bugün

yeni internet bankacılığı sitesi ile sıçmış olan bankadır... daha önceki sitesi ile bir çok ödül almıştı, şu anda tamamen saçmalamıştır kendileri zorlaştırmak için ellerinden geleni yapmıştır...
banka'da hesabım olmasına ve o hesaba ait kredi kartımı sürekli kullanmama rağmen bana bonus kart göndermeyen banka.

başvuru cevabı hep aynı. ilginiz için teşekkürler.
işlerin en hızlı yürütüldüğü banka. öğle paydosları ve cumartesi günleri açık olan şubeleri de ilaç gibi gelmektedir.
bilmiyorum her bankada böyle mi ama 18 liralık havaleye 25 tl isteyen banka. (bkz: yok artık ebenin amı ali sami)
bankaya gidip acil olarak gün içinde ek hesap açtırmak istememe ve gerekli belgeleri doldurup, dilekçe vermeme rağmen o gün ek hesabı açmayan banka. "1 saat içinde kesin açılacak" demişlerdi oysa.
sonra ne mi oldu, üzerinden 3 ay geçti ama hala açılmadı. allah'tan artık önemi kalmadı. *
başka bir banka personeli olarak şunu söyleyebilirim.
çok akılda kalan reklamlar yapıyorlar.

mesaideyken bir bakıyorum ki 'garantisiz kimse kalmasın bizceeee' diye sarkı söylüyorum.
maazallah bi müşteri duysa...
ali amcayla konuşan köylü tavuklu mükemmel reklamları olan banka.
'başka bir arzunuz' sloganıyla hareket eden ama şimdiki arzumuzu yerine getiremeyen bankadır.

başka bir arzunuz derken 'bunu beceremedik, sıradakini söyleyin inşallah yapabiliriz hocam' demek istiyorlar sanırım.,
5 senedir her ay borcun tamamını kapattigim kredi kartima bir ay geciktirince "çabuk git öde yoksa yasal işlem başlatiyorum" diye mesaj atan banka.

Ben de o hesabı kapatmazsam..aha da buraya yazıyorum.
sinema aralarında'da reklam yapmaya başlayan, börtü böcük'lü saçma sapan reklamlardan sonra 10 dk'lık aranın 5 dk'sını katleden, anlaştığı reklam şirketinden kaçarak uzaklaşması gereken banka.
son zamanlarda çıkan yasalarla kısıtlanan gelirlerini hesap görüntüleme ücreti, bakiye görüntüleme ücreti gibi saçma sapan masraflar uydurarak birçok kişinin "yasal mafya" olarak adlandırdığı, reklama çok önem verdiği için en iyi banka zannedilen, işlemlerin yoğun yapıldığı bölgelerde genelde sadece para yatıran müşteriyle ilgilenen personele sahip bankadır.
uzak durulması tavsiye edilir.
bir fıkrada geçtiği üzere, göttür. bildiğiniz göt işte.
(bkz: şekerbank - dudak)
(bkz: pamukbank - meme)
sistemleri hiç de kullanıcı dostu olmayan banka. çevremdeki tüm garanti müşterileri sürekli bankayla ilgili bir sorunları halletmek için koşturup durmaktalar. yeni açtırdığım hesabın banka kartını yanlış şubeye gönderip bir de üstüne bu sizin sorumluluğunuz yaptığınız hatayı siz düzeltmelisiniz ben değil deyince pişkin pişkin mümkün değil diyen banka ayrıca.
sabahın 5'inde müşterisine biteviye olarak mesaj atmak suretiyle rahatsız ve taciz eden ve bu tacizlerini saat başı arayarak da sürdüren, 250 tl için evinize haciz tebligatı gönderen bankadır. şimdi biri çıkıp 'arkadaşım 250 tl için demişsin ama, o kadar müşterisi var bu bankanın, senden almasın, ondan almasın, kimden alsın?' gibi bir soru sorabilir. haklıdır da. lakin birinin bana bu soruyu sorabilmesi için önce; eft kesintileri, kredi kartı bedeli, her bankamatik işleminde ve her şube işleminde göze görünmeyen 10 kuruşluk, 20 kuruşluk kesintiler. kredi taleplerinde kesilen saçma sapan 'dosya parası' yarak parası, kürek parası.. özetle; 'bizim milletimiz maldır, çaktırmadan sikelim, irdeleyen, kurcalayan olmaz ne de olsa' mantığıyla milyonlarca insanın alın terinden, birikiminden haksızca ve şerefsizce elde edilen, akla hayale sığmayacak miktarlardaki paralarla ilgili bana mantıklı bir açıklama yapması gerekir.

ben bu bankadan 1500 tl kredi çektim, akabinde işimden ayrılmak durumunda kaldım, terslikler birbirini kovaladı, kredi taksitlerimi ödemekte çok zorlandım, şu anda da iki aydır ödeyememiş durumdayım. 139 tl'den 2 aylığı 278 tl yapıyor. bu amına koduğumun 278 tl'si için hayatımı sikti bu banka. sabah akşam arıyorlar, mesajlar atıyorlar. sabah 5'te mesaj atıyorlar ya, valla billa abartmıyorum.

gelin amk, yarak var onu haczedin. koduğumun şerefsizleri.
çalışanlarına özellikle kosgeb hedeflerinde, mobbing derecesinde kota baskısı uygulayan banka.
kosgeb'e talip kobilerin neredeyse dörtte üçünü istiyorlar.
allahın cezasıdır.

çok samimi söylüyorum ben bir çalışanı olarak çok tehlikeliyim bu banka için..

sevmiyorum ben sizi ulan, siz de sevmeyin kovun beni kovun!!
kredi kartı hesap kesim tarihini yılda 3, ayda ise bir defa değiştirebilen ve hesap kesim tarihlerini günlük değil de haftalık değişmesine izin veren banka. mesela ayın 3.haftası * 11'i hesap kesim tarihiniz ise hesap kesim tarihinizi ayın 2.haftasına aldığınızda size otomatik olarak ayın 4'ünü hesap kesim tarihi olarak vermektedir. çok geliştik, türkiye'de birinci bankayız, kaliteliyiz, başka bir arzunuz falan hikayedir. ziraat bankasının verdiği günlük hesap kesim tarihi seçme özgürlüğünü bu banka verememektedir.
Pazartesi iş başı yapacağım bankadır. Ama şimdiden ürkmeye başladım.

--spoiler--
Demin bir arkadaşımla görüştük. kız arkadaşı yapı kredi'de çalışıyormuş. Hedeflerden açıldı konu. Her ay %150 yapıyor dedi. Hedefi kaç dedim. 7* dedi. Benim hedefim 40 * ulan!
--spoiler--

Pratikte nasıldır, henüz bilemem ama teoride görünen o ki çalışanlarının ebesini müken bankadır.
(bkz: garantisiz kimse kalmalı bizce)
garan ti tek arzunuz, başka bir arzunuz.
garanti bankası bankacılık konusunda öncü olmakla birlikte müşterilerini yolmak konusunda da tektir.

zamanında çalışırken daha fazla nasıl komisyon ücreti alabilirizi tartışmışızdır. yazık.
paramatik kartına ihtiyacım olduğu için geçenlerde vadesiz mevduat hesabı başvurusu yaptım. önce elli sayfalık sözleşmenin her sayfasına imza attırdılar, sonrada güleryüzlü bi bakışla hesap açtırma ücretinin 49 lira olduğunu söylediler. tabi altı ayda bir aldıkları 29 liralık kart ücretinide söylemeden geçmediler. bankerler bile bunlardan daha merhametliydiler.
Başka bankanın kredi kartı ödemesi (Eft) ücreti 5 tl olan über banka.
gel kredi verelim diye mesaj atarlar vermezler, çalışanlarına köle muamelesi yaparlar, süper faiz çakarlar, felek şaşırtan kart aidatları vardır, bankaya gidip gişeci insana çemkiremzsin onun suçunun olmadığını bilirsin yukarıda da belirtildiği gibi ne hallerde çalıştıklarını bilirsin. sonuç: kart kırılır ödediklerin içinde kalır. ama rengi güzel böyle yeşil yeşil.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar