bugün

Türkçe rape yansıması amerikadaki benzerlerinden çok farklı olan rap tarzı. (bkz: killa hakan)
Kesinlikle en sevdiğim müzik türüdür.Oldskool dönemi bitti artık bunu kabullenmek lazım şu andaen güzel olan rap budur benim için.Zencilerin kavgası ise Gangsta Rap'ten çok daha önceleri Bloodz ve Cripz çeteleri ile başlamıştır.Gangsta rap bu savaşları konu alırdı ve asıl teması başkaldırıdır,Kim nederse desin Gangsta Rap kraldır.Ice Cube,Snoop Dogg,Dr.Dre,50 Cent,Xzibit,Kurupt,Mc Eiht,Dmx,Eminem gibi kalite isimler oldukça Gangsta rap bitmez.
çoğu kişinin özenti olarak gördüğü, yaşamadan yapmaya çalıştığı ve genelde wacklerın ezik düştüğü rap çeşidi.
türkiye'de bu müziği yapmaya cesaret eden olmamıştır. çünkü ileri gidildiğinde kan bile çıkabilir benden söylemesi.
bu müzik türünü başlatan eser n.w.a'in n.w.a and the posse albümününden çıkmış ilk single olan eazy-e'nin söylediği Boyz-n-the-Hood'dur.

yurdum rap dinleyicisi gangsta rapi dr. dre'in 1992 de çıkan the chronic albümüyle başladığını sanar, halbuki dr. dre 1986 da World Class Wreckin' Cru diye bir electro-hop grubunda prodüktörlük yaparken eazy-e, ice-t gibi mc'ler tarafından ne Boyz-n-the-Hood'lar, ne 6 In The Mornin'ler, kaydedildiğini bilmezler
(bkz: bushido)
türkiye'de şöyledir;

--spoiler--
dj exelans hatay aksiyon crewsén hiç ölümün gölgésindé özgürlüğü yaşadın mı? kahpésiné,ißnésine kurşun yağdırdın mı? hiçßir garißin elindén tutupta kadéré rést çéktin mi? dinlé cici kız dinlé sén sosyéténin cilalı taşlarında dans ederkén ßén isé parçalanmış vücudum dağılmış çénémlé, zulamda sigaram suskun silahımla gélméyén özgürlüğüme rést çekti.
--spoiler--

gelen mesajlar üzerine ps: bariz bir şekilde dalga geçiyorum burada. türkiye'de gangsta rap olamaz. öyle bir yaşam tarzı yok. kızkaçıran ile, boncuklu tabanca ile mi gangsta olunuyor? öyle ananı siktim, baban geldili sözlerle gangsta olunmaz, kimse kimseyi kandırmasın.
Hiphop ve Rap tarzlarının bir çeşidi olan gangsta rap 80lerin başında ortaya çıktı ve kısa sürede bu türe egemen oldu. Gangsta rap i gerçekten postmodern yapan şey, bu tür şarkıları söyleyenlerin bunları bizzat yaşama geçirmeleridir: şarkı sözlerindeki şiddet imgesi, rapçilerin kendi yaşamlarından yankılanmaktadır.

türkiye de olacak şey değildir. olamazda en fazla yapacakları birbirlerine diss atmalarıdır. türkiyede en ufacık bir diss e bile mahkemelik oluyor. ama amerikada senin karını becerdim koca götlü rapçi dediğin zaman en çok satan albümlere girebiliyorsun (bkz: hit em up)
killa hakan'ın derinden gelen zatürreli sesine çok pis uyan rap türü.
Türkiye'de Gangsta olunmaz arkadaş.Anca o akımdan ortaya çıkan repçileri örnek alırsın o kadar.He Türkiye'de rep dersen sana sadece Sansar Salvo ve Diyar Pala derim.
çocuk yaştaki insanların "ben gangstaaayım yoovvv" triplere girmesine sebep rap türüdür.

edit: türe ve icra edenlere bir şey dediğim yok. iyi dinleyicilerine de bir şey dediğim yok. sözlerim bahsettiğim tribe girenlerle ilgili.
izmir bornova .... erman ender (bkz: norm)
yurdum rap dinleyicisinin bi bk anlamadığı muhteşem raptir. ülkemizde fazla dinlenmemesine rağmen bendenizin en favori müzik tarzıdır. amerika kökenlidir. abisi sayılabilecek west coast rap ile birlikte amerika'daki hemen hemen her erkek çocuğunun dinlediği iki rapten birisidir*. en iyi yapanlar için:
(bkz: snopp dog)
(bkz: ice cube)
(bkz: dr dre)
(bkz: eazy e)
http://vimeo.com/18036643
rap sevmeyenlerin sevebileceği tarz.* 90'ların başında n.w.a, dre, tupac, snopp dogg, notoriosu big, ice cube gibi adamlar varken altın çağındaydı artık ölmüştür ama.
Türkiye de yapılan gang raple kafa bulmaya çalışan aklı kaciklar FATE Bizik 1-2-3 ve diger şarkılarını dinlesin önce. ..
15 yaşındaki minik gangstaların tripleri beni öldürüyor. Her işporta tezgahından 10 liraya kelebek alan gangsta oldu. Nasıl olacak bu işler? diye kara kara düşünmemi sağlayan konu.
dinlemeyen erkeğin vurdurduğuna inandığım sert ve erkeksi müzik.

edit: olm ne içerlendiniz lan ehehe.
eskiden güzel müzikti, ama güzümüzde bu müzigi becerebilen pek yok, ve en sert müzik rock ve metal müzik. *
rock ve metaldan çok daha sert olan müzik türü. bunu iddia eden şahıs ya gangsta rap dinlememiştir ya da brutal vokalin sert olduğunu sanıyordur.
türkiye de bunu şu sıralar tek yapan fatefat var başka biri varsa da benim haberim yok.
ergen müziğidir.
alın sert müzik;
http://www.youtube.com/watch?v=gRtQQKgWYvo
Fatefattır.
horrorcore rockın sert olduğunu iddia eden tipleri barındıran başlık. kafa on numara.
olum ne içtiniz lan siz, başlık gansta rap hardcore rap değil adam sert müzik diye metal gurubu parçası paylaşıyor.