bugün

çok uzun zamandır başlamayı düşündüğüm ama bugüne kadar bir türlü fırsat bulamadığım hakkında çok övgü dolu sözler işittiğim ve hakkını fazlasıyla veren nefis dizi.
son bölümünde zevkin doruklarını yaşadığım dizidir. savulun khalesi ananızı ağlatmaya geliyor.

starklara bi şey olmasa bari.
bu sezon sonunda beklediğimiz seviyeye çıkmıştır. stannis in az görünmesi dışında sıkıntı yok.

--spoiler--
khalesinin artık ordusu da olduğuna göre savaş başlasın.
--spoiler--
Khaleesi oturacaksa taht olayım yıllarca orada kalayım dedirten güzellikte Emilia Clarke'in oynadığı kitap dizisi
s03e04 ile hassiktir be rıfat abi çekdirten dizi.
http://www.hizliresimyukle.com/image/6KK
3.sezon 4.bölümü ile fena gaza getirmiştir.

--spoiler--
son sahnede khaleesi tahtın en güçlü adayı olarak gözükmüştür gözüme. iyi de liderlik ediyor he. beni çağırsa ben bile giderim amk.
--spoiler--
3s4b'de son dakikaları izlerken elim ayağım boşaldı adeta. cenaballah kardeşlerin birinden almış diğerine fazla fazla katmış resmen. abisinin gerizekalı hareketleri geliyor gözümün önüne. bir de daenerys'in aklı başında, ne yaptığını bilen ve cesur hallerine bakıyorum, etkileniyorum ne yalan söyliyim. sanki tutsan sikecekmişsin gibi; saf, temiz, çömez halleri var ama hatun ağzına kadar ejderha kanıyla dolu resmen. ateş mübarek. dizideki karizmatik karakterleri düşünüyorum da hiçbiri aklıma gelmiyor şuan. iki stark vardı, neydi lan adları?. kemküm.
aklımı aldı ya la karı.
s03x04

--spoiler--
bölüm sonuna doğru vermiştir gazı. demir tahta geliyoruz emin adımlarla. 8 bin lekesiz, 80 bin lekesiz gibi göründü bana niyeyse?

ama bölüm başında jamie pezevengine yapılanlar içimin yağlarını eritmiştir. daha da ezsinler. müstehaktır. el de boynuna yakıştı hani.

bir de dizi de o kadar çok karakter var ki, bazılarını o bölümde göremiyoruz, gördüklerimizde yetmiyor. daha uzun bölümler istiyorum. zaten sezon 10 bölümde bitiyor.
--spoiler--
--spoiler--
bu bölüm şerefine http://www.youtube.com/watch?v=W7fgN06Osd0 büyüksün khale'si arkandayız.
--spoiler--
--spoiler--
hani ne olacağını kitaplardan biliyorduk ama yine de keltoşun tripleri ve ardından göt oluşu yardı.

ejderhayı ipinden tutmuş çekiştirerek "inmiyo" diyor bi de dhafdsgfaakhd. yanarsın öyle işte piç. karşıdakinin anlamadığını farzederek yabancı dilde arkadan küfür etmeye benzemez bu işler.
--spoiler--
3x04 ile acayip gaza getirendir.

--spoiler--

vay bu jaime'nin başına gelenler diyerek başlamak istiyorum. adamın elinin gitmesi mi dersin, at sidiği iÇirilmesi mi dersin başına gelmeyen kalmadı. geÇmişte yaptıklarına karşılık ilahi yunivors diyorum. ama iri ablamız brienne imalı bir biÇimde bana neden yardım ettin? diyerek ortaya Çıkan sessizlik ardından bir aşk fena olmaz diye düşünüyorum.
ah be sansam ah be saf kızım benim! biraz arya'dan örnek alsan ne olur? margaery ağzından girip burnundan Çıktı yakın arkadaş olalım, kardeş gibi olalım diyerek. hadi oradan! joffrey de ayrı saf hatta cersei'nin dediği gibi kukla. hem piÇ hem de kukla. ama margaery'nin ninesine lafım yok. acayip kafa kadın. arkandayım nine reyis!
gelelim daenerysim targaryenime. seni bilerek sona sakladım. allahım valyrian is my mother tonque diyerek keltoş herifi morartması mı diyeyim yoksa dracarys bebisimin adamı haslamasından mı bahsedeyim... tek kelimeyle harikaydı. askerleri gaza getirmesiyle bana bile bir haller oldu. biri kalk hadi savaşa gidiyoruz dese depar atarım sanırım ayrıca theon'u oyuna getirip yeniden yakalanmasını sağlayan adam yanılmıyorsam misfitste yer alan iwan rheon

--spoiler--
üçüncü sezonun dördüncü bölümüyle, yoluna devam eden dizi.

bu bölüme, sezonun şuana kadar ki en iyi bölümü de denebilir aslında.

--spoiler--
evvela söyleyeceğim şey gece nöbetindeki abilere. dizinin başından beri gece nöbeti tayfası o kadar abartıldı ve taşaklı gösterildi ki, bu sahneler hayal kırıklığı yarattı bende. iki tane götveren karıştırdı ortalığı, mormont'u falan indirdiler. gerçi farkeden bişey yok, hem mance rayder hem de ölüler karşısında duracak bi ekip yoktu zaten.

leydi margaery. dizinin şuana kadar ki en akıllı ve güzel hatunlarından biri. joffrey gibi bir iti bile dizginledi, hale yola koydu. saygı duyuyorum.

gelelim "khaleesi" daenerys targeryan'a...
ejderhalarından birini vereceğini zaten hiç tahmin etmemiştim ama, böyle bi atraksiyon da aklıma gelmezdi doğrusu. tanrı değilsin ama tapanların var khaleesi, seviyoruz seni.

--spoiler--
"khaleesi" ve son sahne muhteşemdi sannenin tamamı sinema solonunda izlense daha bir büyülü olurdu umarız sinemaya uyarlarlar .

şiddet sahneleri aşırı fazla ve "sadistlik dozu hayli yüksek" dizinin yarınsında göz kapatmaktan tadını alamıyoruz biraz daha kamufle edilse daha iyi olurdu .
yine çılgın bir bölüm yayınlamış dizi.

--spoiler--
lord varys özellikle intikam aldığı sahnede ve serçeparmağın kuyusunu kazarken inanılmazdı, kendisini bu bölümün yıldızı olarak gösteriyorum,
geçen hafta jamie'de olduğu gibi theon olayı da tam bir ters köşe oldu.
ejderhaların annesi güzel konuştu, çılgın attı ama sözünü tutmayarak herkesi derinden yaraladı, oysa adam ne de güzel küfür ediyordu durmadan,
stark ailesinin üyeleri ne yapar tam bir merak konusu.
--spoiler--
--spoiler--
khaleesi an itibari ile en taşaklı aday konumuna yükseldi.
--spoiler--
khalesi sevişmeli lan artık hayvanca yeter. 3. sezonun bitmesini bekleyip yazın son sezonu topluca izleyeceğim dizidir.
deanerys targaryen bangırbangır geliyor sözlük.
millet taht oyunu yaparken köşede ordu hazırlıyor, ejderha yetiştiriyor hatun. helal olsun.
khaleesi

--spoiler--
vur de vuralım öl de ölelim.
--spoiler--
deanerys bebeğim sen kocaman bir çılgınsın.

düşünüyorum da
ned stark gibi bir baban
cat stark gibi anan
tyrion lannister gibi biraderin
lady tyrell gibi ninen
deanerys targaryen gibi karın ve
lord varys gibi uşağın olursa sırtın yere gelmez.
son bölümde khaleesi suskunluğunun asaletinden olduğunu kanıtladı.*
yavaştan tek tanrılı dine geçiş yaparak beğenimi kazanan dini.

alevli din inşallah kazanacak.
--spoiler--

robb stark varken theon tabii ki kendisini bir stark gibi hissedemez theon'a yukarıdan bile bakmıyor sadece varolması yeterde artar bile.

khaleesi gümbür gümbür geliyor 4.sezonda tahtını geri alabilir. ejderhaların büyümesi gerekli.

--spoiler--
diziyi izleyenler s3e3'ün adamı şuydu buydu demişler ama üçüncü bölümün adamı hiç tartışmasız podrick'tir. adam damgasını vurdu... hem diziye hem başka yerlere.

http://i.qkme.me/3twxmn.jpg
--spoiler--
durgun giden bölümlerin ardından son sahne fena gaza getirdi herkesi. khaleesi adamlarını dinledi ve lekesizler'i "köle" olarak savaştırmak yerine, onlara önce özgürlüklerini verdi ve sonra onun için savaşmalarını istedi.

http://www.youtube.com/watch?v=t-S9VVH-toc
--spoiler--