bugün

League Of Legens oyunu karakteridir. Tank'tır. Solo'dan gidilirdi 4-5 sene öncesinde
Üst koridor da oynanan dövüşçü şampiyon. Oyuna ilk başlarda kullanılırken keyif veren ama oyun içinde biraz Zaman geçirdikten sonra sıkan şampiyondur.
ülkücü , delikanlı bir lol karakteri.Genellikle başlangıçta kullanılır.
köpek gibi buff'lanmış herodur. osmanlı tokadı çakar gibi laps laps döver milleti. zaten bağırdığında ben hep "samatya için" dediğini duyuyorum. bana öyle geliyor. samatyalı garen. kabadayı.
Nerf yememiş aksine el verilmiş vahiy gönderilmiş haşmetli tank herodur. Ölmez ölemez öldürülemez...
garen lol a yeni başlayanlar için iyi bir herodur. bunun dışında şu sıralar çok rabet görmektedir.
riot ekibinin nerflemeyi unuttuğu, uzun zamandır nerflemediği şampiyon. tr sunucusundaki bebelere aldanıp da buna noob şampiyonu muamelesi yapmayın. vayne, teemo, quinn gibi menzilli şampiyonlara karşı oyun başında ezilse de farmı yüksek tutup birkaç kill almayı başarsa tanrılığını ilan eder, canı azalanları ultisiyle gafil avlar, melee şampiyonları ise dilim dilim doğrar. birkaç püf noktası vereyim:

- q ile sık sık kuleye vurup kaçın. eğer karşıda ryze varsa bunu aklınızdan bile geçirmeyin.

- the black cleaver aldıktan sonra klasik q-e kombosunu e-q kombosuna çevirin.

- 1v1 yaparken w açın. karthus ulti atınca w açın. jinx veya ezreal ultisi üzerinize gelirken w açın. kısacası sürekli w açın.

- eğer rahat bir oyun çıkarıyorsanız infinity edge çıkın.

- teemo belasına karşı brutalizer yerine hexdrinker çıkın. teemo sizi kör ederse kaçmayın, dibine kadar gelin. blind etkisi geçince ayakları götüne vura vura kaçmak zorunda kalacak o şerefsiz. *

- karşınızda jax, akali, nasus gibi early game'i zayıf bir şampiyon varsa long sword ile başlayın ve ağızlarını burunlarını kırın, agresif oynayın.

- karşı takımdan lee sin veya elise gank atmaya gelirse anında topuklayın.

edit: bu tavsiyelerin üzerinden neredeyse 1 yıl geçmiş ve artık garen dereceli maçlarda banlanan bir şampiyon haline gelmiş, vay anasını. bir de black cleaver 20 cdr veriyor artık, şahane. garen'in yeni ultisi rakip takımda en fazla kill'i olan şampiyonu işaretleyip ona daha fazla hasar vermenizi sağlıyor.
pasifine buff gelmiştir. canını 100 e indirip dur şu çalıyı totemleyeyim gelip keserim dersiniz ama o çalıdan 1000 hp ile çıkar. *
Manasiz olmasi en buyuk artisidir. Adama saldirirken q, silence i vurur vurmaz w ve e yapip adamin ustunde donun. Baslarda farm yapmak zor olabilir fakat alisiyorsunuz. Item dizilimim ise sunfire, ap hero kasmis ise ruh gomlegi, ad hero kasmis ise randuin alameti once alinmali ardindan digeri. Warmog tercih etmiyorum onun yerine donmus balyoz daha faydalidir. Ayakkabi ise atiklik, mercuriel veya ninja tabi. Tf baslatmak si add in isiniz. Mid veya adcye q ile atlayin randiumu basin w ve e yapin. Cani baya azalmis rakiplere ultiyi sallayin.
solo top'un hayvan gibi tanky olan ve damage çıkmadan da hayvan gibi vuran karakteridir.

bir black cleaver ve bir sunfire cape'den sonra ölümsüzlüğünü ilan eder.
darius'a olur olmaz sataşmalarıyla, savaşırken kaç kişi olursanız olun asla vazgeçmeyeceğim! mesajlarıyla dimdik ayakta duran armor "w" skill'ini kullanırken gizliden hiddetlenen. ultisiyle görsel şölen ve yüksek damageler verebilen, en sevdiğim League Legends karakteridir. hali hazırda Komando Garen kostümüylede pek bir yakışıklıdır.
daha önceden metin2 oynayan bir insan olarak lol'e girdiğimde ilk aldığım karakter. q skill'i zihinsel savaşçıdaki "şiddetli vuruş"un, w skill'i "güçlü beden"in , e skill'i ise bedensel savaşçı'daki "kılıç çevirme" nin arağı olmuş. tipi de andırıyor biraz.
Yeni bir seslendirme ve görüntü güncellemesi alan, solotopun gururu.
Aslında bu fırsattan istifade, garen'e kullandığım eşya dizilimini de paylaşmak isterim.

Efenim, garen ne kadar tank gibi görülse de tr serverında, 3 yeteneği hasar verme üstüne olduğundan, sadece tank eşyalarıyla, late gamede tamamen güçsüz kalabilir.
Bu yüzden dizilimi şöyle yapabilirsiniz.

garen'e kesin olarak yapılması gereken 3 eşya var bana göre. (türkçe isimlerini bilmiyorum bazı eşyaların)
1: brutalizer ( bir ara mutlaka black cleaver'a çıkarılmalı yani kara baltaya )
2: sunfire cap (gün ateşi pelerini)
3: atmas impaler.
ayakkabı olarak ben ninja tabi ya da mercury tercih ediyorum. lvl 3 koşturan botu da alabilirsiniz ama tercih etmem.

kalan 2 eşyayı oyuna göre siz seçin.

benim tercihim warmog ve guardian angel. ancak karşıda fazla ap varsa sunfire'dan önce warmog yapıp sunfire yerine de ruh gömleği yapabilirsiniz.
early gamede güzel bir üstünlük kurarsanız infinity bile yapılabilir.

şunu unutmayın ki garen'in q ve e si critical veren itemlerden faydalanıyor ve hero cooldown reduction ile en efektif olarak geliştiriliyor.

yardımlar için bir mesaj uzaktayım
ultisi evlere şenlik hero. Off tank kastıktan sonra ultiyle 4k gördüm.
oynaması çok kolay olan ve harikalar yaratan bir şampiyon.
lolün en iyi solo top herolarından biridir.Gerek silencesı gerek pasifi sayesinde topda çok rahat kasabilir. Oynaması çok kolaydır. Earlyde damage çok iyidir bir black cleaver atma ile bu damage latede taşınabilir. Teamfigta ad carry veya mid herosunu çok kolay egale edebilir. Düzgün kullanılırsa topda sadece farmla bile kasabilir pasif saolsun.
yeni nesil skinler gelmeye başladıktan sonra, öksüz kalmış bir karakterdi. steel legion isimli yeni bir skinle, artık garen de mutlu, geleceğe umutla bakıyor. aynı temadan, kız kardeşi luxta da olduğunu belirteyim
kullanana şampiyonun dibidir. en az 3150 ip olmali yada gücü düşürülmeli.
solo topun kralıdır. passive sayesinde lanede uzun süre kalabilir. off-tank değil tamamen tank kasılmalıdır. ultisi iyi kullanılırsa 2k ya kadar rahat çıkabilen bir damage kaynağıdır.

edit: vazgeçtim offtank daha iyi.
League of legends'a beni ısındıran cengaver.
Öncelikle, manası yoktur, cooldown mantığı ile çalışır, " arkadaş, zaten kime neye vurduğumu görmek zamanımı çok alıyor, bir de savaşa girmeden manama mı bakayım" diyorsanız ve savaşlarda arkadan kalleş * gibi saldırmaktan ziyade, ön saflarda bulunayım diyorsanız, Garen 450 ip uzağınızda
bir league of legends herosu

master yi'den tek iyi yanı asist herosu olarak da iş görmesi sanırım, bunun dışında master yi'nin tırnağı bile olamaz. *

edit: olm master yi den kötü olan heroya rework getirdiler çok iyi oldu. sözlerimi geri alıyorum, garen op.