bugün

Seattle kökenli, Sub Pop ve Bella Union plak şirketleri ile çalışmış beş kişilik bir grup. Beşli, müziklerini "doğaçlama barok harmonik pop" olarak tanımlar.
kendi adlarıyla aynı ep'lerini 2006'da çıkarmış, albümlerini de haziran 2008'de piyasaya sürmüşlerdir. aslında yeni bir topluluk değildir. sadece albümleri yeni çıkmıştır.

http://www.myspace.com/fleetfoxes
pitchforkmedia ya göre 2008 in en iyi indie rock albümlerini (Sun Giant EP/Fleet Foxes) yayınlayan grup. iki numaradaki portishead in önünde olunca bu adamları bir merak ediyor insan.
sağda solda şarkıları çalınan grup. oldukça hoş. hele bi' klipleri mevcut ki insan kendini 60'larda sanıyor. sakin zamanlarda dinlenebilir.
2008 yılında kendi adlarıyla çıkardıkları albüm ile büyük bi süpriz yapıp, senenin en iyi işlerinden birine imza atan grup.
dinledikçe pastoral şiirler yazasım geliyor, pastoral şiirler yazasım geldikçe dinliyorum, dinlemeden duramıyorum, durmadan dinleyemiyorum, durmadan dinliyorum, dinledikçe duruyorum...

ya dinlemeden durmayı ya da durmadan dinlemeyi öğrenmem gerekiyor.
hala melodinin ölmediğini bize göstere göstere ''dinleten'' dinlenesi grup.
yeni albümünü için bu sıralar stüdyoda olan ve yıllardır kendine has olan tarzıyla bizi mest eden ingiliz grup.
"sun it rises" ve "white winter hymnal" parçaları ile kendilerini dinlettiren grup.
ölmeden önce dinlenmesi gereken gruplardan. vay be! böyle gruplarda var mı diyesi geliyor insanın.
(bkz: helplessness blues)
seattle'ın huzurlu insanlarından oluşan ruhani indie grubu. canlı performansları bir o kadar eğlencelidir.
vokalistin yani * bir fotoğrafına bakarak adamlar harbi yaşıyorlar moruk diyebileceğin barok harmonik pop yaptıklarını söyledikleri sesiyle de müziğiyle de rahatlatan güzel grup.

bir zaman sonra gelen edit:nedense içimdeki öfkeyi birtek bu adamları dinlerken atabiliyorum.
(bkz: mykonos)
hüzünleniyor insan, sinirlerini alıyor, ruhani bir yolculukta bulduğum çok güzel bir grup.

insanın ruhuna hitap edebilen sayılı gruplardan.
çok özel gruplardan biridir. farklı bi çizgileri var.
oldukça huzurlu ve rahatlatıcı tarzda müzik yapar bu güzel grup ama bir the smiths değildir.
mykonos şarkısına bayıldığım dünya tatlısı grup. yenilerde eskiler gibi gruplar görmek çok güzel. bunun gibi bir de tame impala var ama fleet foxes'ı tek geçerim.

(bkz: drops in the river)
(bkz: montezuma)
(bkz: helplessness blues)
(bkz: icicle tusk)
Seattle kökenli, Sub Pop ve Bella Union plak şirketleri ile çalışmış beş kişilik bir grup. Beşli, müziklerini "doğaçlama barok harmonik pop" olarak tanımlar.

Fleet Foxes, bahar turnesine Kuzeybatı grubu Blitzen Trapper ortaklığı ile 28 Şubat 2008 tarihinde başladı. ilk tam uzunluktaki albümleri Fleet Foxes 3 Haziran 2008'de piyasaya sürüldü. Bu albüm, grubu Beach Boys, Band of Horses, Animal Collective ve Crosby, Stills & Nash ile karşılaştıran Rolling Stone'dan 4 yıldız; Pitchfork'un incelemesinden de 10 üzerinden 9 puan aldı. Albüm, 24 Haziran 2008'de CMJ Radio 200 listesinde 1 numaraya yükseldi.

Grup ikinci stüdyo albümleri olan Helplessness Blues'u ise 3 Mayıs 2011'de yayınladı.
2006'da kurulmuş seattle kökenli bir müzik grubu. josh tillman bir dönem grubun bateristi iken sonradan ayrılıp father john misty olarak tek başına müzik yapmaya başlamış ve grup bundan sonra müziklerine onsuz devam etmiştir.