bugün

Dün gece maçın özetini üzülerek izlediğim takımım.

şimdi bakıyorum takımda sıkıntı büyük.

Burak mutsuz,Selçuk bezgin,sneijder benim burada ne işim var amk diyor,muslera sıkılmış. Evet bu adamlar ki geçen yıl eşek gibi koşup takımı şampiyon yaptı.

peki şimdi ne oldu ağam.

gerçi hocadada suç var,sen Burak Yılmaz gibi golcüyü oyundan alıyon,Yasini kesiyorsun,hala Sabriye sabrediyorsun.hakan baltaya sabrediyorsun.

lionel carol varken alexi oynatıyorsun,forvet transferi yaptırmıyorsun,sağbekte adam yok,hala olcandan falan medet umuluyor.

artık yeter,osamanlı spor kim amk yaa.melih gökçeğin sayesinde 1. Lige çıkmış,kan emici emek hırsızı takım.
ki bu sene yemin ederim ki düşecek.
syn dursun Özbek lütfen şu takımdan elinizi çekin,rezil oluyoruz,
yarın şmp. Ligi başladığında o zaman ki rezillikte sizi kimse bu takımda başkan değil ,çaycı bile yapmazlar çaycı..
Bu yıl 4. olur.
Ulan "yazmayayım" diyorum, olmuyor...

1- finansal fairplay'in arkasına saklanıp yabancı oyuncu sınırının fiili olarak kalktığı yıl sabri sarıoğlu'na 4.8 milyon + maç başı 45000 veren yönetim acilen istifa etmelidir.

Bu nasıl iş bilmezlik, nasıl mallıktır arkadaş!

Amenna, sabri'yi severiz de dünyada 1 milyon verecek takım çıkmaz buna. Bizim çocuğumuz diyorsan bir ver, 1,5 ver ama eşeğin kulağına şu kaçırma.

2- fatih terim kontenjanından takımın başına geçirilen ve bugün "3 kupa sahibi teknik direktör" muamelesi gören hamza hamzaoğlu derhâl kovulmalı. O takıma 3 kupa kazandırmadı, takım oynamak istedi de ona 3 kupa kazandırdı.

Savunma geçen yıldan beri alarm veriyor, bırakın oyuncu istemeyi herif elindeki oyunculardan farklı formül bile denemiyor. Ceza sahasına yapılan her yüksek ortaya rakip vuruyor.

Şimdi bir de ego yaptı, artiz artiz hareketler. Elindeki tek santrforu yedek bırakmalar falan...

3- takımda derhâl yeniden yapılanmaya gidilmeli. Yerli oyunculardan hiçbiri aldıkları maaşları hak etmiyor. Yabancı sınırı varken neyse de şu anda o paraların yarısına türkiye dışında takım bulamazlar. Önlerine yeni mukaveleler konup "ya imzala ya da siktir git" denmeli.

Iboviç'e 11 milyon veremeyip sabri'ye kamyonla para veriyorsan ortada ciddi bir sorun vardır.

Oynayan oynar, oynamayan kendine takım bulur. Yerlerine çok daha ucuza çok daha verimli oynayan yabancılar zaten bulunur. Gerekirse altyapıdan birkaç genci de takıma koyarsın.

Ama şu durumda, cl'den kamyonla para kazanabileceğin yılda tutup da ligde ilk ikiye oynayamayacak bir takımla yola devam ediyorsan senin derdin ff falan değil. O zırvayı mı kimse yemez.

Sonuç olarak bu yıl bu takım cl'de geçen yıldan kötü bir sonuç alır. Ligde de belki üçüncü olur.

Not: şampiyonluk adayım beşiktaş, bunu da tarihe not düşelim.
Bir musibet bin nasihattan iyidir. Sezon oncesi futbolu yorumlayabilen neredeyse herkes soyledi bu takimin eksiklerini. O eksikleri yine duruyor fakat durum beklendigi kadar kotu degil bana gore. Yenilgiye bakmayin.

Fakat su var, hoca bi sekilde takimin ritminin bozulmasinin onune gecemedi. Ama takim ici cetelesme, ama forma adaletsizligi, ama otorite eksikliginden neyse artik bir sebepten takimin ahengi bozuldu.

Bakin, bu takimin zamana da paraya da ihtiyaci yok. ideal onbiri sahaya surup yeni gelen ve gelmesi gereken bi iki alternatifi kadroya isindirmasi gerekiyor sadece.

Rodrigez mesela. Cok faydali. Bu elemanla 3lu ortasaha denenebilir. Ama bunu denerken, veya elemani ilk macinda ilkonbire atmisken sahaya sacma sikik bi onbir surersen kimseyi hicbir seye isindiramazsin.

Bir sag bek, bir santraforla takim yumusak karinlarindan kurtulabilir. Hatta pas oyununu bilen ve cizgiyi cok iyi kullanan sag bekin yaratacagi pas alternatifleriyle buraktan pas beklemeye bile gerek kalmayabilir, duvar olma isi podolskiyle saglanabilir.

Ama bunlari gorebilmek icin denge degil, hamle lazim. Bu dizikise topcularin adapte olmasi lazim. Umut bu takima hicbir sey vermeyecek futbol olarak. Sadece maclarin son 15 dakikasinda baski icin girebilir o kadar. Bunun baska alternatifi yok. Sen bunu coktan anlayip o mevkiye ve kanatlara sinan'i yasinin alternatifi olarak isindirmis olmaliydin. Ama sinan'i dogru duzgun goremedik.

Lan, zaten herkes cimboma sallamak icin firsat kolluyor. Bu ortamda hocanin fantaziye kalkismasi isleri bok etti. Hadi buraka ders verecen, o zaman oynatma. Umutu tek koy. Dizilisi bozma. Zaten topcular sahayi paylasma konusunda podolskiye ve yasinin yeni bolgesine adapte olmaya calisiyorlar. Sen gidip o alanlari umut gereksiziyle isgal ettiriyorsun. Bu takimin birinci onceligi bu aga. Birinci onceligimiz top oynamak, futbolu gelistirmek. Sen bunu ikinci plana atip futbolcularla sidik yarisina girersen, gonulleri hos tutmaya calisirsan boyle sallarlar iste. Yapmayin etmeyin ya.
sağ kanadına mutlaka transferler yapması gereken kulüp.

ilk olarak kadro derinliğini ele alalım. şöyle ki 4-2-3-1 oynadığımız zaman sağ tarafta as oyuncuları olarak sabri ve yasin bulunuyor. sabri'nin yedeği tarık, yasin'in yedeği yok orada yasin yerine umut oynuyor, sol taraftan podolski çekiliyor. zaten as olarak sabri ve yasin yetersiz kaldığı gibi bu adamların yerine oynatacağın adam da yok.

yasin öztekin konusuna değinmek gerekirse, yasin sezonun 2. yarısında galatasaray'ın sol tarafında iyi işler çıkarmış bir futbolcu. podolski transferinin gelmesiyle kendisi sağ tarafa alındı, dolayısıyla verimi düştü. ben çoğu kişinin aksine yasin'in bizim için yeterli bir topçu olduğunu düşünmüyorum zaten. evet, geçen sene süper lig'de kendi mevkisinde ilaç gibi gelmişti ancak bu sene hem sağ kanada çekildi hem de geçen seneki üst formunu yine aynen devam ettireceği de meçhul. yani kendisi sağ kanatta yetersiz birisi, oraya mutlaka en az yasin'in rekabet edebileceği birisi, baş mevkisi sağ kanat olan birini almamız lazım. emre çolak da geçen sezon bu mevkide iyi işler çıkartmıştı, denenebilir fakat hamza onu gözden çıkarmış gibi görünüyor. 11'e giremiyor.

sabri sarıoğlu'yu zaten herkes biliyor. süper lig'de bile defansif yönden bizi sıkıntılara sokan bir bek oyuncusu. kesinlikle as oyuncu olabilecek seviyede değil. oraya direkt ilk 11 oynayabilecek bir transfer lazım. tabi bu transfer gerçekleşirse sabri yedeğe çekilir. bu da bir yedek oyuncunun 1.8 milyon euro kazanması demek ve mali yönden büyük sıkıntı demek. büyük bir yönetim hatası. aslında sabri'nin o kadar kötü bir futbolcu olduğunu düşünmüyorum. kendisi geçen sezon süper lig'de 5 asist yapmış bir futbolcu, kampa alınmamasına ve sezona kadro dışı başlamasına rağmen. ofansif yönden yararlı olan, ortaları isabetli (geçen sezon ligde sağ bek mevkisinde en çok isabetli orta yapan 2. futbolcu *) bir futbolcu. ben olsam bunu sağ açık olarak bir denerdim o da olmazsa yedeğe çekerdim. sabri böyle başarılı bir sezon geçirdikten sonra yönetimin yaptığı hatalı sözleşmeyle, geçmişteki performansından dolayı taraftarda oluşan ön yargıyla bu futbolcu yerin dibine sokuldu. özetle o bölgeye transfer şart, ligde risk alıp idare edebiliriz fakat şampiyonlar ligi'nde bizi oradan harcarlar.

özetle sabri ve yasin galatasaray'ın sağ tarafı için sezon boyunca özellikle defansif açıdan yeterli isim değiller. olası sakatlık durumunda yedekleri bile yok. o iki bölgeye transfer şart oğlu şart.
dünkü maçta ilk yarının sonlarına doğru sabri'nin muazzam asisti ve selçuk inan'ın müthiş kafa vuruşuyla gelen golden belliydi amk başımıza bunların geleceği.
Stutgart tan teyze oğlu aradi ibrahimovic geliyormuş.
son maçında sahadaki en iyi oyuncusu real madrid'in bedavaya verdiği jose rodriguez olan takımım , varın gerisini siz düşünün.
sneijder , takımda kendi kalitesinde oyuncu bulunmadığını ve oyuncu kalitesinin gitgide düştüğünü dile getirerek endişesini belirtmiş.
Helal olsun adama. ulan hamza sende uydun şu dursuna 2 maçta düştün gözümüzden. 2 maçın daha yok biliyrsun hamza istifa yönetim istifa seslerini duymak için. aziz yıldırımın ajanı gibi çalışan bir dursun var takım başında. kime el atsak fener aldı. tüm çöpçüler bizde. ulan nerede söz verdiğin yıldız transferi?
heyecanla rakiplerini bekliyoruz, umarım psg ve real madrid grubuna düşmez.
Umarım en zor gruba düşer.
Sıfır puan çeker.
Bir maçta dokuz gol yeR.
a grubunu kaçırarak en iyisini yapmış olan takım.

içim rahatladı yeminle.

GRUP A
Paris Saint Germain
Real Madrid
Shakhtar Donetsk.

c grubuna düşmüşüz. bir h değil ama çok iyi.
benfica ve atletico madrid'in rakibi oldu.
SU KURA BALINA AMK!4 TORBADANDA EN ZAYIF TAKIM GELIR!
şampiyonlar liginde ilk torbadan benfica, ikinci torbadan atletico madrid 'i çekmiştir.

yolun açık olsun cimbom!
Cok iyi grup.
galatasaray balı devrede.

yoksa yanlışlıkla uefa grubuna mi koydular sizi amk bu nasıl grup?
Bemfica ve atletico Madridle eşleşmiş rakım.

hadi beline kuvvet.

astanayı istiyorum.
bal felan ama sonuçta o turnuvaya herkes katılamıyor. her grupta elbet bir zorluk vardìr. çekemeyenler konuşur her zaman.
Buna ölünür.
ne ballı bir klüp bu yarabbi böyle...
Sadece Astana'yı grupta iki kere yense 3 milyon euro kasasına atacak takımdır. Yapın artık doğru düzgün bir transfer ne bekliyorsunuz alın bir sağ bek bir forvet bu kadar zor mu?
Çok dengeli bir gruba düşmüş takımımız. Amına koyayım her tarafımız denge oldu.
bu kadrosuyla şampiyonlar ligi grubundan ancak 3. olabilecek takım.

kusura bakmayın ama yetersiz stoperi, forveti ve hiç olmayan komple sağ tarafıyla galatasaray pek bir iş yapamaz. önce transfer yapmalıdır.
Sampiyonlar liginde atletico benfica ve astana ile eslesmis takimim. Atleticodan iki macta toplam 1, benficadan 3, astanadan 4 puan alarak ve atleticonun benficayi tokatlamisini bekleyerek gruptan cikmayi basarabilir. En kotu ihtimal avrupa ligi hadi bakalim.