bugün

gireceği dersin sınavından pek umudu olmayan çalışmayan öğrencilerin yaptığı eylemdir.
vizeden alınan notun düşüklüğü nedeniyle nasılsa kalacağım diyerek boşuna kasmamak.
vizeden 100 alındıysa,hocada finalden illa ki 50 üstü die kasmıyorsa,sizede dd yetiyorsa,gayet doğal bir eylem
abimin cogu zaman yaptığı bir hadise..kendisine abi kalk finalin var bugün dediğimde ise aldıgım cevap söyledir:

-Olm salla napıcan büte gireriz rahat ol..
zorunda olunmadıkça yapılmaması gereken bir hadisedir.zira direk kalınır.ancak hayvani derecede çalıştığınız finale,gelen bir 'seni çok özledim,çok ihtiyacım var'telefonuyla girmemezlik yapmak öküzlüğün son noktasıdır.yaz okulunda aynı ders vardır ancak telefon bir daha çalmamaktadır.***
finallere kasıtlı olarak gitmeme sebepleri vardır
mesela bittiğini göremediğiniz ilişkide son çırpınmalar esnasında sevgiliye süpriz yapmak amaçlı finale girilmez.
sevgili süprizi beğenmez burun kıvırır.

ilişki biter.final gider.siz 4.sınıfta alttan 8 dersle cebelleşicek kadar dağılırsınız.
gidin finallere kaçırmayın.
en tatlısı ve biraz da mazoşistçesi ise, pek fazla çalışılmamış olan finalin sabahında, uyanılmasına ragmen tekrar yatmaktır. O uykunun ve iplememenin tatlılıgını çok az şey verir.
vizelerin pek ic acici olmamasindan sebep gercekle$tirilen eylemdir. lakin vize sonuclarinin iyi olmasina ragmen final sinavina girmeyen ogrenciler vardir ki bunlar bilincli olarak dersten kalma niyetindedirler.

--spoiler--
ulan 2 ders kalmi$ ve birini vermi$iz. $imdi bu son dersi verirsek halimiz nice olur? okulla olan ili$ik kesilip tsk ile bag kurmanin zamani mi lan? gec bulduk be, neyse.
--spoiler--
sınava çalışılmadığında saate bakıp "aammaaann zaten çalışmadım, sınavda uyuyacağıma yatağımda rahat rahat uyurum" düşüncesini aklına getiren, yorganı kafasına çekip uykusuna kaldığı yerden devam eden öğrencinin yaptığı ayakta alkışlanası durum. ha bir de şöyle bir durum vardır: aynı günde iki final vardır ve biri okulu uzatmanıza neden olacaktır, vizelerden aldığınız notlar da çok bıçak sırtıdır, finalden iyi bir şey almanız gerekmektedir. diğer dersi feda eder, finaline girmezsiniz. bıçak sırtı olduğunuz derse kasar, geçersiniz; en kötü ihtimal yaz okulunda ama daha fazla uzatmadan okulunuzu bitirirsiniz. **
(bkz: bütünlemeye bırakmak)
(bkz: bütünlemeye inanmak)
finale girmeyen ogrenciye finalin girdigini gosteren durumdur. bir sekilde butunlemeyle yada yaz okuluyla telafi edilir. olmadı seneye verilir. ama bosu bosuna stres yaratmaktır.
(bkz: finalin girmesi)
(bkz: erken havlu atmak)
yaz okuluna ya da büte kalma nedeni.
(bkz: götü kaşınmak)
vizeden 5 almışım. ulan şerefsiz karı adımı soyadımı da yanlış yazmadım ya 10 niye vermiyorsan. vize 5 olunca açıkçası teşrif etmeyi lüzum görmedim. 95 mi alayım?***
(bkz: yok ebesinin nikahı)
(bkz: kesin kaldın aq)
vizelerden umut vermeyen notlar alınınca üstüne bide finale hiç çalışılmamışsa güzel uykudan uyanıp gidip boş kağıt vermektense girmemek en iyi yol.
sabaha kadar çalışıp sınavı uyuya kalarak kaçırmaktır.
(bkz: risk budur)
vizenin ardından " bu sefer çalışacam oğlum yapacam bütün soruları " denilmiştir. ancak durum öyle olmayınca olandır.
büyük risk almak demektir.
insanın hıncından sokakta kendini koyverip ağlamaya başlamasına neden olabilir .
4 vesait kullanan bir öğrencinin cüzdanı evde unutup akpilindeki son parayla 1.vesaiti tamamlaması akabinde g.t gibi ortada, arafta, ümraniyenin ortasında...vs kalmasıyla da gerçekleşebilen durum.

aynı öğrenci iki hafta okula uğramayıp, uğradığı ilk gün sınavdan çıkan arkadaşlarını görüp şok olmuştur.*
zaten 25-30 dan daha fazla alamayacağını ve uykunun da boşuna bölüneceğini bilip, bütünlemede gözüne güvenen öğrencidir. (bkz: ben) * * *