bugün

Ağzından,anüse kadar tüm sindirim sistemi organlarının bozukluklarını inceler. (Ağız,Yutak,Yemek Borusu,Mide,On iki parmak barsağı, nce barsak,Kalın barsak,Safra kesesi,Karaciğer,Pankreas)Bu bilim dalında endoskopik tanı yöntemleri ve Ultrason sıkça kullanılır.

Bu guruptaki başlıca hastalıklar:

* Reflü Hastalığı
* Gastrit
* Mide Ülseri,Mide Kanamaları
* Hazımsızlık
* ishaller
* Kolitler (Ülseratif Kolit,Chran)
* Kabızlık,Basur (Hemoroit)
* Karaciğer Hastalıkları (A,B,C Hepatit,Siroz,Karaciğer Yağlanması.Sarılıklar)
* Safra Kesesi Taşları ve iltihapları
* Ailevi Akdeniz Ateşi
* Pankreas iltihapları
* Kanserler (Yemek borusu,Mide,Barsak,Karaciğer,Pankreas)
gastrointestinal sistem ile ilgili hastalıkları inceleyen tıp branşı.yani sindirim sistemi hastalıklarını inceler.mide-barsak gibi başlıca organlar.
dahiliyenin yan dalıdır. olmayan hastanelerde dahiliyeye gidilir. nefrolojiye gidilecek değil heralde?
uzun zaman önce reflü hastalığını kulak burun boğaza kaptırmış ana bilim dalıdır. reflünüz varsa yanlışlıkla gitmeyin diye söylüyorum. yoksa bana ne , naparsanız yapın.
bu arada büyük savaşlar çıktı, reflü benim alanım, senin alanın değil diyerekten. sonra ben dedim ki; "lan ibişler bi susun, yazı tura atacaz, şansınıza artık, kime çıkarsa." attık, kbb kazandı.

ben kim miyim? tabii ki sağlık bakanı bebeklerim, hem körsünüz, hem iş veriyorum ve beni hala tanımıyorsunuz, geberin pislikler.
Hastanede en çok korktuğum bölüm. Allah'ım kolonoskopi olmak istemiyorum. Sanki hep göte bir şey sokacaklarmış gibi geliyor. ismi bile korkunç. Aldık gene randevu.
Genel cerrahi'de 2 yıl çalıştım. Sağlık problemin varsa anlatabilirsin özelden yardımcı olmaya çalışırım.