bugün

el bileginin uzerinde ici sivi ile dolu olarak duran kisttir. ileri safhalarda operasyon gerektirebilir.
bilekteki su artık su değil kemik gibi olmuş da olabilir.
yazı yazmayı inanılmaz zorlaştırır. playstation oynamak acı verir, pes'te maç alsanız bile sevinemezsiniz.
zaten teşhisi de acı dolur bir süreçtir, ele böyle kolluk gibi bir şey takılır splint gibi bir adı olan ki bu da acı verir. uzun uzun doktora gidişlerden sonra ya yineler, bir de iz olur derler. o zaman fermuar tak hocam dersin. bozulamasalar daha iyi olur tabii.
bu sorundan muzdarip kişilerin bir kısmı piyasaya çıkan her kalemi en birinci dener ki, acı çektirmeyen bir tanesi olsun. keçeli pilot kalemler ve normal pilot kalemler en iyisi bu arada.
3 gündür bileğimin üstünde oluşmaya başlayan şey. oldukça sinir bozucu iyi huylu bir kistmiş. bir sen eksiktin hoşgeldin ne diyelim.
hafif karizma durur operasyon sonrası bandaj. yani operasyonla alınır büyüyünce. heyecan yapmayın, ölmezsiniz.
kendisinden kurtulmak pek kolay değildir. ameliyat olursunuz ki, daha tam yarası bile kapanmadan et kaynamadan yeniden size merhaba diyebilir. lokal anestezi sırasında eğer patlarsa, kemiğinizin üzerinden kazımaları gerektiğinden ** güzel güzel çığlıklar atabilirsiniz. langırt, bowling, masa tenisi, tenis gibi bilumum elinizi kullanmanız gereken sporu yapamazsınız, yaparsanız da sonrasında giderek büyüyüp, ağrımasına katlanmalısınız.

ayrıca internet de içi sıvı dolu kist olduğunu okuyup, gaza gelip, elinize iğne alıp patlatmaya, çekmeye çalışmayın. ben denedim, sonrası pek iyi olmuyor. bir ortopediste giderseniz iki dakikada en azından şişliğini alabiliyor.

son olarak bandajın karizma durduğuna inanan kişilere bir yerlerimle gülmekten kendimi alıkoyamadığımı belirtmek isterim.
bir buçuk aydır sağ el bileğimin sırt bölümünde baş gösteren, dönem dönem bıktıran durum.
ağrısından kurtulmak istersiniz ama operasyondan da tırsarsınız.. aşağı tükürsen sakal, yukarı tükürsen bıyıktır özetle.
bende de var bundan. hic biseyden eksik kalmıyım zaten. bileği serbest bırakınca çok belli oluyor. yarın doktora gidicem gelişmeleri yazarım.

çok fazla kişide varmış aslında, ama kemik zannedilip kendi haline bırakılyormuş. merak edenler için : http://thefuntimesguide.c...anglion-cyst-on-wrist.jpg
Bazen gereksiz seyler belirir hayatimizda . bizde gereksizce kol kanat acar kucaklariz severiz yada caresizlikten sevmek zorunda kaliriz yalniz onemli olan buyume asamasinda dur diyebilmek nerede bizi uzecegi sikintiya sokacagi bir sürprizdir cunku. Buda bu gibi bisey sanirim dur demek gerekir.
Elinize kiraz kaçmış görüntüsü yaratan, sürekli kasılıp ağrı veren gerizekalı şişlik.
maalesef kesilip çıkarılmayla bile %50 civarında tekrar gösteren bir lezyon. çoğunlukla zararsız olduğundan hekimler tarafından tedavisine gerek duyulmaz. bazen kendiliğinden geriler ve kaybolur. kozmetik olarak aşırı bir sorun yaratmıyorsa sadece takibi tavsiye edilir.
Sanırım 6 inçlik akıllı telefonu gün boyu yatarak kullandığımdan başıma gelen illet. Vücudum bana hayat tarzını değiştir diyor ama ben kulak asmiyorum.
16 saat yolculukta elimde telefonla dizi izleme takılma aktiviteleri sonucu avuç tarafında nohut buyuklugunde bir kistim oluştu. kalan 2 saat yolculuğumda bileğimi dinlendirirsem gececegini umuyorum..
Sanırım bende de ortaya çıktı, sağ elimin üst bileğinde.
Dışarıdan bileği bükünce direkt minik bir kemik gibi görünerek ortaya çıkıyor, fakat bastırıldığında hafif acı hissi ve daha yumuşak (içi su dolu, dışı sert bir kese gibi) olduğu hissediliyor.
Hayatıma zorluk katmadıkça birlikte yaşayıp gideceğiz bakalım.