bugün

dave grohl,chriss shiflett,nate mendel ve taylor hawkins den kurulu grup. ayrica baterist taylor hawkins kendisinin vokalde olacagi bir album cikaracakmis..
dave grohl foo fighters solisti-gitaristi ve de nirvana bateristi
(muzik adami bole olunsa gerek)
yanılmıyorsam almost famous a sonudtrack yapan gruptur.
nirvana'nın ismine dayanmadan kendi ayaklarının üstünde durup hakkıyla müziğini icra eden cici grup. dave grohl da pek aşık olunası eve alıp sevilesi bir vokalist.
(bkz: best of you)
akustik albumleri olan skin and bones u yayinlamis grup.
dave grohl'un performansı ve agresif gitar partisyonlarıyla öne çıkan grup. tarzı için grunge demek biraz haksızlık olur, bir defa standart grunge'a göre çok daha sert müzik yapmaktadırlar, sözler grunge da olduğu gibi ağlak ve depresif değildir.
grunge ile 90'ların orta-sonu hard rock akımının kesişim kümesi gibidir bu sound.*
an itibariyle live earth'te yarmış olan grup.
yeni albümler echoes silence patience and grace'i 25 eylül'da yayınlayacak müthiş grup.
tired of you adında nadide bir parçaları vardır ki kronolojilerindeki en yavaş ve keyif veren parçalardan biridir.
(bkz: the ballad of the beaconsfield miners)
the pretender şarkısıyla 2007 yılının en iyi hard rock şarkısı kategorisinde ve Echoes, Silence, Patience and grace albümüyle 2007 yılının en iyi rock albümü kategorisinde grammyler alan grup.
1995 yılında foo fighters'ın çıkardığı albümün ismidir. tracklisti şöyledir:
1- This Is a Call
2- I'll Stick Around
3- Big Me
4- Alone + Easy Target
5- Good Grief
6- Floaty
7- Weenie Beenie
8- Oh, George
9- For All the Cows
10- X-Static
11- Wattershed
12- Exhausted
yaptıkları müzik kesinlikle grunge değildir. grunge dan daha sert müzikleri var. ve başarılıdırlar.
solist dave grohl'un bir röportajında, nirvana da bulamadığı grup şeysini bulduğunu söylediği grup. (bkz: oradaydım)
abd radyolarında yayınlanma sıklığında kusturan gruptur.
billabong tarafından mayoları piyasaya sunulan grup.
(bkz: king of fighters) *
çıktıkları andan geldikleri noktaya kadar grup incelenecek olunursa üstlerindeki maymunluğu atıp karizmatik adamlar olmaya başladıkları söylenebilecek, işin içinde dave grohl gibi bir müzik dahisi olduğu sürece iyi işler yapacak ve mutlaka bir tarafları kendini geyik muhabbetinden alıkoyamayacak fevkalade gruptur.

(bkz: all my life)
(bkz: times like these)
(bkz: the pretender)
(bkz: walking after you)
(bkz: everlong)
(bkz: learn to fly)
(bkz: next year)
solistleri nirvananin eski bateristidir ; ama abimizin sesi de muhtesemdir
dinleyin derim ;
solistliğini dave grohl'un yaptığı güzel müzik yapan bir grup.. özellikle ''long road to ruin'' isimli şarkılarına çektikleri klip izlenilesidir..

http://www.youtube.com/watch?v=68qqyM-_K4w
Türkiye'de neden fazla hayrana sahip olmadığını anlayamadığım grup.
(bkz: best of you akustik versiyonu)
kendileriyle ilk tanışmam ergenlik dönemlerimde sevgiyle dinlediğim linkin park *'ın solisti chester'ın bir ropörtajında olmuştur. kendisi şu ana kadar dinlediğiniz en iyi şarkı ne sorusuna foo fighters - everylong deyince hemen şarkı indirilip ezberlendi. yanında bir iki * şarkısını daha indirdiydim. *

velhasıl kelam yaklaşık 5 6 sene sonra tekrardan merak sardım bu adamlara. dave grohl'un feci derecede karizmatik duruşu ibne olmasamda beni bu gruba çekmiştir.

zaman foo fighters zamanı agalar metalden uzak durmalı arada.
benim için dünyanın en kaliteli rock gruplarındandır. let it die, everlong, best of you... gibi sonu gelmeyen sayıda hit çıkarmış bir gruptur. tapılasıdır...

(bkz: let it die)
nirvana artığının vokal yaptığı mtv grubu.