..
tehditlerinin bir işe yaramadığını seçimde görmüş olan tayyip'e izmirlilerin seslenişi.
biz razıyız yatırımsızlığa, özgürlüğümüzü kaybedeceğimize yatırımsız kalmayı tercih ederiz. kendi yağımızla kavrulmaya devam ederiz.
eğer soru ise sözlüğe zarar gelmemesi için söyleyemeyeceğim yerdedir.

pankart ise yine sözlüğe zarar gelmesinden dolayı anladığınız yerdedir.

1453 yakıştırması ise ilkokul yıllarımı hatırlattı bana. benim babam döver laflarının sarfedildiği yıllar. sizli bizli duruma getiren ve o düşüncedeki örümcek beyinliler olduğunu düşünerek bu ülkenin gençleri gerçek anlamda bunalımda. 1453 gibi, mehmet akif ersoy gibi.. o yıllar o kişiler tekelinde değildir kimsenin. bunu bilmiyorsan öğren biliyorsan okuduğunu anla, anladığını düşün ve her düşündüğünü söyleme. önce bi tart..

edit: üstteki bir entryye ithafendi..silinmiş..
onlar ankara'da ve istanbul'da elektrikleri kesip insanları karanlıkta bırakırlar ama güzel izmirim cumhuriyet meydanında ampulu her seçimlerde patlarak aydınlığını devam ettirir.
"biz hepimiz neyiz; hepimiz dürtüleriyle haraket eden ezberci darbeseviciyiz" mealinde anlasılabilecek toplu söylem.
gavuruz! arseniği de rakı gibi sek içeriz! oyları da akp ye nah veririz nah veririz! şeklinde tezahurat eden kalabalık bir grup şu anda evimizin önünden geçiyor.
izmir kimsenin malı olmadığını göstermiştir. ''ben izmir'i istiyorum'' ne demekse slogan da ona uygundur. ''gavur'' ne demekse tavır da odur.
bugün tekel işçilerine destek amacıyla iş bırakan ve bir kısmı konak meydanında toplanan izmirli emekçilerin de attığı slogandır.
aman sıkı tutun düşmesin ! eğer izmirli chp ye oy vererek cumhuriyete sahip çıktığını düşünüyorsa insan ancak götüyle güler buna, ne yani cumhuriyet dediğimiz şey chp nin tekelinde bişeymidir, atatürk ün chp siyle , baykalın chp sini birbirine karıştırmayalım. ben chp ye oy vermiyorum ve bu yapısıylada benden hiç bir zaman oy alamaz ama bir chp liden daha çok savunurum cumhuriyeti, bu tür piskolojik baskılarla halkı sindirmek , halkın efendiliğine soyunmak 1950 lerin inönü zihniyetinde kalmıştır, kimse milletin efendisi değildir, millet kendini temsil edecek olanı istediği zaman seçer, istediği zaman da oradan indirmesini iyi bilir merak etmeyin, demokrasi yi hazmedeceksiniz, statüko, devletçilik ve darbe dönemleri kapanmıştır, uyanın artık.
islama uzak kalarak, insanları islamdan uzaklaştırmaya çalışarak, postal yalayarak, akire olmayan kızlarıyla övünerek şehriyle gurur duyanların cumhuriyete sahip çıktıklarını zannetmelerinden kaynaklana slogan. lan gittim, yaşadım, gördüm. o şehrin insanlarıyla benim güzel anadolu insanın arasında çok büyük fark vardır. bu ülke sadece laiklik diye bağıran 80 lik ninelerin torunlarından değil, nur yüzlü ninelerin torunlarını yok sayamazsınız.
şakirt'lerin bir kinle, coşarak, salakça cevaplar verdiği, kin kustuğu, ama bir türlü mantıklı, dişe dokunur cevap veremediği durum.
aşın komplekslerinizi. halk izmir'de bunu istedi işte, halkın tercihine saygınız olsun. biraz da olsa demokratik olun. halkın tercihlerinize saygınız olsun.
şakirtlerin mantıklı cevap vermesi kolay durum .videosu çıkarsa altına bizzat sübhanallah kardeş ibretlik paylaşım yazıcam söz .

hayır nesine cevap verilsin bu sorunun ? tayyip nerede ?? ne densin evinde mi mecliste mi yurtdışında mı densin ? bu mitingde tayyip nerede denerek tayyibi meydan dayağına mı çağırıyorsun olay nedir ? soru saçmalık olunca cevap da saçmalık oluyor .ha soru değil tezahürat ama böyle algılanıyor malesef .öyle algıya böyle entry arkadaşım .