bugün

ing. kaçın kaçın bomba var.
(bkz: komutan logar bi cisim yaklaşıyor efendim)
tam çevirisi çukur yanıyor olan cümle. herhalde patlayıcı maddenin açtığı kratere referans veriyor.
Her nickini gördüğümde oyundaki gibi kafamda canlanan ve gülümseten yazar.
kullanmakta olduğum uludağsözlük kullanıcı adıdır/nick'idir.
ing. kicinda yangin var. ^_^
eğer manyak bir hocanız varsa, ikinci öğretimde ders arasında dizüstünün projektöre bağlanıp ses sisteminin açılmasıyla bangır bangır fakülteyi inleten şahane Counter strike ünlemidir. şaşkına dönmüş diğer hocaların: "Noluyo orda?" sorusuna yanıt ise "listening dersi yapıyoruz ya"
Counter Strike'ta bomba attıktan sonra duyduğumuz ses. Ahh ah ne günlerde saatlerce oynardık. Şimdiki oyunlara bakınca, çocukların daha şanslı olduğunu düşünüyorum.
ing.o son acılı adana'yı yemeyecektik.
özellikle call of duty tarzı oyunlarda ve amerikan filmlerinde kullanılan ve türkçesi 'ateşte delik var' yani 'muzaffer gaç mına goyim gaç' olan ünlemdir.

son yıllarda gelişen teknolojiyle beraber afganistan gibi yerlerdeki abd askerleri aynı cümleyi üç kez tekrar ettikten sonra saldırıyı gerçekleştirmekte.
( koşuyoluna bomba atıyorum ) gibi bir anlamda çıkarılabilir.
Bittiniz olum siz bomba celeyy! Manasında çok sevdiğim ve insanın içini kıpır kıpır eden cümledir.
yurdum çevirmenleri tarafından bir türlü ne anlama geldiği çözülemeyen ifade. "koridorda ateş edilecek" diyen mi ararsın, "deliğe ateş edin" diyen mi ne ararsan var. counter strike'a yapılan türkçe yamalarda "bomba atıyorum" diye çevirilmesi bile mucize.
call of duty'de bu sözü duyan çoğu kimsenin geri gelmemesi de bir gerçektir.*
man down man down I repeat man down man down.
çok fena bombaladım kaçın.
eğer cunter da başlangıç noktasındaysanız ve bu sesi duyarsanız ,kendi takımınızdan ibnenin biri sis atmıştır salak salak duvara doğru yürüyor bulursunuz sonra gelip biri kafanıza sıkar , eşek şakası yaptığını söyler o ibne... sonra siz de onun önüne atarsınız bir sonraki el oyun bok olur...

mutlu son
ing. delikteki ateş.
ing. kaç mülayim bomba var!
bol acılı yemekten sonra tuvalete koşan adamın haykırışı.
(bkz: get down)
bir neslin ingilizce öğrenmesini öğretmenlerden daha iyi sağlayabilen repliktir.
Diğer öğreticilerden biri için (bkz: cm 03 04) (bkz: approach to sign) özellikle o yıllar hazırlık okuyanlar için öğrendiklerini görmek duygulandırırdı.
(bkz: negative)
(bkz: team fall back)
vakti zamanında "aha kafası yarıldı" gibi türkçeye çevrilmiş hali mevcuttu cs oyunu için.