bugün

kongre üyesi bir beşiktaşlı olarak sıtkımın sıyrılmaya başladığı başkan. tt arena hakkındaki tutumu ile.hukukî olarak stad galatasaray'ın veya değil, şu aşamada o, işin detayıdır. adamlar orayı kullanıyorlar ve seni istemiyorlar. hal böyle iken ısrar etmek kendini, temsil ettiğin camiayı küçük düşürmektir.hele,hele üçüncü partileri işin içine sokma gayretkeşliği daha da ayıp. hiç bir kültürde istenmediğin yere gitmezsin, yüzsüzlüğün alemi yok.
arkadaşlarla aramızda para topladık, fikret'e mavi'den kot pantolon ve kemal tanca'dan bir çift siyah kundura alacağız. sıkma canını fiko. koskoca galatasaray taraftarı arkanda senin.
ne bok yesin adam?

"bu dönemde sırf beşiktaş başkanlığı koltuğuna oturmak için altından kalkamayacağı bir görevi kabul etti" yazdık bol bol eksilediniz şimdi rahat rahat yazalım.

kasımpaşa stadında mı oynasın yoksa vefa stadında mı?

ekonomik olarak çökmüş olan kulübünün loca satması lazım, kombine satması lazım...

adam gitti devlete sordu aldığı yanıt;

"olimpiyatı bakıma aldık, tt arena'ya bakın" oldu.

sırf galatasaray istemiyor diye adam kulübü mü kapatsın yoksa yıkılmak üzere olan inönü'de devam mı etsin? tribünler çöküp 50 - 100 kişi ölünce ihmalden yargılarız artık...

galatasaray sadece renk aşkından dolayı mı beşiktaş'ı çeviriyor zannediyosunuz?

beşiktaş'ın loca, kombine, sponsorluk geliri almasını istemiyor. 10 senede zor toparlanacak takım 3-5 senede kendine gelsin istemiyor... bu iş sadece kombine, loca işi de değil... stat içinde satılan yiyecek içecekten resmi ürün satışına ve sponsor gelirlerine kadar milyonlarca dolar gelir kaybı var...

ortada btgm'ye ait bir stat var ne yapacak bu adam?

söyleyin de onu yapsın...

ayrıca not: galatasaray'ın olmaz deme hakkı var da kasımpaşa'nın neden yok?
kulübün en zor gününde takıma başkan olan adamdır. en azından şunun için bile adama saygı gösterilmesi lazım. kimsenin götü yemezken adam adaylığını koydu elinden geleni de yapmaya çalışıyor. evet arena'da bu kadar diretmesinin tek sebebi stad kapasitesi. 15000 kişilik kasımpaşa yerine 52000 kişilik arena mali bakımdan daha mantıklı geliyor kesin. adam zaten geldiğinden beri kulübe 3 kuruş daha nasıl gelir getiririm demekten saçları beyazladı. düşünün evimizde 17 lig aşağı yukarı 3te kupa olsa 20 maç oynayacağız. ortalama bilet 50 lira desek, kasımpaşa stadında max 15 bin kişiye oynayabileceğiz. yani maç başına 750 bin lira, tüm sezon 15 milyon lira gibi bir para. anca arena'da oynanırsa ortalama 20 bin kişiye bile oynasak, maç başı 1 milyon lira, sezonda 20 milyon lira ki bu para kesin daha fazla olacak. şimdi futbolculardan bile 300-400 bin euro indirmek için uğraşan adam sizce senelik 5-7 belkide 10 milyon liranın hesabını yapmayacak mı? en yakın adayın yarı parasını kabul eden samet aybaba'yı denemeyecek mi? nedir derdiniz mk bu adamla bir anlasam. hadi diğer renklileri anlıyorum saldırmaya yer arıyorlarda bizim taraftarımız bile vır vır vır vır la bi susun mk bi adam başlasın bi senesini doldursun ya. al basketbolda küçülmeyeceğimizi erman kuntere destek vereceğini söyledi bu bile yetmiyor mu? hatta akatlar küçük diye sinan erdem içinde görüşmeye başlamış. neden? mantık yine aynı mantık. 4-5 bin kişilik akatlar yerine 10 küsür bin kişilik sinan erdem'i alıp mali açıdan yine rahatlama getirmek amaç. allah aşkına bi susup adama zaman verin artık. madem beşiktaşlısınız beşiktaşlı gibi davranın.
fenarbahçe yöneticileri beşiktaş'ı statına davet etmişken hala tt arena'da ısrar eden adam.

-kimse şükrü saracoğlu'nun çevresi güvenli değil falan deyip savunmasın bu fikri.
lan tt arena'nın yanında beşiktaş taraftarının yakacağı yıkacağı koca bir gs store var.gs tv çalışanları full orada, yaklaşık 1000 galatasaray görevlileri orada yani.
onların güvenliğini kim sağlayacak karşılaşma sonraları.
inönü statında beşiktaş- galatasaray maçında cinnet getirip sahaya atlayan beşiktaş taraftarı unutulur mu lan ?

gelelim loca konusuna :

- galatasaray, statı paylaşsa bile bu locaları satamaz beşiktaş. loca sahipleri orayı belli bir şartla aldılar. 24 saat kullanımlarına açık, ofis olarak da kullanabiliyor binevi.

yani beşiktaş'ın tt arena'da ısrar etmesinin başka bir sebebi olmalı.
beşiktaş klubü başkanıdır. bir söyleminde şunları söyler: "şu an kapalıda bağıranlar ben orada bağırırken daha çocuktular ben taraftarında içinden geliyorum." bu söyledikleri eminim ki bütün beşiktaşlıların hoşuna gitmiştir.
bugün işyerimde elemanlarımdan birine talimat verdim. "git fikret'e ek iş bul" dedim. hemen fırladı, 1 saat sonra "işi buldum ağabey" dedi. bende hemen fikret'i aradım. "tamam fikocum, işin halloldu, adresi veriyorum git evin temizliğine başla" dedim. "günlük 80 tl alacaksın, yaklaşık 10 yıl 5 ay çalışsan kulüp borçlarını kapatırsın" dedim.

"abi allah razı olsun, senin gibi galatasaraylı zor bulunur, sağol varol" diye bir ton ağladı, salya sümük.

tanım: çulsuz başkan.
bu kadar dilenci bir adam da az görülür. hele de bir başkanlık makamında. söz hakkı tamamen galatasarayda olan stad olan türk telekom arena'da oynamak için yalamadığı devlet büyüğü kalmadı. yazık valla!
bu arada adnan öztürk ccc yapmış kendisine.

--spoiler--
''fikret orman,1-2 tur daha görüşme olacak demiş,sayın orman kimle görüşecek bilemem; ama o görüşmelerde galatasaray olmayacak.''
--spoiler--
sezonun başlamasını bile beklemeden taraftarların gözünde algısı giderek olumsuz yönde değişen beşiktaş jimnastik klubü a. ş. başkanı. beşiktaşa gayri resmi de olsa eşbaşkanlık sistemini getiren adam olarakta hatırlayacağız kendilerini. levent erdoğan, ahmet nur çebi diğer eşbaşkanlardır. bir konu hakkında üçünden de farklı açıklamalar gelebilir. fikret orman mustafa denizli, ahmet nur çebi ericsson, levent erdoğan'da samet aybaba ile anlaşmıştır. hani çarşambanın gelişi perşembeden bellidir de yine de bu ekipten umutlu olan birkaç saf ve temiz beşiktaşlı olduğu için beklemek lazım. beşiktaşı bataklıktan çıkarmak için süper ligi brezilyalı oyuncu bataklığına çeviren hatta çeken isimlerden medet ummak garip gelse de beklemek lazım.
3 temmuzda toplanacak olan galatasaray divan kurulundaki üyeler tarafından bjk'nin aslantepe'de oynayıp oynamayacağına karar verilecek. katılacak olan üyelerin red oyu vermesine kesin gözüyle bakılıyor. ancaaaaaak;

çulsuz ve dilenci bjk başkanı fikret orman toplantıya gider ve yaklaşık 3000-4000 civarındaki galatasaray kongre üyesinin evlerini temizleme, çocuklarına bakma, alışverişlerini yapma, çoraplarını yıkama vs. sözünü verirse, bir nebze olayı kurtarabilir.

öyle gidip yok tayyip'e dileneyim, yok suat kılıç'a yalakalık yapayım falan sökmez galatasaray'a. cimbom adama etek giydirir. siyasi baskı dediğini yıkar geçer.

anladın mı fiko'm benim? bjk başkanıdır kendisi. severim çulsuzu.
bir başkan olarak elbette kulübünün çıkarlarını düşünmesi doğaldır. bu çıkarlar doğrultusunda beşiktaş' ın işine en çok yarayacak stat da tt arena' dır, ama sen sırf beşiktaş' ı kurtaran başkan olarak anılacağım diye bir takımın, bir kültürün değerlerini bu kadar aşağılatamazsın, aşağılatmamalısın. şu sözlükteki ve diğer sosyal medydaki geyikleri yok saysak bile anarşist bir taraftar yapısıyla bilinen beşiktaş' ı iktidar yalakası konumuna düşüremezsin, düşürmemelisin.

bir galatasaraylı olarak benim fikrim budur. onun dışında elbetteki stadımızı paylaşmak istemem ben de. neden isteyeyim ki, kim ister ki?

ergenler için gelsin; anarşist bir hakaret tanımı değildir, üzerinde hiçbir otoriteyi tanımayan insanlar için kullanılır.
ekranlarda durmadan ağlayan, olay çıkaran adam. ne kadar zor durumda da olsa başkan dediğin biraz dik durmalı.
pollyaNna gibi ADAM.

adnan öztürk diyor ki; bizim kararımız kesin, istemiyoruz.

sonrasında fikret orman çıkıyor ve aynen şöyle diyor; sanki kamoyunda galatasaray istemiyor gibi bir algı yaratılıyor.
beşiktaş'ı bitirmeye geldiğini anladığım adam. ulan demirören'i resmen arıyorum şu anda.
http://spor.milliyet.com.....2012/1561235/default.htm

portekizlilere gereken ayarı vermiş yeni ve sevdiğimiz, götünüzü yırtsanız da arkasında duracağımız başkanımızdır. adam gibi oynayacaklarsa oynasınlar ya da siktir olup gitsinler demiştir. ağzına sağlık.

not: beşiktaşlı olmayıp beşiktaşlı gibi yazan ve demirören'i arıyoruz diyen dingillere sanayi tüpü öneriyoruz. hem de milangaz. bu kadar yalamalığa belki bedava bile gelir o tüpler bir şansınızı deneyin.
oyuncular alacaklarını istedi diye her gün bi diğerine gider yapan başkan

pardon da ne yapacaklardı onların işler bu lan

gören de tüpçüyü mali kurulda ibra etmedi sanacak fikret efendiyi

demirören için tek laf duyamadık daha ağzından ama maşallah sadece alacaklarını isteyen futbolculara sövüyor da sövüyor..
3-5 entel dantele antipatik gelen başkan. adam doğruları yapıyor. para yok pul yok. portekizlileri de gönderirse efsane olacaktır.
"quaresma'nın senelik ücretini yüzde on beş artıracağız, tapusu benim mi sanki tohumuna para mı saydım arkadaş, galatasaray ödesin.",
"hacı bana bi' full karışık tost bi' de büyük ayran, ünal başkan'a yazdır.",
"oğlum git bakkaldan iki ekmek bi süt altı tane yumurta b,r de kısa malbuş al. para istemeyecek merak etme, o biliyor ne yapacağını.", dese yadırgamayacağım vatandaş.
--spoiler--
Sadri Şener'i aradım Trabzonspor'un beraat kararını sonuçta devlet verdi ortak kullanalım mı dedim güldü piç!
--spoiler--
bjk başkanı.

şu cümleyi mutlaka görmesini isterim sayın başkanın.

Transfer için bütçe ayırmayacağız , Galatasaray'ın bütçesini kullanacağız. Ne de olsa para Gs'nin değil, Lidyalılar buldu.
"biz burada acizlik politikasi yapmayacagiz bıdı bıdı..."

bes cümle sonra...

"yanan evin icine girdik! atesten gömlek giydik! oyunculari elde tutamiyoruz!"
para isteyen futbolcusuna* "cehenneme kadar yolu var" diyen, kriz yönetiminde aşmış beşiktaş başkanı.
(bkz: fikret orman ın sürekli ağlaması)
çulsuz beşiktaş başkanıdır. fikret gel de sana harçlık vereyim len yaramaz. hehe
şu ana kadar bir - iki icraatı dışında iyi giden başkan. kimseye eyvallahı yok, işte budur beşiktaş'a yakışan başkan!!!

kötü 1-2 icraatına gelince; 1- tayfur havutcuya 7 maçlığına 585 binlira vermek. 2- roland koch'u 180 bin avro tazminatla yollamak.

ben olsam tayfur yerine yine samet'i getirirdim carvalhal'den sonra. koch'u da a2'nin başına geçirirdim.

onun dışındaki icraatları iyi. çok eleştirilen icraatı egemen, q7 ve ernst.

egemen beşiktaş'tan senelik 2,5 milyon avro alıyor. bu parayı 2.4 sabit kurdan alıyor ve türk parasıyla 6 milyon lira ediyor. bu parayı başka hiç bir takımda alamaz, iyi futbolcu keşke kalsaydı ama bu paraya olmaz, öncelik beşiktaş'ın menfaatleri. gelelim egemen'in sözleşme fesih bedeline, bedel 1,5 milyon avro alacağından vazgeçmesi şartıyla serbest. gayet mantıklı. egemen 30 yaşında ve bu bonservisi kimse vermez, vermediği gibi satış sürecinde egemen'e maaş ödemek durumundasın. bu şartlarda gönderilmesi çok mantıklı.

ernst reis indirime yanaşmadı. ve alacaklarına karşılık gönderilecek yüksek ihtimal. ernst senede beşiktaş'tan yine egemen gibi 2,5 milyon avro kazanıyor. yaş 33 ve oynadığı mevkiye göre periyodik olarak düşecek formu. ernst son yıllarda en sevdiğim yabancı. fakat öncelik beşiktaş'ın menfaatleri.

q7 ve çetesi. 4 futbolcunun toplam maliyetleri 30 milyon lirayı buluyor. fernandes ayrı biraz ama o da ernst ve egemen gibi olacaksa gitsin. öncelik beşiktaş'ın menfaatleri. diğer portekizlilere zaten tek sözüm var; canları cehenneme. beşiktaş'ı maddi açıdan sömürüp krallar gibi yaşıyorlar. fikret orman bir tanesini bile takımda tutarsa bu eksi hanesine yazılır.

olayın özeti; öncelik beşiktaş'ın menfaatleri.