bugün

Çek Cumhuriyeti'nde müzesi bulunan, kitapları hayalkırıklıklarıyla dolu yazar.
Şehirli Bohem instagram kadınlarının çok sevdiği bi yazar.
Dönüşüm kitabı ile çoğu okurun kalbine taht kurmuştur .
okuyunca midemi bulandıran biri, yanlış anlamasın ama ben öyle kasvete gelemiyorum. ayrıca nasıl bir ruh durumu varmış arkadaş.
Mizahi yönü kuvvetli bir zat ululardanmış bir gün çarpıklıklara sırıtırken kelebeğe dönüşmüş diyorlar.
Paltomu bile tasimakta zorlanirken, dunyayi nasil tasirim?
Sonucta hepimiz gogol'un paltosundan cikmadik mi?
Ruh halini kitaplarında okurken hissettiğim ve beni yani korktuğum ve olmak istemediğim asıl benliğimi pisikolojik benzerliğimizle bana göstermiş dünyanın en güzide adamı.
En sıradan kelimelerin oluşturduğu cümlelerle ve öylesine kendinden kattığı karamsar bir tonla işlerki konuları bana göre tüm zamanların en iyi yazarıdır. Tabi bana göre öznel bir yaklaşım ama günümüzde çoğu edebiyat öğrencisinin tez konusu olarakta genel bir başarı elde etmiştir kendisi.okunası güzel insandır.
(bkz: en sevdiğim)
Babaya mektubu okumanızı tavsiye ederim.
dava isimli müthiş eseri yazmış kişilik.
'' milena zalımın kızı, ödemeli atıyorum ne zamandır sana, naz edip açmıyorsun. halden anla biraz nomissız, sana gönderdiğim güllerin parasından köyde 3 katlı ev diktiydim de, gene de bana yüz vermiyorsun. hain karı''

demiştir aynı zamanda. duygusal adam. içten bir tarzı var.
iyiki var olmuş iyiki hayatıma anlam katmış dediğim yazardır.
Burçdaşım benim, Yengeç burcu arada çürükler çıksa da her şeyi dibine kadar yaşar bu insanlar neyse..*
Edebiyata ve felsefeye katkılarından ötürü saygı duyduğum insan.

iyi ki bir Kafka geçmiş bu yeryüzünden.
Yüzü Hiç Gülmeyen Bir ”Yalnız” Adam.
En sevdiğim yazarlardan bir tanesi kendisi olur. insana kendini gösterir, kendini buldurur.
Balon yazardir. Tumblr gençliğinin yazari. Övüp durdugunuz dönüşüm bir boka benzemiyor afedersiniz.

*Dava yi bu olayin dışında tutuyorum.
Dünya üzerinde benim ihtiyaç duyduğum kadar sabır var mıdır Milena?
beyinlerimiz savaşsın isterdim bayım ama görüyorum ki silahsızsınız.

yardıran sözün sahibidir.
vejeteryanlık kavramının 1840'lar gibi literatüre girdiği bilindiğine göre kendisi için de ilk vejeteryanlardan diyebiliriz ya da ilk ünlü vejeteryan desek daha doğru olur sanırım.

http://www.thejakartapost...fka-was-a-vegetarian.html
"Aforizmalar" düzgün bir çeviri bulunmadan okunmamalıdır. Yoksa işkenceye dönüşüyor.
Dönüşüm ile beni benden almış yazar. Çok severim.
sadece "milena'ya mektuplar"dan ibaret olmayan yazardır. açlık sanatçısı adlı kısa öyküsü kesinlikle okunması gereken yapıtlarından biridir.
bir cisimin birden fazla algısı vardır.
franz kafka.
''Ah,'' dedi Fare, ''dünya her gün daralıyor. Öyle genişti ki korku veriyordu bana, yürüdüm daha, uzakta sağda solda duvarlar görünce mutluluk duydum hani, ama uzun duvarlar öyle hızlı yaklaştı ki birbirine, işte son odadayım şimdi artık, köşede de içine yürüyeceğim kapan duruyor. ''Yürüdüğün yönü değiştir, olsun bitsin.'' dedi Kedi, yedi onu.
görsel