bugün

Oynamadım oynamam da. Fm 14 te ıkına ıkına bi baltaya sap oldum. Sap olmak dediğim de Eskişehirspor u şampiyon yaptım alt tarafı.

Sonra niye kendime ceza veriyorum ki dedim. Açtım indirdim fm 12 yi. Bi de transfer yaması buldum.

Oh mis..
an itibariyle 3 kupayıda aldığım oyun sivasla ulan

deniz baykara kiralık,
alexander dominguez kaleci 60 euro,
alex bruce kiralık,

bu oyuncular ile 3 kupa aldım,

amk yönetimi ile konuşayım dedim hani kasa ihya olmuştur diye. gene vermedi bütçe, artık boşa düşen oyunculardan otlanıcam .

not : tekrar amk yönetim.

not : 3 kupa süper kupa galatasaray'a 3 kulvarda hardcore girişmiş oldum ^^
malum ortamlarda hatasız sıkıntısız hali var olmasını umduğum oyun.

bilen varsa bi mesaj çaksın abiler.
hiçbir sik yapamadığım oyun , 10 yıllık cm 03/04 oyuncusuyum , ingiltere 5. liginden takım alıp 1 milyar tl'lik transfer bütçesi , 10 küsür senelik aralıksız lig , şampiyonlar ligi ve bilimum kupalarda şampiyonluk , 2 farklı ülke ile dünya kupası ve avrupa şampiyonası kazanmış adamım , ne bileyim catanzaro ile serie c'deyken italya kupası almış serie b'ye çıktığında da hem ligi hem uefa kupasını almış adamım , her türlü taktiği gördüm geçirdim ama bu amına kodumun oyunu beni futboldan soğuttu

ya benim kafamdaki oyun felsefesi fatih terim style amk , bas bas bas yani olay bu 3 yiyelim 5 atalım havasındayım ama yok olmuyor , defansif oyunu da ben beceremiyorum amk sıkılıyorum , maç 1-0 oluyor öne geçiyorum geriye yaslanmak yerine yüklen diyorum tüm oyuncuları hücuma kaldırıyorum , hoş 1-0 geriye düşsem de aynı boku yiyorum , altınordu'yu alayım dedim , 2.lig maçımda sikerim böyle takımın anasını deyip bıraktım , çaykur rize'yi aldım free agent'ten bir iki iş yapar transfer yaptım , lafferty kweuke ve holosko 2 şer ay sakatlanınca forvet hattım anasının amını gördü , o saveyi de bıraktım , en son galatasaray'ı alayım dedim amk onda da 4 hazırlık maçında 3 mağlubiyet aldım , bir de fener koydu bana 3-0 kovulmaktansa saveyi bırakmayı tercih ettim

en son bayern'i aldım amk , 11 m bütçe vermişler az geldi ama yapacak bişey yok , eldeki kadro çılgın atar zaten , alman liginde rakipsiz olduğu için en azından kovulma riskim yok her halükarda şampiyon oluruz , oyunu öğrenene kadar böyle gidicez sanırım
ajax kariyerimin ani bir formatla mahvolduğu oyun.

yeniden başladık cordoba b takımını liga adelante'ye çıkardım, istifa ettim. bolton'dan teklif geldi küme düşmüş gariplerim ingiltere 3. lige. bolton gibi bir kulüp kariyerime büyük sıçratma yaptı. 3 maçta 2 galibiyet 1 beraberlik aldım. takımı 2. lige, ardından premier lig'e çıkaracağım inşallaaah.

taktik 4-2-3-1. vazgeçemem bu taktikten. antrenman ayarını da dengeli ve takım çalışması yapın. kadro uyumu olunca takımların başaramayacağı şey yok.
Artık galatasarayla son kariyerim diyeceğim kariyeri yaptığim ve ondada 4.yılımı oynadigim oyun bu kez porto ve sporting karışımı hem alt yapı hemde scout karışımı yani yapayım dedim her devre arasında degeri en az 5 m olan bir kaç adamla bedava anlaşıp haliyle iyi teklif gelenleri satarak klubü yılda 35 40 milyon kar eder hale getirdik ama ben bu kadar zaman sonra yeni gördüysem yuh olsun bana richmond boakye çok iyi bi forvet juveden kiraladim 20 gol 14 asist yapti ligde satin aldim sonra hull city 11 verince satıp bu kez united dan gene bedava kapattığım forveti oynatiyorum haa sadede gelelim ne kattı bana hic giden 3 4 gunde cabası.
sikeyim böyle oyunu , yüklediğime pişman oldum bayern ile bile doğru dürüst top oynayamıyorum bu ne lan ölümüne hücum yapamayacak mıyız amk

cm 03/04 bana yeter amk , çıkalı 13 sene oldu , 33 sene olsa yine de vazgeçmem
göztepe'den başladığım oyun. takım toplantısında bir üst lige rahat çıkarız dedim 25 kişinin 14'ü hassiktir oradan çekti. ben de ''duymak istediklerim bunlardı'' diyerek hepsinin ağzına sıçacağımın sinyallerini verdim.
altınorduyu süper lige çıkarıp villarealden teklif aldığım garip oyun.villarealdeki 2 aylık vasat kariyerim sonrasi tottenhama transfer olup onları epl şampiyonu yapıp yeniden altınorduya döndüm.niye döndüm hiç bilmiyorum tabi hedef şimdi süper ligi almak.
göztepe ile fena gitmediğim oyun. defansta metin depe adlı arkadaş var daha ne olsun.
sakatlık yaşayanlar için tavsiye verilesi oyundur. bende yönettim ve sakatlık sorunum olmadı bunu aşmak için kondisyon antrenmanı şart ayrıca şu antrenörlerinizi değiştirin olum en az 4 veya 4,5 yıldız olsun.
en son gönlümü verdiğim portsmouth'tan kovulduktan sonra küstüğüm oyun. o kadar hizmette bulunduk, adam kayırmadan herkesin derdini dinledik, sonuca bak. her şey futbol mu yani insanlık öldü mü. insan en azından "uğra arada gel bir çayımızı iç" falan der. hiç.
yeni başladım crash dumplarla birlikte. neyse sıkıntı o değil de ben kuytlı fener kadrosuyla başladım. 21 yaş altına as kadrodan oyuncu alıyor çünkü 21 yaş altı yok. 19 yaş yine aynı. transfer bütçem de 275 bin euro. fenerbahçeyi almış olmasam anlayacağım.

amacım sıfırdan altyapı ile ilerlemek uzun yıllar hiç transfer yapmamak ya da free olan gençleri kapmak ama onları bile alamıyorum. ilk yıl diye mi böyle?

roma geldi 4 çaktım gs ile süper kupada karşılştım kadlec malı sağolsun 1. dakikada 10 kişi bıraktı. yine de uzatmalara kadar götürdüm 1-1.

lig başladı tek korkum şampiyonluk giderse aziz beni kovacak.

ayrıca kaç yıl oynanıyor bi fm oyunu. 2014 ligiyle başlayıp 2040'a gider mi acaba.
yaz transfer update'ini yapıp, 2016 çıkana kadar takılmak istediğim oyun.
4 kalecimde sakatlandı. inatla ilk 11 ve yedeğe almadığım selçuk şahini kaleye aldım. adam bir şekilde giriyor kadroya.

çok sakat var:

volkan, mert, erten, anıl demir kaleci

caner hasan ali ve kadlec sol için.

ortada emre ve meireles

ileride de sow ve kuyt sakat. allahtan kadro oluşturmadan önce gençleri kaydettim kadroya. yoksa boku yerdik vallah billah.

10 maçta 9 galibiyet 1 beraberlikle liderim ama zorlana zorlana. minimum 2 ay sakatlıklar o ayrı bi konu.
2016 çıkana kadar kocaelisporu çıkarabildiğim en üst lige çıkarmaya çalıştığım oyundur. Şu anda 2.lig te 8. sıradayız, 5 maç kaldı bakalım play-off lara gidebilcez mi.
sağ bek arayanlar carlitos diye sağbek var öneririm.yeşil burun adalarının futbolcusu.yaşı 29 falandı sanırım ama müthiş bir bek.

hızlı bir adam, ortaları iyi ve kademeleri güzel.
Çok takiyor insani pc nin basindan kalkamiyordum 14 oynarken sildim en sonunda.
Play-offlara çıkmayı beklerken 12.sıraya düşüp sonraki sezona umut bağladığım oyundur. Kadroya oos,st,slb,2 dm takviyesi yaptım. 3 tane gereksiz aramızdan ayrıldı. Bu sezon sağ kanadım yardırıyo. Adam 2 maçta 3 gol 3 asist yaptı.
bir üst versiyonun çıkmasına sayılı günler kala son savelerimizi açtığımız managerlik oyunu.
sikeyim böyle oyunu dediğim oyun, 80 tl verdim lan buna en uzun kariyerim 4 ya da 5 maç sürdü amk'lar.
2 sezonda 1 uefa kupası, 1 şampiyonlar ligi kupası, 2 uefa süper kupası, 2 lig şampiyonluğu, 2 kupa şampiyonluğu kazanmış takımın oyuncusunun "kupa kazanmak istiyorum" diyerek takımdan gitmek istediği fantastik oyun.
sivas sporlar 4 sezonda 3 şampiyonluk almıştım aynı taktiği şimdi de 2015-2016 transfer yaması ile kayseri de denedim sonuç 14 hafta 31 puan ile ikinciyim.

Biliyorsunuz fm taktik konusunda tutucu bir oyun normalde her oyuncusun kendi taktiğini oluşmasından yanayım ama 2016'nın gelmesine az bir şey kalmış isteyen arkadaşlar olursa gün içerisinde detaylı entry ile rehber şeklinde taktiğimi açıklayacağım.

büyük bir ihtimal bu taktiği 2016'da da tutturursunuz. tek forvetli taktikler değişim olsa bile çok fazla etkilenmiyor. genel olarak fm serilerinde mantıklı olan tek forvet kullanmak oluyor ki fm de çok fazla değişiklik yapmamış 2016'da.

istek dahilinde paylaşabilirim taktiği, sivas spordaki kariyerimde ilk sezon 3 kupa kazandım yaptığım transferler

1- alexander dominguez 70.000 euro

2- deniz baykara param yoktu kiraladım ronaldo gibi oynadı neden hiç bilmiyorum, ben rotasyon olur diye almıştım aydın karabulut bir sakatlandı sonra formayı vermedi geri.

edit : tek bir save ve editör benzeri hile yapmadım kariyerlerde.
antalyasporu 2 kez lig şampiyonu, 1 kez uefa yarı finali oynatıp kovulduğum oyundur.
yaşamspor ile ilk senemde şampiyonlar ligini aldığım oyundur.amatörde oynadığım halde finalde real madridi 2-1 yendim.

edit: save-load yapmadım.hilede yapmadım arkadaşlar.