bugün

oscar'a göz kırpan film.

(bkz: steve carell)
channing tatum, steve carell, mark ruffalo gibi isimlerin başrolünü üstlendiği bir dram filmidir. filmde mark ruffalo ve steve carrel'in oyunculukları göz dolduruyor. channnig tatum ise ilk defa gerçekten bir filmde ''oynuyor'' havası veriyor.
Ünlü güreşçimiz Necmi Gençalp'ın da (kendisi değil tabii başka bir aktör canlandırıyor) yer aldığı filmdir.

Bilindiği üzere filme konu Amerikalı güreşçi Mark Schultz 1984 Los Angeles Olimpiyatlarında ilk turda en büyük rakibi Reşit Karabacak ile karşılaşır ve faullu bir hareketle daha maçın başında Reşit'in kolunu kırıp tuş eder. O maçı canlı izleyenler, kolun bir anda nasıl uzadığını ve güreşçimizin acısını üzüntüyle hatırlayacaklardır. Daha sonra itiraz yaparız ve Schultz hükmen yenik sayılır. Ama bu bir şey ifade etmez, çünkü Schultz müsabakalardan men edilmediği için ve kendi ayarında rakibi de kalmadığından sonraki tüm maçları kazanıp Olimpiyat şampiyonu olacaktır. Tabii bu yazdıklarım filmde yer almaz, Mark Schultz'u boynunda taşıdığı altın madalya ile görürüz filmin başında. Ancak o altın madalya haram ve hak edilmemiş bir altın madalyadır. Tabii filmde bu anlatılmaz.

Ancak aradan 4 sene geçtiğinde 1988 Seul Olimpiyatlarında, Necmi Gençalp Reşit'in intikamını Mark'tan çok kötü alacaktır. Mark'ı 14-0 yenip paspas yapacaktır. Zaten o hezimetten sonra Schultz da güreşi bırakır. Necmi ise o olimpiyatta Koreli'ye finalde yenilip 2.olmuştu. işte Necmi'nin o intikam maçı filmde yer alıyor Mark'ı havalarda atıp atıp tutuyor, bizlerin de seyrederken içi bir hoş oluyor...
ustte denildigi gibi turk guresci varsa izleyecegim filmdir.
5 dalda oscar adayı olan film.
izleyemedigim filmdir. Sacma filmleri sinemaya getirirler beklediğim filmleri getirmezler.
Zaman israfı.
birdman'den daha çok haz aldığım filmdir. carrell ve ruffalo döktürmüşler. ikisine de oscar yakışır. gerçek bir olayın güzel bir uyarlaması...
güzel film. o değil de John du Pont un memleketi pensilvanya. bilmem anlatabildim mi? böyle adamlar hep pensilvanya da mı ikamet ediyor. bu pensilvanya nın havasında mıdır suyundan mıdır bilemedim. bu konu önemli tartışılsın.

http://www.imdb.com/title/tt1100089/?ref_=rvi_tt
bünyesinde steve carell, mark ruffalo ve channing tatum gibi oyuncular barındıran leziz bir bennett miller filmi. altın madalya sahibi genç güreşçi mark schultz'un 1988 olimpiyatlarına kadar olan ki başarıları işlenmiş öge olarak.
tavsiye edilir bir drama.
Steve carell'ın en iyi orospu çocuğu dalında oscar'a aday olduğu film.