bugün

nötella'ya on basan yiyecek.
Allah belasını versin.
Hayvan gibi kilo aldırır.
Boyle o kucucuk findik tanelere agziniza gelecek ve tarifi olmayan bir haz yasatacak size.

Paramiz yoktu bizde peripella aldik..
sırf kahvaltılık değildir. gün içinde keyfe göre kaseye konup güzelce yenir, süper bir şeydir.
Efsane bir şey. Ekmek, çay, zeytin bide fındık ezmesi olsun kahvaltıda yeter bana.
alinmasi ile bitirilmesi arasinda gecen surenin sifira yakinsadigi afrodizyak.
fiskobirlik'in en iyisini ürettiği muazzam lezzet.
Sivilce yaparmış, göt göbek büyütürmüş diyene yav he he diyin.
Bir oturuşta koca kavanozu bitiren ayılar onlar.
sevişmeden önce , mala 5000 bakımı yaparken kullanıldığında çekişi artıracak besin kaynağı.
çokokremle karıştırılıp ekmeğe sürüldüğünde mukemmel bir tat veren nimet.fakat fazla yenildiğinde sivilceler patlak vermeye başlar.
biri beni durdusundur. her seferinde bu kaşık son diye diye diye 5 dk içinde koca kavonoz bitti. o değil birazdan şeker komasına giricem...
Baya baya besleyici ve doyurucu bir besin. Lâkin Doğu medeniyeti etkisinde kalmış familyam hala kabul etmemekte ısrarcı.

Babam desem o da neymiş biber zeytin drn güzeli var mı der. Katkılı onlar diyip bir kilo fındık alarak kendisi ezer verir. Ciddiyim bu konuda. Adama bim den reçel aldırmadım. Mağdurum kardeşlerim
gerçeği fiskobirlik ürünüdür. Böyle üstünde yağları görürsünüz..
en kalitelisi fiskobirlik tarafından üretilen lezzet pınarı.

100 gr.'daki enerji ve besin öğeleri şu şekilde sıralanmış, aynen kavanozun üstünden aktarıyorum:

enerji 655 kcal*
protein 11 gr
karbonhidrat 8 gr
yağ 44 gr
tekli doymamış 34,2 gr
doymuş 2,3 gr

yalnız son zamanlarda biraz kalitesi düşer gibi oldu. buzdolabını en soğuk dereceye ayarladığınızda içindeki şeker kristallenmeye başlıyor.
Bim'den fiskobirlikin fındık ezmesi kavanozunu almıştım, geri kilo ve yağlı cilt olarak geri döndü ama verdiği huzur paha biçilemez.
daha bugün aldığım kavanozu yarılamama sebep olan dünya tatlısı bi şey!