bugün

fizikte manyetik alan birimi.
(bkz: johann carl friedrich gauss)
(bkz: maxwell denklemleri)
(bkz: gauss yasası)
matematikte matrislerin en abuk konularından biri. bir de gauss jordan vardır.
ek$i sözlükte birinci nesil bir yazar.
Neredeyse el atmadığı alan kalmamış bir bilim adamı.Yahu rahat mı battı abicim bizi yoruyorsun yıllar sonra bile...
manyetikte garip garip yasaları olan, bu adamın bu yasaları olmasa makine mühendisliği fizik-II dersinde sınavlarda ne soracaklarını çok merak ettiğim, kendine zorla sövdürtmeyi başarmış bilim insanı.
(bkz: biri bizi kurtarsın)
Matematik ve fizik biliminde , teorem ve formüllere adı en çok verilen bilim adamı.
"gauss gerizekalıymış yaw"
(bkz: cem yılmaz soru cevap)
fizik 2 de canıma okumuş konuyu bulan bilim adamı.
orospu çocuğunun önde gidenidir. ulan pezevenk, sen kimsin de benim öğretim hayatıma direk etkide bulunabiliyorsun. bilmem kaç yıl önce işin gücün yoktuda bunu mu keşfettin piç. senin yüzünden aa gelecek ders bb gelmişti amk.

(bkz: orospu çocuğu)
on üzeri 4* teslaya eşit olan birimdir.
Matematik ve fizik dehasidir... Matematigin chuck norrisi olarak da gecer.

Yuvadayken hocasini deli etmis, hocasi da sinifa 1den 100e kadar tum sayilari toplamalarini istemis. Gauss bunu 10 saniye icinde yaparak hocasini dumur etmis...
Erdos tanrinin butun mukemmel matematiksel ispatlarini topladigi bir kitabi oldugunu dusunurdu. Tanri ise Gaussun boyle bir kitabi oldugunu dusunuyor...
Gunun birinde Fermat Gaussu kizdirdi... Sonuc: Fermatin son teoremi
Gaussun erdos numarasi -1...
Gausssana yalan soyledigini soyluyorsu, kesin dogruyu soyluyordur...
Gauss asal sayilarin sonsuz oldugunu bir bir sayarak ispat etti... Isin sirri sondan basladi...
Sadece gauss schrodingerin kedisi olumu canlimi bilebilir...
--spoiler--
olum gauss gerizekalıymış yaa, so! gauss yöntemini bulmuş
--spoiler--

CMYLMZ
Gauss occamin usturasiyla sakal tirasi olur.
Gauss axiomlari ispatlayabilir.
Tanri evrenle zar atmaz... Sadece gauss onun yenmesine izin verdigi zaman bir iki el oynar...
"Teoremin yanlis oldugunu ispatlayacak ornek bulamadim" gauss icin yeterli bir ispattir...