bugün

kendini ezik hisseder. arkadaşlarının ısrarıyla çıktığı tatilde onlara yancı olarak dünyayı boynu bükük gezer. zengin arkadaşları "aaa bu güzelmiş, aa bu da çok interestingmiş (ingilizce konuşuyorlar japonlar burada)" derken. kafası eğik halde, isteksiz görünerek "hmmm güzelmiş, evet çok interestingmiş hakkaten." diyerek fotoğraf makinesinin olmayışının verdiği eiklikle yancılık yapar zengin arkadaşlarına.
çin seddinin üzerinden trambolinle atlama çalışan ulvi.
(bkz: japon ulvi)
elinde neredeyse bulaşık yıkayabilecek bir ipad, itelefon izımbırtı tarzı bir şeyi olan japondur ki öyle sadece fotoğraf çeken bir makina artık onlar için yanında televizyon taşımak gibi bir şeydir. gördüm geçende, toplantıya girecekleri binanın kapısının fotoğrafını çekti biri. elindeki neydi bilemedim ben onu.
japonyada bakkalda 1-2 dolara canon satıldığının sanılmasayla oluşan şaşkınlıktır.
(bkz: öyle değil o işler)

ha fotoğraf makinasız turistin kendisi gariptir elbet, japon olmakla alakası yoktur.
(bkz: ben)
(bkz: her gördüğü çekik gözlüyü japon sanmak)
O an yanında yoksa hemen bir bayiye girip yeni makina alacak kişidir.Çünkü yakalayacağı çok taş,toprak karesi vardır.Ta Japonyadan gelip fotoğraf çekmeden olmaz.
- koniçiva

+ koniçiva canım

+ japon mu lan bu ?

* yok abi bizi yiyoo bu daha fotograf makinası bile yok

+ yaw otelde unutmuştur belki

* yok abi çakma bu çakma kesin çinlidir çinli

+ lan boş yere bakıyoruz adama kaç gündür otelde öyleyse, ben de diyorum niye para çıkmıyor ipneden.

(bkz: kedidir kedi)
inanmayın efendim. Zira şapkasında, gözlüğünde herhangi bir yerinde makine vardır onun. Seri çekime almıştır. saniye başı fotoğraf çekiyordur. Aksi durumda japon değil orta asya Türk'üdür o...
hayat damarlarından biri kopmuş demektir.
kendinden utanması gereken, ulusunun yüzkarası japondur.
gözlüğüne falan yerleştirmiştir. hatta o gözlük bi yandan x ray görevi bile görüyodur.
ya turist değildir o, ya da japon..
japon değildir, iyi bakın.
(bkz: terminal)
serdar ortaç'tır.
atalarının kemiklerini toprak altında sızlatan japon turisttir. ailenin yüz karasıdır.
(bkz: dünyanın sonuna doğmuşum)
(bkz: Ejderdir o ejder)*
tıpkı abidas gibi, rebok gibi o da çakmadır.
çük kafalı japon askeridir uzak durulmalı.
slav olduğu halde güzel olmayan kadın gibidir.

404 not found.
her zaman bir yanı eksiktir. çocukluğundaki geçirdiği tramva yüzünden kaynaklanabilir.
iyi bakın iyi çinlidir o, japon olsa makinesiz duramazdı.
yarraa olmayan erkek gibidir.
kaybetmiştir makinesini.