bugün

af edersiniz ama bu diziyi izleyen adamın ciddi sorunları olduğunu düşünüyorum.

ahlak çizgisi kaybolmuş, kapitalist dizi sektörü için yapmayacağı ahlaksızlık kalmamış bir sürü senaristin toplanıp dizi sektörünün içine sıçmasıdır.

- ensest ilişki (check)
- entrika (karılı kızlı adamlı erkekli gay li ne ararsan var.)
- çocuk istismarı (kralı mevcut)
- insanları diri diri (çocukları) yakmak
- tekrar ensest ilişki
- asla iyi bir karakter yok.
- ters köşe yapacam diye senaryonun içine sıçmak.
- nasılsa başka bir evren ölen yok diriyi sikeyim.
- aşırı şiddet eğilimi insanlar (sakın kendi evreni demeyin ağzınıza kürekle vururum)

uzar gider. fanı falan değilim. arada açar izlerim çoğu zamanda sıkılırım. bir de bu dizi için öve öve bitiremeyen, misafir geldiğinde odasından çıkmayan ergenler var ki işte asıl eğlence orada.

birde töbe bismillah LOTR ile karşılaştırmıyorlar mı işid e katılıp adamları bulasım var.

ağlamayın bebeler ne bekliyordunuz....

not: beter olun!

edit: ne çok pedefoli sevici, ne çok ensest ilişki seviciler varmış onuda gördük... eksilemeye devam bebeğim.
--spoiler--
--5.sezon finalini izlemediysen okuma--

jon snow öldü eyvallah, kit harington da çıkıp gelecek sezon ben yokum dedi. ee ben gelecek sezon yokum dedi diye jon snow karakteri diziden tamamen ayrıldı mı ? inanmıyorum ben abi.
ilk gerekçem şu ki, yabaniler ve akgezenler arasında geçen savaş sırasında, akgezenlerin devlet bahçeli si olarak gördüğüm denyonun jon'a "seni yazdım oluuum" der gibi bakması ve bunu gözümüze sokmaları bence ilerde kullanacakları bi' durum.
yani bu "göze sokma olayı"ndan sonra diziden çıkartmazlar bu adamı. tamam kızıl karı da canlandırmasın jon'u. ona da eyvallah.
zaten kit de demiş "ben yokum" diye. çünkü çok başka bi' yüzle görcez jon snow'u. akgezen olur, ejderha olur. ne bileyim sam'im küçük pipisi olur.

gel gel tahmin kastım.
not : bolton idman yurdu.

--okuma dediydim--
--spoiler--
Bran stark'ın akıbeti belli olmayan dizi.

Lan adamdan bi haber verin ya.
6.sezon kit yoksa bence ak gezenlere ağırlık verilmeyecek. kralın şehri hareketli günler görecek. khalesi ye yoğunlaşılacak ve bran i göreceğiz. kit 7.sezonda geri döner diye tahmin ediyorum.
(bkz: bir umut)
(bkz: bak hala inanıyorum)
Bir sene bekletecek dizi.

--spoiler--

Bu sezon pek bir durgundu ama bunun sebebi gelecek sezona hazırlık diye umuyoruz. Snow konusu iki ucu boklu değnek. Reis olmazsa napacaz karda kışta nereye gideriz? Akgezen olursa da olmaz o iş. Khaleesi belki yanına alır Almanyaya kadar uçtu sonuçta. Khaleesi bence bir sürü atlı birlik sahibi oldu ona kötü bir şey olmaz.
Sam önem kazanabilir ilerde. Bir de şunu unutmayın hala kuzgunlarla konuşan çocuk jokerde duruyor.

--spoiler--
dünyanın gelmiş geçmiş en iyi dizisidir. yamulmuyorsam son 2 sezona girilen dizi 7. sezonda final olucak.

en çok sırasıyla 1. ve 4. sezonunu beğendiğim en beğenmediğim sezonu açık ara 5. sezon olan hbo dizisi.

--spoiler--

jon snow ölmüş röportajda kit harrington kendisi söylüyor: http://www.ew.com/article...hrones-jon-dies-interview

dizide sona yaklaşılıyor sevilen karakterler iyice azaldı hatta benim için arya ile tyrion'dan başka kalmadı sanırım. bu geride bıraktığımız 5. sezon sıkıcıydı ve artık yavaş yavaş o yavan sonun başlangıcını izledik bence.

dizinin sonraki sezonları muhtemelen çok fazla yeni karakter gelmediği sürece ilk sezonlar kadar başarılı olmayacak.

içimden bir ses göstere göstere khaleesi tahta oturacak en sonunda diyor. ama dizinin finali çok yavan ve kimseyi tatmin etmeyen bir şekilde sona erecek. ha tabi bu yinede o bölümleri ilgisiz izleyeceğim anlamına gelmez.

dizinin kitaptan ayrılması çok hoşuma gitti yalnız.

--spoiler--
--spoiler--
cersei'nin nedamet yürüyüşünü görünce bir yandan kafayı çekmeye devam edip, bir yandan "kraliyet mülklerine selam olsun!" diye nida atan sülalesi rahat abi yarmıştır.
--spoiler--
mutlu son isteyen disney filmi seyretsin. martin bile aynen bunu söylüyor. bu film gerçek siyasetten bahsediyor. zaten jon snow'un akibetini kitabı okuyanlarda bilmiyor çünkü yeni kitap piyasaya çıkmadı. seneye büyük ihtimalle kitap fanlarının neden yoklar dediği bir çok karakter piyasaya çıkacak.
Stannis öldüyse diziyi artık izlemiycem.
Tamam kitapta da ölüp ölmediği muallaktı ama böyle ortalık malı olmamıştı.
--spoiler--
ana karakterlerin ölümlerine neden bu kadar takılınıyor anlam veremediğim dizi.

arkadaş böyle olmasa, bu dizi bu kadar çarpıcı olmaz. ekranın başında 'hasssktiiir' diye kaldığımız için bu kadar etkileniyoruz.

yani karadayı dizisi değil ki bu, final bölümünde dinamitle havaya uçup, sonra trabzon'da yaylalarda ortaya çıksınlar.

edit: katliam istiyoruz.
--spoiler--
--spoiler--
5. Sezon 6. kitabının içerceği pek çok şeyi açığa çıkarmıştır. Bolton-Stannis savaşaı 5. kitap sonu itibariyle daha başlamamıştı.
6. Kitap için yayınlanan POVlara gore Theon'un Stannis'e esir düşmesi lazım vs.

Mereen tarafında olanlar ise kitaba gore en renksiz kısım.

Aryanın başına gelenler ise tersten gitti, onceden kor olması lazımdı. en son o odaya girmesi lazımdı.

Snow 'un olumu ile sezonu bitimesi kitabı okuyanlar için beklenen birşeydi.

Khalessinin bolumu ise benzer şekilde bitti.

bu durumda 6 sezon nasıl acılacak sorusu beraberinde geliyor. Kitaba gore 3 ayrı yerde savaş başladı ve başlamak uzere, Kitap Mereen'da Greygoylar ile Mereen ve yunakili paralı askerlerin oldıgu 3 cephede bir sahne ile açılması muhtemeldir ama dizide bu konu hiç işlenmedi.

Bolton-Stannis savaşı daha başlamadı kitapta ,dizide oldu bitti

Altın murettebat ve Grifler (Taht sahibi Targenyan) westros'a çıktı, savaş an meselesi, dizide hiç yok.

Gerçekten 6. sezonda ne anlatacaklar çok ilginç!!!

--spoiler--
(#28086121)
--spoiler--

dizi öncesinde güzeldi, çünkü her şey olması gerektiği gibi oluyor ve kimi önemli ölümler hayatın pek adil olmadığını gösteriyordu. ama be yavşak, jon snow hikayenin en önemli adamlarından bir tanesi şu anda. kılıcıyla ve yabanilerle yaptığı anlaşmalarla...akgezenlerle manalı uzun bakışmaları ile..

jon snow'un daha vakti vardı. resmen çok seviliyor diye harcadılar başka bir açıklaması yok.
--spoiler--
Kimse kalmadı lan sevdiğimiz.
ne etçez şimdi biz.
--spoiler--

çok uzun zamandır bildiğimiz halde dün o kadar içim yandı ki bugün oturup ilk bölümünü izleyeyim dedim. aileyi mutlu mesut, bir arada göreyim istedim. sonra öyle kapatayım sanki hiçbir şey olmayacakmış gibi dedim. ama ne mümkün.

daha en baştan çocuğumuzu dışlıyorlar zaten. ulukurdun bulunma sahnesinde babasına "beş yavru, beş stark çocuğuna" diyişini severim evladım ben senin. öyle horgörmüşler ki, öyle kanıksamış ki aileden olmadığını. bran "ya sen" dediğinde. "ben stark değilim" deyip boynunu büküyor. tabi bunları ilk izlediğimizde bilmiyoruz seveceğiz bu kadar, içimize oturmamış demek ki. sonra bi vıyaklama duyup da bir yavru daha bulduğunda pislik theon "ehehe en çelimsizi, o da senin" diyor. hah diyorsun beter ol. daha senin çükünü kesecekler haberin yok, geber diyorsun. kaç sezondur niye acıdım ben buna, ölsün pezevenk diyorsun.

sonra o cat stark gudubetinin bet bakışları olsun, kral gelince ziyafette "piçin ne işi varmış sofrada" demesi olsun. hep böyle allah belanızı versin diye izliyorsun zaten. bi gün yüzü göstermediniz çocuğa. akşam amcası benjen geliyor, "amca beni de götür kaleye" diyor. yavrum haberi yok ölüp gidecek orada, başına ne işler gelecek. bir de "amcanı bulduk" diye çağırmak nedir. azıcık delikanlı olsanıza lan, dövüşte öldürün bari. nerede onurlu, düzgün adam var öldürdünüz yemin ederim.

o değil de hani bu çocuk buz ve ateşin şarkısıydı? hani rhaegar ve lyanna'nın bebesiydi? hani tüm seri aslına onu anlatacaktı? hani ölemezdi? hani daha anası kim onu öğrenecekti? hiç sevgi göremeden gitti çocuk. gördüğü tek sevgi yaban kızının "bi hılt bildiin yık cın cınıv" deyişleri oldu. yazık, günah değil mi? nasıl yazdın sen bu çocuğun kaderini eyy martin?

son olarak sözüm sana cat stark. allah belanı verdi de yine kurtulamadık senden. el kadar çocuğun günahı neydi de her gün yüzüne vura vura, pislikmiş gibi davrandın. beş tane çocuğun var, anasın sen hiç mi üzülmedin? hiç mi acımadı için pis gudubet. kocana my love diye diye gemzeyi biliyorsun da çocuğu yapan kim? bütün hırsını neden bu garibandan çıkarttın? yazıklar olsun senin gibi anneye. zaten bran hasta yatarken el kadar bebene kafanı kaldırıp bakmamandan belliydi ne lanet bir şey olduğun. öldün yine kurtulamadık, yine döndün. dizide göremeyiz inşallah o lady stoneheart hallerini. azıcık şefkat gösterip, başını okşasaydın bu çocuk gider miydi o kaleye?

hani bu çocuk soyunu sopunu öğrenip, arkasıa targeryan soyadını alıp da herkesi yola getirecekti? o nasıl kumpas, inşallah hepinizin en enteresan şekillerde ölümlerinizi izleriz. jon snow azor ahai değilse de bütün kitapları yakıp beş senemi size haram edeceğim. daha da içim ferahlamadı.

--spoiler--
şaka maka bran stark olmadan bir sezon geçirmiş dizidir. en kötü bir bölüm gösterilebilirdi. arya ile birlikte üzerine gidilmesi gereken karakterlerden.
Tuhaf bir dizi.
Sansa yuzunden iki kadin telef oldu. ikisi de ucuruma atildi. Ustelik sansa da zerre kadar akil yokken. Aptal olmak lazimmis.
Cercei nin guzelim saclari gitti. Tuzak kurarken kendi tuzagina dustu, sokaklarda elaleme rezil oldu. Aptal olsaydi bu duruma dusmezdi.
Sezon finalini birazdan izleyeceğim anladık jon snow ölmüş.yalnız 9.bolumun o son 10 dakikası,ya dragon nasıl ağlattı beni.dizinin en basından beri beklediğim sahnelerdi hele o dragona binip gitme.efsaneydi son 10 dakika.ama çok krktm khaleesiye bişi olcak diye çk krktm.
hakkında iki kez kesin karara vardığım dizidir. ilki ilk sezonda sean bean'in başı vurulduğunda artık bu dizi izlenmez, asıl adamı öldürdüler demişliğim vardı.
şimdi ise sevgili canımız, ciğerimiz jon'u doğradılar. hemde 1 darbe de değil 10 kez sapladılar son of bitch'ler.
artık izlenmez dediğim dizi, çünkü asıl adamı öldürdüler!
Kitapları tüketen dizidir.butun çıkan kitaplar diziye çevrilmiş artık kitap kalmamştr.bundan sonra senaristler yazıcak kitap da diziden ayrı yazıcak.bi kaç sene sonra iki farklı son bizi bekliyor.
Not : yanlış biliyosam pm atınız
--spoiler--
kızıl karının stannisi bırakıp geri dönmesi jonun azor ahai oldugunu gösteriyor. jonun ölümünün gösterilip stannisin ölümünün gösterilmemesi senaristlerin kafa karıştırma mantıgı. 6 sezon için jon reyiz açıklama yapmış yokum diye bence 6 sezon da jonun kurdu rolü devralacak 7 sezonda jon çıkacak ortaya. uçaçak olan kardeşini de 1 sezon görmediğimiz oldu sonuç olarak.
--spoiler--
cinsellikli dizi yapıyorlar.
jon snow un neden öldüğünü anlamadığım dizi. hayır yani iki kere izledim ama bu adamı neden öldürdüler anlamadım.
--spoiler--

--spoiler--

Burdan o piç kurusu olly'nin amına koyim.
Be şerefsizin evladı, ygritte gibi hatunu öldürdün yetmedi de lordunada mı tuzak kurdun it.

--spoiler--

--spoiler--
hakkında çok konuşulan ama boş konuşulan dizi. hatta güzel dizi.

yeni başladım izlemeye, evet.

(bkz: #28042520)

sayenizde her sezonun sonunda ana karakterlerden birinin çat diye öldüğünü anladık. yeter amk hala sağda solda yazıp durmayın. jon snow'da öldü onu da anladık. dahası şaşırtmıyor dizide gerçekleşen şeyler. ulan mesela şöyle bir diyaloğa şahit olmayan var mı çok merak ediyorum:

x: abi game of thrones'a başlamak istiyorum ben yeaaa.
y: o süper kardeşim hemen başla. olum öyle bir dizi ki bu ana karakter dediğin adam bi an da ölüyor falan.

evet.

--olum öyle bir dizi ki bu ana karakter dediğin adam bi an da ölüyor falan--

bu nasıl cümle lan. spoiler'ın allahı değil mi?