bugün

anathemanın alternative 4 albümünün en güzel parçasıdır zannımca. Şarkıdaki ritm ve akorlar çok güzel. Şarkının sözleri ise gerçekten mükemmel.
'kırılgan düşler, hayaller'anlamına gelen şarkı.
aşağıdaki sözlere sahip parça...

countless times i trusted you,
i let you back in,
knowing... yearning... you know
i should have run... but i stayed

maybe i always knew
my fragile dreams would be broken... for you

today i introduced myself
to my own feelings
in silent agony, after all these years
they spoke to me... after all these years

maybe i always knew
my fragile dreams would be broken... for you
çok başarılı bir anathema şarkısı. giriş vurucudur. girişten beklenmedik hızda gelişir şarkı, ama nefistir o ritmler. nefis ritmler, harika vokal tüm şarkı boyunca devam eder.
anathema'nın leziz şarkılarından sadece birisidir. hızlıdır, serttir, girişinden adamı kendine hasta eder.
yatmadan önce dişleri fırçaladıktan sonra mutl ka dinlenmesi gereken şarkı.
herşeyiyle gaz bir şarkıdır. özellikle o ritmler yok mu..
bir türlü sevemediğim "british" aksanı ile soylenmiş bir parça. güzeldir.
ışık kapatılıp sevilen insan düşünülerek dinlenildiğinde insanın halet-i ruhiyesini değiştiren bir anathema şarkısı.
çok basit bir riff i olmasına rağmen nasıl olur da bu kadar insanı kendinden geçirebilir diye düşündüğüm şarkı.
türkçesi ise;

sayılamayacak kadar çok kez güvendim sana
geri dönmene izin verdim
biliyorum.....istiyorum.....biliyorsun
koşmalıydım....ama durdum

belki de hep biliyordum
narin rüyalarımın senin için mahvolacağını

bugün kendimi tanıştırdım,
kendi duygularımla,
bunca yıldan sonra sessiz bir acı içinde
konuştular benimle.....bunca yıldan sonra

belki de hep biliyordum
narin rüyalarımın senin için mahvolacağını
dinlendikçe dinlenilesi gelen harika bir anathema şarkısıdır.*
insanı farklı dünyalara götüren doom sevmeyene bile kendini dinlettiren bir anathema saheseri.***
anathema nin yegane sarkisidir.digerlerini gözardi etmek gibi olmasin ama bu sarki hem digerlerinden farkli bir altyapiya sahiptir hem de insana farkli bir tat verir.
edit: ne tadi ulan, aciya tad denir mi?, mazosizm; bunu kendine dinletmek...
bile bile göze aldıysanız bazı şeyleri, ve şimdide katlanmak zorundaysanız sonuçlarına, bağıra çağıra söyleyebilirsiniz fragile dreams i, çekinmeyin...
defalarca sana güvendim
tekrar gelmene izin verdim
kurnazca... can atıyordum... biliyorsun
gitmeliydim... ama kaldım

belki daima biliyordum

narin rüyalarım senin için kırık olacaktı
bugün kendimi açıkladım,
kendi duygularıma
sessiz acı, bütün bu yıllardan sonra
benimle konuştular... bütün bu yıllardan sonra

belki daima biliyordum...
sozlerinin aksine ritmi cok co$turan bir anathema $arkisi. insanin sozlerine bakinca huzunlenesi geliyor ama melodiyle birlikte dinlendiginde huzun sanki biraz ikinci planda kaliyor. sonucta yine mukemmel bir $arki. yine anathema.
(bkz: biz boyle olacagini biliyorduk efendim)
son 1 dakika 20 saniyesinde anathema tarihinin en sıkı sololarına sahip olan şarkı.
2006 yılındaki yenimelek konserinde en fazla costuran parcalardan biri olmustur.
(bkz: fragile)
anathemanın ritmik acıdanda doyuran sarkılarından biri. bir cogumuzun yasadıgı kacınılmaz olanla karsılasmayı anlatan bir sarkı. alternative 4 albumun en guzelsarkıalrında biri.
stüdyoda çalınması pek bi zevkli olan şahaserdir.
anathema konserlerinde her zaman en tat veren, en lezzetli şarkı olmuştur, olacaktır. en iyilerinden biridir zira grubun.
piyasa şarkılar arasına girse de çok güzeldir. çalması -gerçekten- kolaydır. vincet'ın sesi ayrı bir tatlı, derinden gelir. temel riff'i canlı performanslarda insanı şâha kaldırır.
günde en az 10 kere dinlediğim, bu aralar çok taktığım şahane anathema şarkısı.