bugün

photosig.com'la ciddi anlamda benzerlikleri olan fotoğrafçılık sitesi. Gerçekten kaliteli fotoğrafçıların yanında amatör öğrenmeye aç fotoğrafçıları da bünyesinde barındırmaktadır. fotoğraf çekmeye yeni başlamış kişilerin kendilerini geliştirebilmeleri için çeşitli kısımları bulunmaktadır. mutlaka eleştirilecek bölümler olsa da yararlanmasını bilen için oldukça faydalıdır. forum kısmı oldukça yararlıdır. en büyük sıkıntı, yoğunluğun fazla olmasından dolayı, fotoğrafların fazla gözönünde kalamamasıdır.

nacizane profilim: http://www.fotokritik.com/kullanici/aspat
saçma sapan yorumlar yapılan fotoğraf sitesidir. fotoğraftan hiçbir şey anlamadığı halde sırf puan gelsin diye yorum yaparlar.

(bkz: güzel fotoğraf lütfen artı puan veriniz sevgiler)
Sitenin mantığı basittir. 2004'ten beri üyeyim.

*sitede arkadaşınız olacak;
*tanıdık-tanımadık, iyi-kötü tüm fotoğraflara "çok güzel olmuş yüreğinize sağlık" benzeri saçmalıklar yazmayı mideniz kaldıracak,
*ya da halihazırda ünlü biri olacaksınız

puan ya da adam gibi yorum alabilmek için; bu vasıflardan en az birine sahip olmanız gereklidir. Yok mu ? o zaman beceriksiz ilan edilir ;
sergiye çıkmış, ödül almış fotoğraflarınız yorumsuz, puansız kalır.
*
açıldığı yıllarda üye olmaya niyetlendiğim, fakat tuhaf tuhaf yorumları okuduktan sonra hemen bir u dönüşü ile üye olmaktan vazgeçtiğim oluşumdur. profesyonellikten uzak kişilerin saçma sapan eleştirilerine katlanabilir bir bünyeniz var ise buyurun üye olunuz.
Yok bu işler bana gelmez derseniz, hali hazırda, çok profesyonel bir site olan usefilm'e üye olmanızı tavsiye ederim.
'körler sağırlar birbirlerini ağırlar' felsefesiyle hareket eden insanların çoğunluğunu oluşturduğu sitedir. günün fotoğrafı seçilen fotoğrafçıların kalabalık bir arkadaş gurubu vardır. bunların hitleri sayesinde günün fotoğrafı seçilir. siz istediğiniz taklayı atın,yılın fotoğrafını çekin, hiç bişey olmaz.
osuruktan fotoğraf sitesi. içi yalama kaynar. çok arkadaş çok oy mantığı güder. vakit kaybıdır.
Nacizhane bir kaç fikirde benim var bu siteyle ilgili.eğerki bayan kullanıcısıysak otu bile çeksek şahane olur yada illa eş dost arkadaş topluluklarınızın sayısı fazla olucak ki fotoğrafınız başarılı sayılsın.
fotoğrafçılık ile ilgilenenlerin olmazsa olmaz sitesi. daha fotoğraf makinesini almadan buraya üye olurlar. "çok güzel buuuu, harika kompozisyon, ışık şahane, hikaye müthiş" vs. gibi saçma sapan yorumlar yaparlar. şu aralar üye sayısı o kadar çok ki anlatamam. bayansanız ve bir de güzelseniz her çektiğiniz fotoğraf günün fotoğrafı olur zaten. yalakalık o derece aşmış gitmiştir. sırf bu durumu test etmek için iki yeni üyelik aldım ve fotoğraflar yükledim. erkek ismiyle girip 2005 yılı neo. geo. fotoğraf yarışmasının birincilik ödülünü alan fotoğrafı yükledim ve sadece üç yorum aldı. bayan adıyla girip yüklediğim alalade bir fotoğraf ise elli yedi tane yorum aldı. varın siz düşünün gerisini.
türkiyede bulunan en iyi fotoğraf ve hakkındaki bilgilerin paylaşıldığı ortam.çok şükela.
(bkz: http://www.fotokritik.com/kullanici/ahmtklnc)
1x.comdan fotoğraf araklayarak profil oluşturan insanların kol gezdiği bir site. amatör bile olsa iyi ya da kötü eleştiriyi hak eden bir çok fotoğrafın altında sadece emeğinize sağlık, gf başarınızı kutlarım yorumlarının olduğu ve maalesef ana sayfa başarısının ve beğeninin çok düşün olduğu bir site. gerçi türkiye bazında da daha iyi bir site bulamadım.
http://www.fotokritik.com/forum/116498
günün fotoğrafına seçtikleri bir fotoğrafın aslında deviantart'tan çalıntı olduğunu görmemle iyice soğudum arakçı site. flickr yolu gözüktü anlaşılan.
adminlerinin son zamanlarda sallamadığı site. sadece kazandıkları paraya bakıyorlar. fotoğraf için flickr gibi daha güzide alternatif ortamlar mevcut bilgilerinize.
nerde o eski kurallar, nerde o eski puan sistemleri, nerde o eski bayramlar diyenlerin artık pek uğramadıkları site.
inci sözlükten tarihin ayarını yemiş olan fotoğraf paylaşım (!) sitesi.
günün fotoğrafı ccc inci siker ccc yazılı bir duvardı bu sabah. hala öyle mi bilmem.
iyice saçmalamış fotoğrafçılık sitesi. an itibariyle üye girişinde de sorun var sanırım. opera, firefox ve internet explorer ile denedim giriş yapılamıyor.

ayrıca sitenin 2004 yılındaki ilk üyelerinden biri olarak son zamanlardaki haline üzülüyorum. yapıcı eleştiriler pek olmasa da deviantart varken artık güle güle sana güle güle malesef.
kompleksli insanlarla dolu bir yer. ayrıca garı gız avına çıkmış abazanların da çoğunlukta olduğunu söylemeden geçmeyeyim. işi layığıyla yapan çok az insan var. onlar da zaten siteden bir bir ayrılmaktalar. flickr ve deviantart varken yüzüne bakılması ayıptır.

güzel bir garı profil fotoğrafı görmesinler amına koyayım. *
kullanıcılarının fotografları icin ısrarla ''hayata tutunmak'' ismini tercih ettigi site. Yok efendim tırtıl ağaca sarılmış hayata tutunmak, vay efendim bir bebek yetişkin birinin parmağını tutmuş hayata tutunmak. yerde bi kuru yaprak, karda çiçek, normal bi şekilde uçan karga, bön bön bakan bi adam, ot, bok, ne varsa adı hayata tutunmak. ne yaratıcıymışsınız ya breh breh! hayattan tiksindim. yeter. başka isim bulun.
üye olmak istediğim fakat daha üye ol sayfasından itici karşılaması olan ve geri kapattıran bir fotoğraf sitesi. para veren ile vermeyen arasında gereksiz kısıtlamaları şart koşuyor.
Dünyanın en eğlenceli *fotoğraf sanatçıları* sitesi. nefes al fotoğraf çek.
günümüzün sorunu olarak fotoğrafı bilmek.
ekipman bölümü yeni başlayanlar ve alacağı ekipmanlar (objektif özellikle) için karar veremeyenler açısından oldukça faydalı.
objektifler için çok fazla yorum yok ama çekilen fotoğraflar bir fikir veriyor zaten.
bunun dışında şu paralı - bedava ayrımı olmasa daha bir güzel olabilirdi.
samimiyetsizliğiyle insanları buhranlara sokan fotoğraf paylaşım sitesidir.
fotoğrafta çıkan ağacın eğim açısını bile düşünüyorlar.
ışığınız bol olsun gibi temennileri var insanlar için.
(bkz: nneva)
birbirinden ünlü fotoğrafçıların yanı sıra yeni fotoğrafçılığa ısınan kişilerinde fotoğraflarını paylaştıkları sitedir. iyidir, güzeldir, candır.
iyice köpekleşmiş, faşist, palazlanmış bir sitedir.