bugün

türkiyede hala oynanan oyundur.

senaryo bellidir. sonu bellidir bu oyunun. başrol oyuncuları -istanbulun yağız delikanlıları- hep kazanmalıdır. anadolu insanı da buna yol verir. kendi takımı bilmem kaçıncı ligde oynar ama o 2000 km uzaktaki takım 5-10 milyon dolara futbolcu alınca sevinir, övünür.

hakemler gs yi kollayınca fb liler bjk liler ayağa kalkar. fb yi kolladığında gs liler bjk liler ayağa kalkar... bu oyun böyle sürer gider. kimse de demez "ne sana ne bana adalet olsun bu arenada" takımı kollanan taraftar şımarıkça "hehe bişe yok olum hakem hatası" der diğerleri küfür ettikçe. çok sıkışınca da "herkes yapıyo olum" nidaları atılmaya başlar. bu nedenle ne şimdi gs lilerin fb nin golü ofsayt demesi ne de daha sonra oluşacak tersi durumlar umurumda değil. gerçekten hakkın yanında olanlar her zaman doğruyu söylerler kendi karını zararını düşünmez.

ben bunları yazdım diye kimse fikrini değiştirmeyecek biliyorum ama kendini sorgulayan bir iki kişi olursa yeterli.

farklı fikirlerin haklı olmasına tahammül edemeyeceklerin vereceği eksiler için de şimdiden teşekkürler.
zırlamayanın emeğinin çalındığı yalan lig'de sergilenen tiyatrodur...