bugün

aksiyon rol yapma türündeki video oyunu. Square Enix firması tarafından PlayStation 4 ve Xbox One oyun platformları için geliştirilmiştir. Final Fantasy serisinin onbeşinci bölümüdür. *
Çok büyük, sistemi kasmayan bir açık dünya ve bitmek bilmeyen görevleriyle %30'larda bıraktığım playstation 4 oyunu.
23 senelik konsolcuyum ama hiç final fantasy oyunu oynanamamıştım. Çok jrpg oynadım, her birinden zevk alıp oynarken heyecanlandım ama bu oyunda aşırı sıkıldım. Dünyasını sevmedim, elinde araba var fakat bir türlü kullanmak nasip olmuyor; mecburen gıt gıt gıdak chocobo ile devam ediyoruz. O kadar çok yan görev var ki bir süre sonra ana görev oynanmaz oluyor ve unutuluyor. Yan görevlerde mesela bir witcher gibi değil; aynı otu , hayvanı defalarca toplayıp teslim ediyoruz.
Bir jrpg'den ziyade xp kasmalı hack n slash olmuş. Gerçi xp değil ap topluyorsunuz, level atlama yok. Ap biriktirip grup ve karakter özellikleri alıyorsunuz, level sadece kişisel özelliklere göre arttırılıyor; noctis balık tutarken seviyesi ve bu konuda yeteneği artıyor, ignis yemek yaparken.
Craft ve techizat sistemi de zayıf. Para kazanıyoruz ama çok da iyi şeyler alamıyoruz, bu yüzden para kasmak bir işe yaramıyor.
Açıkçası ilk indirime girdiğinde 79 liraya almıştım bırakmak zorunda kaldım Malesef.