bugün

afferim iyi bok yedin tebrik ediyorum seni..
Fakirler yüzünden ağız tadıyla izleyemediğimiz dizi. Yok sızdı yok internete düştü yok şöyle oldu yok böyle oldu. Yoksa paran yallah Türk dizilerine. Evet.
yeni sezonu tek solukta izlemek için direndiğim dizi.
Dizi kitaptan ayrıldıktan sonra bi haller oldu 1'5 yıl bekledik sonunda geldi dedik ama eski tat yok gibi karakterler toplanmış winterfell'de çay partisi yapıyolar sanki, lan adamlar kapınıza gelmiş jon snow dışında kimsenin umrunda değil millet hala uçkurunun derdinde night king den birşeyler bekliyorum o da fos çıkarsa son sezon hayal kırıklığı olacak bence, grrm nin kitapları bekliyeceğiz artık.
2. bölüm sızmış tabii dayanamadık izledik son 3-5 dk dışında tırt bölüm olmuş :( umarım son 3 bölümde verirler şukuyu.
----spoiler----

bran, night king'le olan bağlantısıyla ilgili biraz ipucu verdi "yeryüzünün hafızasıyım" diyerek.

ayrıca lan demirci ak gezenler götünüzü kesicek seviştikten sonra uyumayı nasıl becerdin o hengamede gamsız pezevenk.

----spoiler----
kaldı 4 bölüm hala bi bok olmayan dizidir.
bu ikidebir sipiylir yidim sipiylir yidim olaaamazzzzz diyen tipleri anlamıyorum aq. 1-2 sahne spoiler yesen ne yemesen ne. bütün bölümden spoiler yesem yine aynı heyecanla izlerim. kaçımız dizileri birazdan nolacak diye izliyor bi deyin hele. az çok neler olacağını biliyoruz zaten maksat onları görerek duygularımızı tatmin etmek.

dizinin sonunda jonun khalleesinin öleceğini de bilsem yine aynı şevkle izlerim aq. başlatmayın spoilerinizee... çok meraklıysanız yememeye girmeyin aq internete.
Biri sevabına link atsın lan!
Oncelikle izlemeden bu basliga giriyosan senin aklini beynini sikeyim.

---- spoiler ----

Bu bolum 10 gbi leaki elime gecti ah ulan dedim cok heycanli. Neyse actim hemen izliyorum. Ee sonucta 4 bolum kaldi bitmeye. Ulan anasini satayim icim bayildi. Konusmalari sardim amk. Hep bi veda havasi hep bi elveda seyirciler biz gidiyoruz tiyatral hareketler. 8. Sezonun fragmaninda zaten 2. Bolumun sonu bu bence diye dusunmustum wwlar duvara geldiginde. Yine hicbir degisiklik yok. Olen yok. Aryayi soydular. Nedense uzuldum bi ona. Ya gercekten hepsi olcek son konusmalarini yaptiklari icin boyle uzun tutmuslar ya da bilmiyorum. Nolcakti lan iste ne bekliyosuncular gelcek di mi. Evet ne bekliyoruz 9 yildir biz ya. Gercekten 9 yildir su 3 bolumu bekledik amk gelsin olumle savas baslasin diye bekledik adamlar hala ilk bolumlerden ne bekliyosun direk herkes ölsun mu diyor. Aptal amcik kafali ya. Aptal misiniz izlemediyseniz girmeyin bu basliga amk aptal beyinsizi ya. Suan her seye sinirlenebilirim. Branin night kingle olan baglantisini bile biliyoduk. Ya neyse yeter.

---spoiler---
2. bölüm de tırt geçen dizi. yahu zaten 6 bölüm olacak ilk iki bölüm safi geyik. 2 bölümden toplasan aslında 1 bölüm çıkmaz. quick end yapıp herkesin yok olup night kingin kazandığı bir son olacak diye mi acaba bu kadar sakız gibi uzatıyorlar.

bir aryayı silkmedikleri kalmıştı o da oldu tam oldu. yine hevesimizin kursağımızda kaldığı bir bölümdü kısaca. 3. bölümdeki savaşı bekliyoruz el mahkum 1 hafta daha.
8x5 sızdırılmış. peki aradaki 2 bölüm sızdırıldı mı acaba?
link atın lan piçler..

pardon ya..

link atar mısınız sevgili arkaaşlar lütfen?

t: bir adet kurgulu murgulu dizi..
gıdıklamadı beni bu sezon pek, o kadar "hadi bütün 7 sezonu hemencecik toparlayalım, sonucu de izleyiciye verelim" gibi olmuş ki. misal,

--spoiler--

--spoiler--

jaime : ak gezenlerle savaşmak için kardeşimi terkettim ve sizle çarpışmaya karar verdim.
sansa : sana güvenmiyoruz, sen kardeşimizi sakat bıraktın, babamıza sokak ortasında saldırdın.
brienne : ben vekilim, aslında iyi bir adam.
sansa : peki, affettim.

bir diğeri,

jaime : ya seni ben aşağı atmıştım bir önceki geldiğimde, cidden çok özür dilerim.
bran : sıkıntı yok ya, zaten bende artık brandon stark değilim.
jaime : değil misin?
bran : değilim.

--spoiler--

--spoiler--

dance with dragons'un sonuna kadar kitaplarını da okudum. ama george rr martin bu kadar sığ diyaloglar asla oluşturmadı koca 5 kitap boyu. adamın eserini alıp ne hale getirdiler, gerçekten hayret etmiyor değil insan arada.
final sezonu ikinci bölümünde; özgür ruhlu, kendinin efendisi, cesur bir savaşçının her ortamda devrimci eylemlere nasıl tetikleyici olacağının en güzel örneklerinden birini barındıran dizi.

--spoiler--
şöyle ki şövalye olmanın tüm gerekliliklerini sağlamış olan brienne'nin kadın olması nedeniyle gelenek gereği şövalye yapılmadığını öğrenince özgür savaşçımız yabanıl tormund olaya el koyar ve döktürür;

"fuck tradition!
i am not king, but if i were a king, i'd knight you ten times over. ''

bu haklı serzenişe jamie de ses verir; ''you don't need a king. any knight can make another knight. i prove it. kneel lady brienne. ''
''in the name of the Warrior i charge you to be brave. in the name of the Father i charge you to be just. in the name of the Mother i charge you to defend the innocent. Arise, Brienne of Tarth, a knight of the Seven Kingdoms.''

ve brienne herkesten çok hak ettiği halde kadın olduğu için yapılmadığı şeye sonunda kavuşur .

başta ayakta alkışlayan Tormund, olmak üzere Tyrion, Pod, Jaime ve Davos'un alkışlarıyla sir brienne tarth'ın yedi krallık şövalyeliği kutlanır...

https://youtu.be/5yk9afxckOo
--spoiler--

--spoiler--
tabii ki adamımız Tormund Giantsbane'in Winterfell'e gelir gelmez brienne'i sorması;

'is the big woman still here?''

ile

ateş başında giantsbane - dev felaketi adını alış hikayesini anlatışı ile brienne aşkının pskinalitik köklerini bizlere duyumsatarak yüzümüzde dev gülücükler yaratması da efsane olmuş.

“They call me Giantsbane. Want to know why?

i killed a giant when i was 10.

Then i climbed right into bed with his wife. When she woke up, you know what she did?

Suckled me at her teat for three months. Thought i was her baby. That’s how i got so strong: giant’s milk.”

--spoiler--
Ne bu tantana kardeşim ? Merak ettiriyorsunuz ama *
telefonu uzakta tutup gözleri kısarak hızlıca link aramak..
Izlemedigim dizidir.
kanka ya legal yollardan https://www.beinconnect.com.tr/dizi/game-of-thrones izleyeceksin.
yada yarın bekle çıkar ama hemen izle digitürk gördüğü hepsini birkaç gün içinde kaldırtıyor.
alın size link;

https://www.ymxaz.com/bol...um-turkce-altyazili-izle/
Nerede çokluk, orada bokluk! Bıktık be sizin konuşacak başka bir şey yok gibi her ortamda Got konuşmanızdan. izlemeyin, izlettirmeyin arkadaşlar.
arya naptın sen yeğen yav.
Gelecek bölümlerde olacaklara dair teori:
Ayrıca spoiler de içerir....

Bran'i night king için yem olarak kullanmak gibi boktan bir plan yaptılar zaten jon snow'un planlarına güvenmemek lazım battle of bastards savaşında gördük ramsay rickon'u ortaya çıkardıktan sonra jon snow'un plan bi işe yaramadı night king'de en ön safta yer alıp savaşmayacak tabi ki zaten hiçbir savaşta yer almadı hep uzaktan izledi hardhome ve s7e6.bölümlerinde olduğu gibi.
Sansa daenerys'e kıl white walkers 'ı yok ettikten sonra ne olacağı hakkında dany ile konuştu ve dany taht'a geçerse kuzeyin bağımsız olacağını dany'e bağlı olamayacağını söyledi jon'un gerçek kimliğini öğrenirse onun taht'a geçmesi için daenerys in kuyusunu kazabilir jon taht'a geçerse kuzey bağımsız kalır çünkü,ilerde jon,daenerys ve sansa çatışması izleyeceğiz cersei ne yapacak orası karışık ordularını kuzey'e son anda gönderebilir white walkers 'ı ekarte edelerse jon'un ordusu ile savaşırlar night king in adamları 8 tane 100.000 den fazla da wight var 2 tane dev belki 3 tane olabilir bir ejderha ve winterfellde öldürdükleri kişilerde onlara katılacak.son 4 bölümde herşey olabilir sadece mantıklı olsun yeter.
arkadaşlar kafama takılan bir konu var beni aydınlatabilir misiniz?

dorne ne oldu? targeryanların bile fethedemediği sonunda evlilik yoluyla sulhu bulduğu dorn nerede? tamam liderleri öldürülmüş olabilir ama şimdiye kadar illa tekrar bir lider bulmuşlardır ve liderleri öldürülmüş olsa bile halk duruyor ve nerede bu millet?
Bu kadar insanin sevmesi cok sacma olan dizi. Hicbir seyi bu kadar kisi sevemez. Boyle bir ortak payda yok.