bugün

sancak flamalarında; 'bir klavuz istiyorum' anlamına gelir.
ğ olandan bahsediyorum, herkes kullanmaya çok meraklı. olmadığı yerlerde dahi insanlar sokuyor iki hecenin ararsına. mide yerine miğde, çare çağre sözlükte gördüğüm örneklerdir.
john berger'in romanı olan 'g' ilk olarak iletişim'den çıkmıştı. bu kez metis basmış.
http://www.metiskitap.com.../Catalog/Book.asp?ID=2074
alfabenin 9. harfi olup başka hiç bir alfabede olmayan bir özelliğe sahiptir. ğ ile başlayan bir kelime bulunmamaktadır.
ascii kodu, buyuk g icin 71, ve kucuk g icin 103 olan karakter.
yumuşağı olan tek harf. utanıyor mu bilemem.
havacılıkta büyük britanya'ya kayıtlı olan uçakları ayırt etmenizi sağlayacak olan harf. g- şeklinde devam eden uçak kuyruk kodları uçağın büyük britanya'ya kayıtlı olduğunu ifade eder.
alfabemizin yakışıklı harfidir.naziktir,kibardır. yumuşak olanına göre şapkasız takılır ve hetoroseksueldir.
masonik bir semboldür.
gizli notadır.
ispanyolcada "h" diye okunan harf.
sinemada "her yaş" anlamına gelen harftir.
ibne bi harf.
alfabemizin sekizinci harfi olma şerefine nail olan tek harftir.
ardından ğ gelen harf.
fizikte yer çekimi ivmesi.
genelde 10 kabul edilir.
Üniversitelerdeki harf notlarının en düşüğüdür.
Alt tarafı o da alfabenin bir harfi kendince bu kadar sıkıntıya gerek yok.
yumuşağı da olduğu için kendisi bildiğin taş fırın g sidir.
başlığı açılmamış gariban harf... Türkçe alfabesinin yedinci Harfidir. Yumuşak olanı da mevcuttur.
bazı terbiyesiz kötü kaka kelimelerin ilk harfidir, pek sevilmez.
namıdeğer yer çekimi kuvveti. dünyada yaklaşık 9,6 newton değerinde
Alfabemizin 8. harfi olan "G" harfi esasında "ÖZ G" değildir. Eski Türkçe'de öz g(özge) K harfinden türemiştir.
Bunun dışında G harfinden bir kelime söyle deseler aklıma hep "Galata" ve "Gemi" sözcükleri geliyor.
alfabemizin 8. Harfi, gecenin ve gs nin g sidir. Fizikte bir cismin ağırlık merkezi olarak sembolize edilir. Ayrıca Sözlükte 7 yıl sonra başlığı açılan zavallı harf. Önemli bir harftir, inşallah kızdır felan demiyorum koştursun efenim sözlükten bundan sonra.
alfabeden bir harf.