bugün

futbolcuların adımları büyük olan. saha normal o zaman, bu faktör yüzünden 3 adımda kaleci ile karşı karşıya kalınıyor.

sadece bu konuda*, pes daha iyi bence.
pc de gamepad le oyanayamadığım oyun. neden görmüyor bu oyun benim aleti arkadaş. özel bir ayar mı gerektiriyor? bilgi sahiplerine duyrulur.
fifa serilerinin en iyisi olmuş. ikili mücadeleler, top kaptırmamaya çalışmak, şutlar, arapaslar ve kamera açıları güzel olmuş.
yorumlarına bakınca bilgisayarımı yenilemeye karar verdiğim oyun.
fifa 10 la beraber pes in hukumdarlıgı bitmiştir... fifa 11 üstüne bi kat daha çıkmıştır... bu saatten sonra fifa simulasyon, pes oyundur gözümde.. ps3 de fifa cıları beklerim.
geçen sene fifa 10'la gelen 360 derece oyuncu kontrolü (gamepad'lerle mümkün oluyor tabi ps3 için konuşuyorum bu arada) bu oyunda daha da iyi entegre edilmiş. özellikle sahanın her yerinde her türlü toplu veya topsuz ikili mücadeleye girebiliyorsunuz omuz omuza. sırf bu ikili mücadelelerin gerçekçiliği bile insanı mutlu etmeye yetiyor. gerçek futbol maçlarında ne oluyorsa bu oyun bunları çok çok yakın şekilde simüle etmeyi başarmış, özellikle ceza sahası içi karamboller çok gerçekçi ve inanılmaz heyecanlı oluyor.
Konami'nin fifa 2011 için; Bu sene ea nın gerisinde kaldıklarını kabul ettikleri başarılı oyunudur.
Birkaç yıldır Süper Lig'i de içinde barındıran ve her sene yeni transferler ve bazı ek özelliklerle güncellenen oyunun resmi Facebook sayfasında bugün ilginç bir sürpriz dikkati çekti.

Sayfada, Beşiktaş'ın ünlü taraftar grubu Çarşı için özel olarak çekilmiş kısa 5,5 dakikalık bir belgesele yer verildi.

Siyah beyazlıların sevilen amigosu ve tribün lideri Alen Makaryan'ın sunumuyla gerçekleşen kısa film, istanbul'u, Beşiktaş taraftarlarını ve Çarşı'yı anlatıyor.

Videonun altında ise şu ifadeler yer alıyor;

"Fifa 11 sizleri, 2008 yılında Liverpool ile oynadıkları maçta, tarihin en yüksek sesli tribün sesini çıkaran, dünyanın en büyük ve en köklü taraftar gruplarından biri olan Çarşı'yla tanıştırıyor.

Taraftarlar bu maçta, 132 desibellik 90 dakika ortalamasıyla rekor kırmışlardı. Karşılaştırmak gerekirse bu gürültü, bir silah sesine ya da saatte 100 mil hızla çalışan bir jet motoruna denk."

işte o video;

http://www.1903tube.com/v...0/f%C4%B0fa-11-cars%C4%B0
oyuncunun bir anda kaleci gibi topa atladığı videoda topa atlayan ztn kalecidir, kalede duran kaleci de diger kalede durması gereken rakip takımın kalecisidir..

topa atlayan kalecinin formasıyla rakip takımın forması birbirine coook benzemektedir..
video "fake"tir.
online oynanınca tadına varılabilecek muhteşem oyun.
gün itibarı ile bazı hataları özellikle manager mode'da ki çoğu hatayı düzelten bir patch'i yayınlanmış oyundur. 19.7 mb lık patch için link ;
ea games'in * efsane futbol oyununun 2011 yılı sürümüdür. career mode ile teknik direktör, futbolcu ya da menajer olarak oynama imkanı var. iq mode ile futbol ile ilgili sorularla ilerleyen bilgi oyunu eklenmiş. oyunun müzikleri çok güzel. açıp dinlersiniz sırayla. spiker geliştirilmiş. spiker pozisyona göre yorumlar yapabiliyor. taraftar sesleri güzel. lig sayısı çok. takım sayısı çok. pes bu konuda malesef çok başarısız. pes'in en büyük artısı şampiyonlar ligi lisansının alınmış olması. oyunun geniş yorumunu yapmadan belli noktaları belirtmek gerekirse; öncelikle pes 2011'i hiç hesaba katmadan sadece 2010 üzerinden değerlendirilse bile fifa 11 grafik yönünden zayıf. ps3 ve pc versiyonları bir derece ama psp versiyonunun grafikleri rezalet. pes 2011, psp de de yine başarılı. grafikleri çok başarılı. psp versiyonunda topa vurunca çıkan tak tak sesi, kayarak müdahalede sanki çimde değilde kuru çalılıklarda kayıyormuş gibi çıkan foşurt sesi oyundan soğumaya yetiyor. kamera açıları rezalet. pas verme, ara pas verme, topu orta sahadan alıp kaleye kadar koşma gibi olaylar oldukça zorlaştırılmış. burnunun dibindeki adam messi bile pas veremeyebiliyor. ama takım atağa çıkıyor, tek adam koşuyor. diğerleri öyle seyrediyor. koşu yoluna açılmak, pas beklemek falan yok. neticede pes fanatiği olmasam da pes futbol oyununda her zaman son nokta. ps, psp, pc fark etmez. pes'in zevki bambaşka.
tek kelimeyle özetlersek;

olmuş.
bir hafta önceye kadar gamepadle oynarken, şu anda oynayamadığım oyun..gamepadi sallamıyor..acep neden?

edit:eksilenmiş...tamam şimdi oynayabiliyorum..meğer eksi eksikmiş.
Tam bu sefer olmuş diyecek iken autosave diye bir saçmalıkla isteğinize göre save alamadığınız yeni fifa serisi oyundur.Herşey iyi hoş da neden autosaveyi kapayamıyoruz anlamış değilim.
pesin ders alması gereken oyundur.iki senedir fifa pese göre çok üstün.zorluk seviyeleri iyi yapılamamış olsa da online feci zevkli.we are eleven!
pes e göre farklı seviyelerde değerlendirilmesi gereken futbol oyunudur, curcunası yoktur. online ranked maçlarda sakin oynanmalı, bol yan pas yapılmalıdır.
ayrıca david rutter gibi communitylerinde elinde kağıt kalem oyunun eksik yönlerini update için not alan ve evet haklısınız düzelteceğiz diyebilen bir direktöre de sahiptir, oyuncu için şanstır.
arkadaşımla gameranger programı vasıtasıyla oynadığım oyun. skype'ı da kuruyoruz.

yürü messi!
bendeniz bu pes denilen oyunu, bizim için taaaaaa çin futbolu olduğu zamanlardan beri oynarım. hani o play station un yeni çıktığı zamanlardan bahsediyorum! bak arkadaşım, çin futbolu diyorum, dikkat! hangi zamanlardan bahsettiğimi yaşı kemale ermeğe beş kalmış sözlük ahalisi bilir ancak.

o günden bugüne tam bir konamici olan ben bile bugün fifa 2011 için tek kelime kullanıyorum; olmuş...daha da bir şey demiyorum.
her şeyini geçtim, öyle bir oyun ki, top üzerine doğru geldiğinde hakem topu kesmemek için bacaklarını açıyor, eğiliyor veya topun üstünden atlıyor. işte öyle bir şey.
mükemmel grafikleri olan gerçeklik modu çok olan sanki gerçek maç izliyormuşsun gibi olan oyun.Playstation başına kitleyen oyun.
konami'nin eline vermiş oyun.

yıllardır fifa oynuyorum, ilk defa türk ligine bu kadar emek harcanmış bir oyun gördüm. lig kupası, formalar tamamen aynı. topun üzerinde süper lig amblemi var.

belediye - bursa maçında "saldırın, saldırın, saldırın. bu taraftar için saldırın" diye bağırıyorlar lan herifler.

tek kelimeyle harika. gerçekten emek harcanmış. eğer imkanınız varsa mutlaka orijinal alın. korsan alıp, adamların emeğini boşa çıkardığıma üzüldüm açıkçası.
maç içinde seri pas yaptığınızda, her pas sırasında oleeyy sesini duyabildiğiniz ve maç içinde bir oyuncu sakatlık geçirdiğinde top taca atılmayıp oyuna devam ediliyosa ıslıklayarak protesto eden bi taraftar sistemine sahip olan aşmış futbol oyunudur.
sanırım klavye ile bu oyunu oynamak deve-hendek olayı kadar zor bir iştir. diğer fifa serilerinden farkı bu oyunu özellikle ps için yapmış olmaları diye düşünüyorum. bizim klasik w-e-a-s-d-q kombinasyonuyla acayip kasılıyorum maç yaparken oyunu oynamaya başladığım son 3 gündür. şimdiye kadar oynadığım kadarıyla söyleyebilirim ki, bu oyunun amatör seviyesi 2007-2008 fifalarında ki profesyonel seviyeye denk neredeyse. fifa 2008'de pro'da bile şakır şukur gol atıp pas yapıp orta açabiliyorken bu oyunun semi pro seviyesinde dahi oyunu açmak çok zor geldi bana.

fifa 98'den beri 2003 hariç tüm oyunları oynadım. her seferin de "gol atmak çok zorlaşmış yeaaa" diye bir geyik dönerdi. ama oynayınca leblebi gibi gol atardık. fakat bu defa ilk kez ben içtenlikle söyleyebilirim ki. gol atmak çok zorlaşmış amk.
kontra atak yediyseniz ve rakibinizin forveti sizin kalecinizle karşı karşıyaysa, yapmanız gereken tek şey kaleciyi çok doğru bir zamanlamayla açmanız. o kadar.

daha dün ben arsenal, arkadaşım real madrid'i aldı. 5-6 tane o şekilde kaleciyle karşı karşıya kaldı, hepsinde almunia'yı açtım, hepsi de kaleciden döndü. olay bu yani.